Tajemnicza anomalia sejsmiczna koło Madagaskaru. Sejsmolodzy nigdy nie widzieli takiego roju trzęsień ziemi

Kategorie: 

Źródło: BRGM

Do niezwykłego zjawiska sejsmicznego doszło 11 listopada bieżącego roku, w okolicy wyspy Majotta na Komorach. Odnotowano wtedy nietypowe trzęsienie ziemi, które wyłapały sejsmografy wszystkich agencji geologicznych na świecie. Do dzisiaj nie wiadomo co wywołało to zdarzenie sejsmiczne.

 

Wśród hipotez dominują te, które zakładają, że był to skutek eksplozji małej asteroidy gdzieś w górnych warstwach atmosfery, albo jest to dowód na początek aktywności wulkanicznej w okolicy wyspy Majotta. Co ciekawe ta wyspa jest częścią Francji i należy do Unii Europejskiej, więc do anomalii doszło formalnie na terenie UE.

Jedno co wiadomo na pewno to, że doszło do bezprecedensowej serii trzęsień ziemi. Sejsmolodzy wiążą ten rój trzęsień z aktywnością z maja tego roku gdzie w okolicy archipelagu Komorów doszło do kilku silnych trzęsień ziemi z najsilniejszym o magnitudzie 5,8 stopni, które miało miejsce 14 maja.

Specjaliści z Paryża są zdania, że takie wydarzenia sejsmiczne jak to z 11 listopada nie mogą być powodowane tylko poprzez ruchy tektoniczne i sugerują jakieś powiązanie z wulkanizmem. Bardzo dziwne jest to, że zanotowano potężną falę sejsmiczną o bardzo niskiej częstotliwości, która trwała ponad półtora godziny! 

Wszyscy sejsmolodzy reagują na to z niedowierzaniem, a niektórzy sugerują, że może jakoś wywołała to działalność ludzi. Z kolei pracujący na Uniwersytecie Columbia sejsmolog Göran Ekström, który specjalizuje się w nietypowych trzęsieniach ziemi, stwierdził, że było to "powolne trzęsienie ziemi", które często jest związane z aktywnością wulkaniczną.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

Federacja Rosyjska  i stacja

Federacja Rosyjska  i stacja telewizyjna Rossija24 poinformowała że ogromna ilosć niezidentyfikowanych obiektów latających wystartowało z dna morza.około godziny 01:00 w nocy z 11 na 12 listopada całe pasmo obiektów wzniosło sie bardzo wysoko.Obserwowane były dopuki nie odleciały jak gdyby w otchłań kosmosu.Otym są dobrze poinformowane usa i szereg innych państw czołowych.Jednak wola zachowac milczenie na poziomie oficjalnym w kwestii wyjasnienia wszystkich okolicznosci poniewaz chca określic dlaczego kilkadziesiąt obiektów zawróciło i znajdują sie na orbicie blisko ziemi.Specjalisci twierdzą ze flotylla obcych od dawna prowadziła obserwacje z dna i czekała na korzystną chwile przeprowadzenia inwazji.Rosjanie przy pomocy teleskopowego programu STEL udało sie ustalić ze ponad 10 potężnych statków matek znajduje sie na orbicie marsa.Jednakze w amerykanskiej agencji oraz innych kosmicznych nikt nie chce otym rozmawiac obawiajac sie paniki wrsód ludnosci.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Strony

Skomentuj