Szybki internet na Mount Everest - Huawei i China Mobile wdrażają sieć FTTR-B dla turystów i firm

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Obóz bazowy i hotel pod Mount Everest jako pierwszy oferują szybki publiczny Internet. Według służb prasowych Huawei, firma wraz z China Mobile z sukcesem wdrożyła technologię światłowodową FTTR-B (Fiber-to-the-Room Business). W rezultacie firma China Mobile zapewniła szybką sieć Wi-Fi lokalnym pracownikom i turystom.

 

W biurze zarządu obozu, zlokalizowanym na wysokości 5200 m n.p.m., pracownicy mają obowiązek sprawdzić działanie urządzeń ochrony środowiska, przesłać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości oraz zalogować się do lokalnego biura zarządzania - Biura Administracji Mount Everest . Jeśli wcześniej, ze względu na słabą jakość połączenia, proces przesyłania danych stwarzał pewien problem, to szybka sieć FTTR-B całkowicie zmieniła warunki pracy i wypoczynku.

 

FTTR-B zastosowano także w hotelu w pobliskim mieście na wysokości 4200 m n.p.m. Podczas gdy w przeszłości regularnie występowały przerwy w przekazie informacji i problemy z dużymi opóźnieniami sygnału, obecnie aż trzystu gości hotelu może jednocześnie korzystać z szerokopasmowego dostępu do Internetu, a jego pracownicy mogą efektywniej radzić sobie z codziennymi zadaniami. W przyszłym roku firma rozpocznie wyposażanie alpinistycznej bazy FTTR-B. Dzięki temu osoby chcące wspiąć się w górę będą miały dostęp do Internetu nawet w trakcie przygotowań do wspinaczki.

 

FTTR-B zapewnia transmisję kablami nie tylko informacji, ale także energii elektrycznej, rozwiązując w ten sposób problem zasilania urządzeń. Dodatkowo aplikacja WeFTTR umożliwia zarządzanie topologią sieci jednym kliknięciem, optymalizację i konfigurację sieci jednym kliknięciem przez lokalnych specjalistów IT w hotelach, sklepach i innych lokalizacjach. Jednocześnie dostępne jest również zdalne rozwiązywanie problemów przez usługę pomocy technicznej China Mobile. Urządzenia stosowane w sieciach FTTR-B wykorzystują trójmodowe anteny Wi-Fi i są instalowane na ścianach lub sufitach.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mistiko

I do czego im internet?

I do czego im internet?

Nie mają innych alternatywnych zajęć? 

Społeczeństwo mimo, że ma dostęp do informacji (różnej jakości, w tym kłamstw i propagandy internetowej) jest coraz mniej mądrzejsze, że tak to ujmę. 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj