Szybkie i czyste pranie. Wystarczy 12 minut!

Kategorie: 

Źródło: Whitepress

Niektóre ubrania, które wrzucamy do kosza na bieliznę, nie wymagają intensywnego prania, a jedynie odświeżenia. Mowa tu przede wszystkim o odzieży biznesowej czy sportowej, ale i innych częściach garderoby, które nie są mocno zabrudzone. Dzięki szybkim programom robienie prania może stać się jeszcze bardziej efektywne, a my zaoszczędzimy sporo czasu. Sprawdźcie, jak to działa.

 

Krótkie programy prania

Jak szybkie jest szybkie pranie? Nowoczesne modele pralek oferują nam możliwość zrobienia prania nawet w kilkanaście minut. Co prawda, podczas tak krótkiego cyklu nie pozbędziemy się poważnych zabrudzeń, będziemy jednak w stanie sprawnie odświeżyć odzież i oszczędnie przeprać mniejszy wsad. Najkrótsze programy w pralkach trwają od 12 do 15 minut. W tym czasie urządzenie przeprowadzi pranie, płukanie oraz wirowanie. Szybkie programy są niezastąpione, kiedy chcemy na przykład odświeżyć odzież sportową po treningu czy też pozbyć się przykrych zapachów z ubrań biznesowych. Dają także możliwość wyprania niewielkiego wsadu, bez nadmiernego zużycia wody i energii elektrycznej, np. kiedy chcemy odświeżyć ścierki kuchenne czy ręczniki do rąk.

Pralka Kernau KFWM 7523 I STEAM
(źródło: https://www.kernau.com/produkt/pralka-kfwm-7523-i-steam.html)

Szybkie pranie 15 minut– krótkie programy w pralkach

W zależności od producenta, krótkie programy w pralce mogą występować pod rożnymi nazwami. Szybkie pranie 12 minut może być też określane np. jako program Szybki 12’ albo Twelve minutes. W niektórych modelach znajdziemy dodatkowo cykle trwające od 30 do 40 minut, które doskonale sprawdzają się do dokładniejszego odświeżenia niepełnego wsadu, albo pośrednie programy 20-minutowe. Ważne by, wybierając pralkę, znaleźć urządzenie oferujące programy na miarę naszych potrzeb.

Pralka Kernau KFWM 6411 STEAM
(źródło: https://www.kernau.com/produkt/pralka-kfwm-7523-i-steam.html)

Szybkie i czyste pranie – inne przydatne programy

Krótkie programy, dzięki którym szybko odświeżymy ubrania, znajdziemy w wielu modelach pralek. Dobrze jest jednak prześledzić pozostałe programy, by mieć pewność, że pralka spełni nasze oczekiwania. Poza standardowymi programami dającymi nam możliwość efektywnego prania bawełny, syntetyków czy odzieży kolorowej, warto zwrócić uwagę na to, czy dany model wyposażony jest w program do prania wełny i/lub prania ręcznego. Rodzice niemowlaków z całą pewnością docenią program dedykowany dziecięcym ubrankom, a alergicy program antyalergiczny i system Anti Alergic, dzięki którym pranie odbywa się w odpowiednio wysokiej temperaturze. Jeżeli szukamy pralki dla alergika, warto sprawdzić także, czy pralka posiada odpowiedni certyfikat potwierdzający skuteczność w walce z alergenami i bakteriami.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro