Ta asteroida jest warta 5 miliardów dolarów! NASA ujawnia nowe zdjęcia

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Asteroida o wartości 5 miliardów dolarów, wyminęła niedawno naszą planetę. 4660 Nereus zbliżył się do Ziemi około miesiąc temu, 11 grudnia 2021 roku. Korzystając z 70-metrowej anteny radiowej w kompleksie Goldstone Deep Space Communications Complex w pobliżu Barstow w Kalifornii, NASA wykonała szczegółowe zdjęcia tego obiektu.

Nereus został odkryty w 1982 roku przez Eleanor „Glo” Helin. Ma on średnicę 0,33 kilometra (330 metrów) i okrąża Słońce co 661 dni. Kiedy w zeszłym miesiącu mijał Ziemię, Nereus znajdował się w odległości zaledwie 3 934 298 kilometrów od naszej planety. Była to świetna okazja do szczegółowego przeanalizowania tego obiektu. Zaledwie dzień przed jego największym zbliżeniem się do naszej planety, NASA uchwyciła kilka fenomenalnych obrazów Nereusa.


NASA

Obserwowanie takich obiektów jest ważne nie tylko dla nauki, ale i dla prywatnych przedsiębiorców, zainteresowanych wydobywaniem minerałów z wnętrza asteroid. Mimo, że takie inicjatywy są dopiero w fazie planowania, dobór odpowiednich obiektów testowych jest kluczowy. Uważa się, że 4660 Nereus zawiera olbrzymie pokłady żelaza, kobaltu i niklu, o łącznej wartości 5 miliardów dolarów. Kosmos jest pełen obiektów tego typu, które tylko czekają na eksploatacje.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Wodnik Szuwarek

@Sylar36

@Sylar36

Również polecam. Bardzo dobry film.

Bardzo fajnie obrazuje on zachowania polityków, redaktorów tv itp. Myślę ze gdyby kometę zastąpić modnym wirusem w tym filmie to pokazał by co się dzieje dziś na świecie. Też wyśmiewa się mądrych ludzi znających temat a prefefuje pseudoprofesorów, sprzedajnych celebrytów, jak również zakłamuje się prawdę w głównym ścieku i manipuluje danymi oraz neguje wcześniejsze osiągnięcia naukowe na żecz kłamstwa i manipulacji którą widzimy na co dzień.

Pozdro.

Pozdro

Portret użytkownika Quark

Nie ma żadnego "boga" , który

Nie ma żadnego "boga" , który by tak powiedział .. co więcej "zacytowane" przez Ciebie wyrażenie jest całkowitym zaprzeczeniem boskości , ale pewnie i tak nie zrozumiesz o czym mówię.. Tworzysz prymitywne wyobrażenie jakiegoś "dziadka z siwą brodą" , który opiekując się ziemią oczekuje , że ludziki na niej żyjące będą robić to czego "on" chce .. a jak nie to im "przykręca śrubę" .. Bardziej głupiego i infantylnego wyobrażenia nie mogłeś sobie wymyśleć.

Pewnie wolałbyś , żeby zamiast zastanawiać się nad perspektywą pozyskania minerałów z takiej asteroidy ludzie wznosili modły , organizowali pielgrzymki pokutne i śpiewali pieśni blagalne lub bili w dzwony ? 

Skomentuj