„Tagesspiegel” pisze, że jeśli będziemy ubiegać się o reparacje wojenne, Niemcy mogą zakwestionować granicę Polski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze Niemiec mogą wytoczyć ciężkie działa przeciwko Polsce, która od dłuższego czasu ubiega się o reparacje wojenne. Dziennik „Tagesspiegelstwierdza, że jeśli polski rząd nie zmieni swojego stanowiska w sprawie odszkodowań za straty wojenne, Niemcy mogą wznowić dyskusje o przesunięciach terytorialnych, których dokonano po II wojnie światowej.

 

Nasze władze utrzymują, że Niemcy wypłaciły zaledwie ułamek sumy, która należy się naszemu państwu za ogromne zniszczenia, zbrodnie na Polakach i okupację podczas II wojny światowej. Kwestię reparacji wojennych zaczęły poruszać także Grecja i Włochy.

Gerd Appenzeller w artykule dla dziennika „Tagesspiegel” wskazuje, że Polska musi być tego świadoma, iż władze Niemiec mogą przypomnieć o zmianach terytorialnych i przyznaniu naszemu państwu tzw. Ziem Odzyskanych. Po II wojnie światowej doszło do trójstronnego porozumienia, które zakładało przesunięcia terytorialne Polski – nasz kraj odzyskał zachodnie i północne ziemie, tzw. Kresy Zachodnie, tracąc jednocześnie Kresy Wschodnie na rzecz Związku Radzieckiego.

Autor artykułu sugeruje, że Niemcy mogą zacząć kwestionować obecne granice Polski. Należy jednak przypomnieć, że obowiązuje nas traktat graniczny – w 1990 roku, Niemcy uznały granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej. Niestety wygląda na to, że kwestie reperacji wojennych i Kresów Zachodnich mogą być wstępem dla poważnego konfliktu.

 

Niemcy wyraźnie obawiają się utraty wpływów i naruszenia obecnego ładu w Europie, który służy im interesom. W listopadzie 2017 roku gazeta „Der Spiegelujawniła, że wojska Niemiec ćwiczą działania ofensywne na wypadek rozpadu Unii Europejskiej, spowodowanego utratą części krajów członkowskich, które zechcą stworzyć swój własny „blok wschodni” - chodzi oczywiście o Trójmorze.

 

"Strategiczna Perspektywa 2040” to dokument, przyjęty przez władze Niemiec na początku 2017 roku, który zakłada rozpoczęcie działań wojennych celem zachowania obecnego porządku w Europie. Plany Niemiec skupiają się między innymi na Polsce, która swego czasu została przecież uznana za zagrożenie dla istnienia Unii Europejskiej. To oznacza, że niebezpieczny konflikt, a na dłuższą metę nawet wojna Polski z Niemcami niestety jest możliwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ryszard Lew

**Do rzeki Ren i Moza są

**Do rzeki Ren i Moza są Słowiańskie ziemie pomiędzy nimi żyja niemce co ich tylko  administruja co jest dowiedzione wiele nie trza mówić sąsiadom za Odry albo siedzicie cicho albo wracacie do Antlantyku....**

Portret użytkownika artek

Miałem się już nie udzielać,

Miałem się już nie udzielać, ale irytuje mnie to ciągłe ujadanie na sąsiadów, więc zapytam wprost: co robicie w temacie obrony kraju? Należycie do paramilitarnych związków? Chodzicie na strzelnice? Zbieracie fundusze na broń czy lekarstwa? Uczycie się technik wojskowych? A może, jak poprzednicy, w razie wojny pójdziecie z kilkoma pistoletami do powstania? P.S. Podobno utworzono nową brygadę i wcielono do niej oddziały OT. Ilu, z was, wybrało drogę zawodowej kariery wojskowej?
 

Portret użytkownika OMEN

Taa... Ja też kwesionuję

Taa... Ja też kwesionuję granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej. Uważam, że granica między niemcami a Polską powinna być na miejscu dawnej granicy między słowiańszczyzną a państwem Karolingów, czyli na Łabie i Saali, z Hamburgiem, Dreznem w naszych granicach. Amerykanie wiedzą o tej granicy, i że Połabie było słowiańskie, bo nawet w kwietniu 1945r. właśnie na tej granicy ustanowiono linię demarkacyjną między armią amerykańską i sowietami. Tu gdzie mieszkam (na środkowum nadodrzu ) jest takie powiedzenie  -  'Pamiętaj szwabie, słowiańskie jest Połabie."

