Tajemnica zawalenia budynku WTC7 może być kluczowa dla rozwikłania zagadki ataku z 11 września

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W 19 lat po wydarzeniach z 11 września 2001 roku popularne są teorie spiskowe sugerujące, że upadek wież World Trade Center nie był spowodowany wyłącznie uszkodzeniami wywołanymi przez destrukcję porwanych samolotów pasażerskich i wynikających z tego zniszczeń na skutek pożarów, co twierdzą oficjalne historie, ale na skutek eksplozji materiałów wybuchowych zainstalowanych z wyprzedzeniem w budynkach. Teorie kontrolowanego wyburzenia stanowią główny składnik teorii spiskowych z 11 września, a przypadek trzeciego budynku, który został zniszczony - WTC7 - wskazuje wprost, że możemy mieć do czynienia z manipulacją.

Pierwsi zwolennicy teorii wyburzenia, tacy jak fizyk Steven E. Jones , architekt Richard Gage , inżynier oprogramowania Jim Hoffman , teolog David Ray Griffin i holenderski ekspert ds. Wyburzeń Danny Jowenko, sugerowali, że uderzenia samolotu i wynikające z nich pożary nie mogły wystarczająco osłabić budynków aby zapoczątkować katastrofalne zawalenie się i to nie na dodatek niemal w stylu kontrolowanego wyburzenia, a budynki nie zawaliłyby się całkowicie, ani przy takich prędkościach, bez dodatkowej energii zaangażowanej w osłabienie ich konstrukcji. 

Specjaliści z amerykańskiego National Institute of Standards and Technology (NIST) zrobili co mogli, aby zbadać i odrzucić teorie spiskowe względem upadku WTC7. Eksperci od mechaniki strukturalnej i inżynierii budowlanej zaproponowali model wywołanego pożarem, grawitacyjnego zawalenia się budynków World Trade Center. Udało im się stworzyć prawdopodobne wyjaśnienie, które nie obejmuje użycia materiałów wybuchowych. Teraz tylko muszą w nie uwierzyć ludzie.

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że specjaliści z NIST nie znaleźli żadnych dowodów potwierdzających alternatywne hipotezy sugerujące, że wieże WTC zostały zniszczone przez kontrolowane wyburzenie przy użyciu materiałów wybuchowych podłożonych przed 11 września 2001 roku. W 2006 roku zasugerowano, że mógł być użyty materiał wybuchowy znany jako termit. Dowodzono, że temperatura spalania się paliwa lotniczego nie jest wystarczająca do stopienia stalowej konstrukcji budynków.

 

Jakkolwiek można jeszcze zrozumieć upadek wież WTC1 i WTC2 to zburzenie WTC7 pozostaje tajemnicą. Zakłada się, że swobodny upadek budynku wyglądający jak kontrolowane wyburzenie miał miejsce na skutek pożaru przeniesionego z WTC2. Reszta wypadków to kwestia wiary w oficjalne informacje lub w to co podpowiada logika i obserwacja tych zdarzeń. Niewątpliwie zburzenie WTC7 tak jak i rzekomy atak terrorystyczny na Pentagon, stanowią klucz do rozwikłąnia tej zagadki na temat zdarzeń, które zmieniły losy świata.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kojak

Co o za  agresywny glupkowaty

Co o za  agresywny glupkowaty belkot ! Z juz  z gory zalozona tez ! Teorie spiskowe to  odrazacy  wynalazek zydowstwa ! Kazdy kto ma jakis argument im niepasujacy to nawiedzony glupek ! Tak  glupawy motyw jest caly czas w tym artylule Juz tyle udokumentownych agumetow pojawilo  przeciw neiprawdzie oficjalnego stanowiska wladz uSA odnosnie wydarzen z 11 wrzesnia .  Czemu wlsciwie ma sluzyc ten absurdalny artykul ? Tylko ewdentnie podwaza zaufanie do portalu WOLNE INFO !

Portret użytkownika mareknyc

Ilu specialistów ,tak się

Ilu specialistów ,tak się składa ,że obok pracowałem,drugi samolot przeleciał nade mná jakieś 150 metrów do budynku , widziałem na żywo jak się paliły i waliły ale "eksperci" wiedzà lepiej.....

Portret użytkownika ARTUR

Jeśli widziałeś samolot to

Jeśli widziałeś samolot to zapewne widziałeś też jak pół samolotu spadło po ścianie wieży na ulicę gdyż każdy samolot pasażerski składa się z segmenów które przy wypadku lub uderzeniu oddzielają się od kadłuba . Nie spadło gdzieś może usterzenie ogona z przegrodą ciśnieniową ? A może jak w bajkach części zostały teleportowane do Pentagonu ? Hmm.. tam jednak też nie znaleziono części samolotu . 

Portret użytkownika amator pierogów ruskich

Larry Silverstein po "zamachu

Larry Silverstein po "zamachu":

WE PULLED IT.

Tak powiedział sqrwisyn,gdzieś w necie był filmik z tym s....nem.

Oczywiście żadne ubezpieczenie nie wchodziło w grę...

Czy władca mrowiska będzie się pierd...olił z istnieniem circa about two thousand mrówek???

Portret użytkownika amator pierogów ruskich

Adminie miły...Wiem,że

Adminie miły...Wiem,że prowadząc portal trzeba zachować "poprawność polityczną".Tylko na miły Xuj,to nie jest żadna "zagadka do qwa rozwikłania".

Poszukaj Pan w necie tropu "agenci Mossadu w Nowym Jorku" po "zamachu".

Portret użytkownika amator pierogów ruskich

Ciągle nie mogę pojąć,jak te

Ciągle nie mogę pojąć,jak te skurwisyny,które to zorganizowały jeszcze nie wiszą.

Wystarczył zmasowany atak w "mediach" o arabskich terrorystach i wszystko OK.

Tak jak z pie.doloną p(l)andemią.

Co to jest dla tych pojebów poświęcić circa about 2 tysiące robaczkowych istnień?

A ile można z tego wyciągnąć...

Na pohybel sqrwisynom!

Portret użytkownika wacek

Takiego samego typu

Takiego samego typu konstrukcji wieżowiec palił się cały od góry do dołu w angli oraz w indonezji. Żaden z nich się nie zawalił, choć paliły się o sto razy mocniej niż te WTC.

Portret użytkownika Karlenlem

Nie znaleziono to fakt.

Nie znaleziono to fakt. Niektóre części silników samolotów odrzutowych są z tytanu. Ale to tylko kropla w morzu tego oszustwa. Sama konstrukcja wież była prawie niezniszczalna. Po potężnym stalowym rdzeniu nie został ślad. Dziub samolotu który ulega uszkodzeniu przy zderzeniu z ptakiem, jakimś cudem przeszedł nienaruszony na wylot (!) po uderzeniu w tak potężny budynek (widać na filmach). Te sekwencyjne wybuchy zaraz przed zawalaniem się wież. I paszporty... Paliwo lotnicze stopiło tytan, ale paszportów "terrorystów" już nie. Jak dla mnie to nie samoloty tylko Blue Beam czy coś w tym stylu. 

Portret użytkownika ARTUR

Sprawdżmy jeszcze co z ludżmi

Sprawdżmy jeszcze co z ludżmi , oprócz przeznaczonych do likwidacji . O 8.45 na najwyższych piętrach budynków w których pracuje łącznie 120 000 ludzi prezesi firm i członkowie zarządów omawiają strategie dnia i czekają na otwarcie giełdy , ilu z nich zginęło ? 

Strony

Skomentuj