Szybkie Rozbłyski Radiowe, mogą być śladem podróży pojazdów kosmicznych obcych cywilizacji 

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zwykle gdy odkrywamy nietypowy fenomen kosmiczny, którego pochodzenie trudno wyjaśnić, pojawiają się dziesiątki mniej lub bardziej prawdopodobnych hipotez co do jego natury. Ostatnia teoria na temat pochodzenia zjawisk znanych jako Szybkie Rozbłyski Radiowe(FRB), może oszołomić. Dwóch naukowców zasugerowało, że są to ślady podróży kosmicznych dokonywanych przez znacznie bardziej od nas rozwiniętych obcych.

 

Szybkie Rozbłyski Radiowe, FRB (ang. Fast Radio Burts) są niewiarygodnie silnymi źródłami promieniowania radiowego, które od niedawna jesteśmy w stanie obserwować. Nikt nie wie co wywołuje to zjawisko, ale nowa teoria zaproponowana przez pracujących na Harvardzie fizyków, Avi Loeba oraz Manasvi Lingama, wskazuje na to, że ich źródło może być pochodzenia sztucznego.

 

Według Loeba, FRB są tak nieprawdopodobnie jasne i krótkotrwałe, a jednocześnie tak bardzo odległe od nas, że skoro nie znaleźliśmy żadnego ich naturalnego wytłumaczenia, to może należy rozważyć, że zostały wywołane sztucznie. Taka hipoteza jest zdaniem ekspertów warta weryfikacji.

Do tej pory wykryto tylko 17 takich rozbłysków radiowych, ale ostatnio udało się zaobserwować, że jeden z nich powtórzył się, co wprowadziło w środowisku naukowym jeszcze większą konsternację. Większość specjalistów zasugerowała, że za ten podwójny FRB odpowiada magnetar albo supermasywna czarna dziura. Dwójka ekspertów z Uniwersytetu Harvarda uważa, że równie dobrze można ten incydent uznać za dowód sztucznego pochodzenia Szybkich Rozbłysków Radiowych.

 

Co mogłoby wywołać takie zjawisko? Naukowcy sugerują, że mogą to być pojazdy kosmiczne obcych, na przykład wykorzystujących żagle słoneczne. Taki napęd jest teoretycznie możliwy i byłby w stanie uciągnąć nawet gigantyczny pojazd o wadze nawet powyżej miliona ton. Ich zdaniem taka struktura mogłaby być w stanie odbywać podróże na dystansach międzygwiezdnych a nawet międzygalaktycznych.

Impuls radiowy docierający do nas może być wynikiem dyfrakcji wiązki naładowanych cząstek docierających do kosmicznego żagla. Aby taki napęd był skuteczny, musi być bardzo wielki, niczym planeta, albo i większy. Druga zasada termodynamiki Newtona wskazuje też że taki żagiel generowałby sporo ciepła, które powinno być odprowadzane.

 

Naukowcy, którzy zaproponowali taką teorię pochodzenia FRB nie przesądzają, że na pewno odpowiadają za nie kosmici, ale ich zdaniem nie jest to kwestia wiary tylko dowodów, a podejmowanie decyzji, co jest prawdopodobne, a co nie, bez odpowiednich badań ogranicza możliwości dotarcia do prawdy.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Barbarzyniec

Ślad działalności obcej

Ślad działalności obcej cywilizacji, tak.

Ale czy do samych podróży, raczej związane z bezpieczeństwem podróżowania.

Moim zdaniem jest to instalacja radarowa do wykrywania ciał niebieskich małej średnicy w obszarze galaktyki.

Portret użytkownika On 45

FRB może być powodem skoków w

FRB może być powodem skoków w czasoprzestrzeni. długo się zastanawiałem nad możliwością skoków w czasoprzestrzeni, całe lata, aż ostatnio przyśnił mi się sen który w sposób prosty wyjaśnił model, podróży, wzory matematyczne, i takie tam niezrozumiałe dla mnie zagadnienia. Co zapamiętałem to to że do podruży w czasie, i wymiarze, potrzebne są koordynaty: 1. położenie ziemi względem słońca, 2. położenie słońca względem centrum galaktyki, 3. położenie centrum galaktyki względem innej galaktyki, mając te trzy wykładniki bez najmniejszych problemów jesteśmy w stanie wyznaczyć trasę naszej podróży w czasie, i to jest matematyka i fizyka razem wzięte. Gorzej z podrózami, w tym eksperymencie myślowym na pograniczu jawy i snu widziałem metodę której nie umię zgłębić, a nawet nie rozumię. Pojawia się coś co jest "poczekalnią" tj wyskakujemy z naszego wymiaru do wymiaru "neutralnego" obecnie przy naszej technice jest to osiągalne dla ludzkości, problem pojawia się dopiero w tej "poczekalni" tam wyznaczamy koordynaty które nie wiem czy są w stanie przeliczyć nasze komputery, i rozpoczynamy podróż za pomocą napędu magnetycznego, i tu się pojawia fizyka kwantowa której ja niestety nie rozumię, ale dalej podróż nie jest liniowa i to ważne, czego już całkowicie nie rozumię i nie mogę pojąć, podróż jest klatkowa, coś jak przeskoki sekundnika, w jednej chwili pojawiamy się w wyznaczonym przez nas punkcie który jest celem podruży. Może ktoś przeżył takie eksperymenty myślowe , i może o wiele więcej rozumie niż ja.

Portret użytkownika Vraukolaukas

Wizje senne, zmiana wymiaru

Wizje senne, zmiana wymiaru przed podróżą międzygwiezdną...to mi przywodzi na myśl pewną intrygującą książkę.

MISJA Michel Desmarquet - jest w pdf'ie dostępna i choć nie jest to arcydzieło literackie to polecam lekturę jako alternatywną wersję rzeczywistości(albo oczywiście można ją odebrać zgodnie z przedmową autora).

Eppur si muove...

Portret użytkownika ajwaj

Od zawsze chciałem zobaczyć

Od zawsze chciałem zobaczyć jak to jest być świrem, więc teraz spróbuję wczuć się w pewien religijny nurt propagowany przez intelektualnych bystrzachów, uwaga:
te błyski to diabelskie objawy szalonej walki demonów próbujących przedostać się na Ziemię! Tylko jezus chrystus i maryja zawsze dziewica mogą nas przed nimi ochronić i tylko litania do serca jezusowego może być tarczą przed naporem błyskających demonów!
(i jak mi poszło?)

Portret użytkownika Ogo Pogo

Pytasz jak ci poszło?Odpowiem

Pytasz jak ci poszło?Odpowiem krótko.Do dupy.Poziom szoguna komorowskiego.Dodając w twojej konwecji te błyski to efekty ciosów walczących Allaha z Moisjaszem ,który usiłuje się przedostać na Ziemię na wezwanie talmudycznego koła przyjaciół Chabadu w misterium rabaja Schnersoona.

Portret użytkownika mariusx78

Poprzedni wpis dotyczył

Poprzedni wpis dotyczył raczej komentarza użytkownika Alvaro ;), a co do tych rozbłysków radiowych i tego co je może powodować to hipoteza tych z Harvardu jest odważna ale nie głupia. Chyba że planeta X gdzieś się tam czai i odbija te sygnały Wink

Portret użytkownika komentator

Nie głupia?

Nie głupia?

No co typ powiesz?

żagiel wielkości planety?

No tylko kompletny kretyn coś takiego mógł wymyślić.

Jeżeli jakaś cywilizacja stoi na poziomie pozwalającym na podróże międzygwiezdne, to na pewno nie jest to technologia żagli, które odbijają światło swojej gwiazdy.

Portret użytkownika mariusx78

Do tego jesteśmy rynkiem

Do tego jesteśmy rynkiem zbytu produktów gorszej jakości klasy B lub C. Dotyczy to dosłownie wszystkiego: jogurtów, owoców, słodyczy itd. Straszą nas, że to oni maja fundusze, tylko skąd je mają? Kupujemy w tych wszystkich Kauflandach(Niemcy), Itermarshe(Francja), Biedronka(Hiszpańska), Lidl(Szwaby) i cały kapitał idzie do nich. Nawet jak ktoś się chwali, że zarabia dobre siano w Szwabni a wydaje je w Polsce to i tak całe siano wraca do nich spowrotem. Do tego jeszcze jesteśmy ich tanią siłą roboczą na własnej ziemi a Polaków u siebie traktuja z pogardą. Jesteśmy parobkami na własnym podwórku. My dostajemy za to tylko kostkę brukową i gumowe boiska oraz same rozkazy co możemy a czego nie. Ohh Stwórco! Podaruj mi "Magiczny Miecz Sprawiedliwości"!

Skomentuj