Tajemnica nadmiernej śmiertelności ludzi w Stanach Zjednoczonych

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Ameryka, będąca kolebką nowoczesnej technologii medycznej i jednym z najbogatszych krajów na świecie, powinna przodować pod względem oczekiwanej długości życia i wskaźników śmiertelności. W rzeczywistości jest odwrotnie. Według nowego badania opublikowanego w czasopiśmie PLOS ONE, ludzie w Stanach Zjednoczonych umierają częściej niż w innych krajach o wysokich dochodach. To niepokojący trend, który pogłębia się z roku na rok.

 

 

Badanie wykazało, że w 2021 r. na 3 456 000 zgonów w USA, około 892 000 to tzw. "zgony nadmierne". W porównaniu, w 2019 r. liczba ta wynosiła 483 000 z 3 251 000 zgonów. Oznacza to, że nadmierna śmiertelność w USA wzrosła o 84,9% w latach 2019-2021.

 

Nadmierna śmiertelność oznacza, że więcej osób umiera, niż przewidywałyby tendencje z poprzednich lat lub niż w innych krajach o podobnym standardzie życia. Autorzy badania porównali liczbę zgonów w Stanach Zjednoczonych z pięcioma największymi krajami Europy Zachodniej: Anglią i Walią, Francją, Niemcami, Włochami i Hiszpanią. Te kraje stanowią solidne porównanie, ponieważ są podobnie zamożne i mają zbliżoną populację.

 

W ciągu ostatnich 50 lat Stany Zjednoczone zostały wyprzedzone przez wiele krajów pod względem spadku wskaźnika śmiertelności. W rezultacie oczekiwana długość życia w Stanach Zjednoczonych spadła z mniej więcej średniego poziomu wśród krajów o wysokich dochodach do najniższego poziomu. Ta stagnacja w porównaniu z innymi krajami wskazuje, że śmiertelność w Stanach Zjednoczonych spadała wolniej.

 

Choć przemoc, przestępczość, otyłość i nadużywanie substancji psychoaktywnych mogą wpływać na wskaźnik śmiertelności w Stanach Zjednoczonych, różnica między USA a innymi krajami o wysokich dochodach pozostaje znacząca, nawet po uwzględnieniu tych czynników. Możliwe, że przyczynia się do tego nierówny dostęp do opieki zdrowotnej.

 

Zmniejszenie nadmiernej śmiertelności w Stanach Zjednoczonych wymaga poprawy dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla wszystkich obywateli, jak również skoncentrowania się na problemach przemocy, przestępczości, otyłości i nadużywania substancji psychoaktywnych.

 

Czy amerykański system opieki zdrowotnej, przemoc, przestępczość, otyłość i nadużywanie substancji psychoaktywnych mogą w pełni tłumaczyć tę nadmierną śmiertelność? Badanie nie daje na to jednoznacznej odpowiedzi. Niemniej jednak, jest to niepokojący sygnał, który wymaga dalszych badań i działań. To kluczowe wyzwanie dla systemu opieki zdrowotnej i polityki publicznej w Stanach Zjednoczonych.

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Na pewno do mnie to napisałeś

Na pewno do mnie to napisałeś?

Bo jeżeli tak, to wiedz, że nie ma żadnego MY, jestem tylko Ja.

O kacapach wiele się nie dowiesz, bo wszystkie strony poblokowane. Jak masz jakieś dojścia, to się podziel.

A na chwilę obecną to właśnie hameryka jest centrum uwagi i największą kotwicą w biegu wydarzeń. Gdzie masz wszystkie giełdy, banki itd? Gdzie parcha najwięcej w mamonie?

Ruski póki co, jak mówili, tak zrobili. A poganiacze krów i handlarze niewolników ciągle pierdolą na jałowym biegu.

Mafia chazarska zaczęła się na obecnej "ukrainie" i tam się skończy, to nie dziw, że czołgi tam też na ulicach. Na nas też kolej przyjdzie.

Dzisiaj poganiacze świętują uwolnienie niewolników, a 22-go będzie rocznica ataku na Rosję z 1941 roku(?). To się dzieje.

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika axell69

Nie wiadomo , o co w ogóle 

Nie wiadomo , o co w ogóle  chodzi  bo wojna   trwa  ale w Europie  ,  a w stanach zjebanej  ameryki  to ich armia   , podobno  .  roztawia się  u nich , czytałem u Halla Turnera   że też w Kanadzie  

Więc  armia  stanów zjebanej ameryki  potrafi walczyć    jedynie przeciwko cywilom , przeciw ruskim   żołnierzom    wolą  wysyłać europeiczyków 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Zapewne.

Zapewne.

Ale po ostatnich upadkach banków centralnych i wyciekach BigPharmy, co do zajebistości ich superstrzałów, możemy sięspodziewać chyba, Drakonie, jakiejś reakcji społeczeństwa. Podobno porty są też zamykane i spodziewany jest kryzys żywnościowy. Seatle już zamknięte.

No i może w końcu coś z tym apokaliptycznym zakończeniem się ruszy? Schumann wyraźnie zaczął świrować, jak dla mnie zupełnie nienaturalnie.

http://sosrff.tsu.ru/?page_id=7

Wiesz, Drakonie gdzie widziałem ostatnio takie wzorki? Jak babcia szydełkowała coś. 

No jebło by co, bo nuda jak cholera....*biggrin*

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika spokoluz

Dla mnnie jest dziwan przerwa

Dla mnnie jest dziwan przerwa w tym odczycie a Tomska - 1,5 h wycięte - sprzet padł i podnosili czy cuś niesamowitego sie zaczęło ?

To na wykrsie jest skoordynowane w różnych częstotliwościach i tworzą wzory przecinające się - natura jest dynamiczna i asymetryczna i jak dotąd skala schumanna nigdy nic zorganizowanego i ze wzorami skoordynowanymi nie przedstawiała - czyżby ...........

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

oprócz tego co napisał kolega

oprócz tego co napisał kolega  drako_tr  istnieje jeszcze inny trend, mianowicie na szczęście liczba ludności Izraela się zwiększa a nawet podczasz "szczepienia śmiercionkami" nikt, ani jedna osoba nie zmarła ! To dobre wieści ! W USA maja tam jedyni na świecie specjalny pomnik specjalnie wywołanej depopulacji, rok temu admin o nim pisał, wysadzono element który zawierał Chiny i Rosję więc skupili się na własnych obywatelach i reszczie której nie ma bo wysadzili ją w tym pomniku, widać te państwa które wysadzili nie chcą depopulować włanych obywateli...

Ktoś wysadził w powietrze masoński pomnik NWO znany jako Georgia Guidestones

https://zmianynaziemi.pl/bezcenzury/ktos-wysadzil-w-powietrze-masonski-pomnik-nwo-znany-jako-georgia-guidestones

Izrael jest chroniony przez Boga Jahve więc nikt go nie ruszy, my też powinniśmy prosić Boga Jahve i Jezusa o ochronę !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Oprócz tego że jesteś 

Oprócz tego że jesteś  pierdolnięty  i to całkiem nie zdrowo -  masz   jokera w rękawie ?    tzn  we szydowskim  muszgu 

Ty  nie  łap się  za przemyślenia i słowa   ludzi zdrowomyślących  , napisz debilu , wiem że to trudne, ale   w końcu własnymi słowami 

coś np.

"Przepraszam  was drodzy współobywatel , postępowałem niegodnie  i wbrew temu   co nakazuje mi  ogólne dostępne pojęcie o  obywatelstwie oraz sąsiedztwie  i godności ludzkiej , kłamałem oszukiwałem  w mych słowach, jako  super katolicka szuja  też  robiłem  zdradzieckie czyny  , teraz naprawdę żałuję i  zalezy mi   mi na losie Polski  i będę  pisał od tej pory  samą prawdę lub zamilczę   "

 

miejsce na  podpis  ......

A jak nie  to wypierdalaj z Polski (zakładając że ten  kutas    systemowy   mieszka w naszym kraju )

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika axell69

Ale po co martwić się jakimś 

Ale po co martwić się jakimś  nieludźmi z   kraju zjebanej szydoameryki , uny są tak daleko że gdyby nawet  wymarli w jeden dzień to nikt by nie zauważył,  tak jak nikt do dzisiaj nie  zauważył  wyginięcia  70 ciu  milionów  etnicznych Ind

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika drako_tr

Właśnie to miałem na myśli 

Właśnie to miałem na myśli  Axell69... Amerykanie doświadczają takiego samego losu, jaki zgotowali Indianom...amerykański sen zamienia się w "czarny" koszmar.

Żeby było sprawiedliwie, to samo się dzieje u naszych "Braci Ukraińców"...

Teraz rodzi się pytanie, skoro wiemy, jak wielu cierpień, na przestrzeni wieków doznali Polacy, to co jest przed nami?

Strony

Skomentuj