Portret użytkownika artek

Słowianie na Połabiu pojawili

Słowianie na Połabiu pojawili się dopiero w 7-8 wieku, a w cześniej mieszkali tam germanie, których opisał Tacyt. Lepiej przyznaj, że Piastowie są obcymi na lechickich(?) ziemiach i pojawili się ok. 9 wieku. Wg prof. Urbańczyka Piastowie przyszli z Moraw i podbili miejscowych Popielidów, w których, ja osobiście, widzę resztkę Mazowszan i Pomorzan. I co Ty na taką lekcję historii? Oddasz 1/3 kraju w ręce autochtonów, czy zaczniesz wykrzykiwać, jak niektórzy na tym forum, o polskiej racji stanu, o chęci zniszczenia Polski przez obcych(hehe)?
 

Portret użytkownika Jony5

Tak macie racyje ale tak jak

Tak macie racyje ale tak jak radio ma ryja. Ale wicie rozumiecie światem nie rzadzą ci co mają racje tylko ci co są cfansi i mądrzejsi.

A niemcom jak pokazała historia zawsze lepiej wychodziło to od polaków. I patrząc na ostatnie wydażenia jestem pewien co zrobią niemcy w tej sytuacji.

Bedzie tak że niemcy zapłaca jedną dziesiąta tego co nam są winni ale nie nam a żydom a ci uruchomią cala machinę przeciwko nam. Bo wicie rozumiecie niemcy mają rozum i wiedza kto tu rządzi. Krzyk tu na nic się niezda, słaba gospodarka głupi politycy nic nie ugrają. A głupi bo taki mundry naród ich wybrał Smile A teraz pokażcie na mapie europy który kraj jest przyjazny polsce Smile

Portret użytkownika Taki

Niemcy moga grozic....Ale

Niemcy moga grozic....Ale przez nastepne 3 lata musza poskladac swoje czolgi isamoloty ...a pozniej  Zobaczymy...????????

a zrobimy porzadek z naszymi....Politykami zeby  ...Wypir....lic ta watache na wyspy...hüls bula!!!!!

Portret użytkownika sekator

Ten sam który odebrał im,

Ten sam który odebrał im, odebrał także nam!. Jęśli społeczność międzynarodowa przywróci nam Kresy z dawnych granic, do morza Czarnego, wtedy bez żalu oddamy trzykrotnie mniejsze terytorialnie, ziemie Niemiec!...

Portret użytkownika baca

jestem ekspertem od bełkotu

jestem ekspertem od bełkotu więc tłumaczę:

"poważny kryzys" to był kiedy aszkenaz/niemiec napadł na Polskę i wymordował w każdej polskiej rodzinie miliony Polaków

"zmiana stanowiska" to bełkot nie znaczący nic bo aszkenaz/niemiec z natury co dwa dni mówi co innego

"wytaczanie ciężkich dział" natomiast to jest tylko spuszczenie z łańcucha Makreli Mengel, Róży von Kaufland i tym podobnych fabryk gówna, czyli nic groźnego jako że te "ciężkie działa" każdy weterynarz może z wiatrówki ubić - to są niewyobrażalnie nadęte balony pełne metanu i sfermentowanego łoju

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

FUNDAMENTALNA ZASADA

FUNDAMENTALNA ZASADA SZACHISTY... niGDY NIE LEKCEWAŻ PRZECIWNIKA.. wŁADZE nIEMIEC DOSKONALE ZDAJĄ SOBIE SPRAWĘ, ŻE ICH SPOŁECZEŃSTWOP DO WOJA SIĘ NIE NADAJE, DLATEGO MA W PODZIEMNYCH KOMPLEKSACH DOBRZE WYSZKOLONĄ, MILIONOWĄ ARMIĘ Z CIAPATYCH... NA HASŁO: OBCINAC GŁOWY NIEWIRNYM KATOLOM, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO...

Portret użytkownika ANNASTASIAK

A kto bogatemu zabroni.

A kto bogatemu zabroni. Wystarczy, że zapłacą Izraelowi dobrą kasę. Israel wpłynie na USA. Rosjanie się odwrócą, tak jak my od nich, bo nimi pogardzamy. I deal jest dokonany. Polak mądry po szkodzie. A w USA nie do końca rządzą Amerykanie, radzę o tym pamiętać.

Portret użytkownika Lisek

KŚ Klimuszko przepowiadał

KŚ Klimuszko przepowiadał atak Niemieckich wojsk na Szczecin i okolicę ...

Grecja tez wyliczyła swoje straty i domaga się kilkuset miliardów Euro zwrotu... A wiadomo, że Niemcy tylko Izrealowi wypłacili 60 miliardów marek ... kraj który nie istniał w czasie II wojny światowej dostał $$$$ a Polska  w której zgineło 13,5 miliona ludzi ... ???? 

Strony

Skomentuj