Szybka ofensywa rosyjska na Ukrainie. Internet przekazuje obrazy jak z 1 września 1939 roku!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rosyjska inwazja na Ukrainę to istny blitzkrieg. Minęło zaledwie kilka godzin a Rosjanie poczynili spore postępy. Trwają już walki o Charków, gdzie prawdopodobnie doszło do rosyjskiej operacji powietrzno-desantowej, a w tym tempie Kijów zostanie osiągnięty raczej w ciągu następnych kilkunastu godzin niż dni.

Nagrania, któych prawdziwości trudno zweryfikować pokazują, że nad Kijowem latają już rosyjskie myśliwce, a skoro tak to Rosja osiągnęła zdecydowaną przewagę w kontroli przestrzeni powietrznej nad Ukrainą. Są też doniesienia o zestrzelonym ukraińskim samolocie wojskowym. Praktycznie brak informacji o sukcesach ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Wiadomo za to, że Udało się jednak strącić kilka rosyjskich śmigłowców, w tym Ka-52 , rzekomo za pomocą systemu Stinger. W mediach podano informacje o wycofaniu się ukraińskich wojsk lądowych. Nie wiadomo czy to prawda, a jeśli tak, czy było to przegrupowanie czy paniczna ucieczka.

 

Według rosyjskich mediów, siły rosyjskie zniszczyły wszystkie ukraińskie drony TB2 bombardując lotnisko Czugujew pod Charkowem. Rosjanie informowali, że zajęli miasto Sumy bez walki, ale Ukraińcy to zdementowali twierdząc, że nadal kontrolują miasto. W tej chwili Kijów jest atakowany jednocześnie z trzech stron.

Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka ogłosił, że jednostki białoruskie nie biorą udziału w inwazji, ale są wątpliwości względem prawdziwości tego twierdzenia. Podobno część rakiet balistycznych, które uderzyły cele na Ukrainie, zostało wystrzelonych z terytorium Białorusi. Rosyjskie wojska weszły też na Ukrainę w rejonie Czernobyla z Białorusi, pojawiły się obawy, że moze dojść do jakiegoś incydentu z radioaktywnymi odpadami składowanymi tam.

 

MSZ Rosji cynicznie ogłosił, że specjalna operacja Rosji na Ukrainie to wcale nie początek wojny, ale chęć zapobieżenia globalnej wojnie. 
 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wodzu

Straszenie pełno tu

Straszenie pełno tu Ukraińskich trolli :) taki co 2 miesiące popracował w Polsza :) a już będzie emerytura i dotację od PIS :)
Chłopy my pamiętamy Wołyń ?? i to co się wyrabiało w Kijowie w Styczniu !! i Lwowie !!!

Portret użytkownika Q

Zdjęcie lecących (tak blisko

Zdjęcie lecących (tak blisko siebie) w szyku myśliwców to ma być "inwazja" ??? Gdyby na prawdziwej wojnie tak leciały samoloty to do ich strącenia wystarczyłby jeden pocisk przeciwlotniczy. Na granicy też ich nikt nie zatrzymywał - jechali sobie spokojnie ulicami. Można więc przyjąć , że to nie jest wojna ale operacja wojskowa polegająca głównie na demonstracji siły i rugowaniu tubylców presją militarnego zniszczenia.

Portret użytkownika Q

Wystarczy spojrzeć jak

Wystarczy spojrzeć jak szybciutko podskoczyły ceny benzyny na stacjach .. co bardziej "zaradni" wystawili cenę 6.99 ... 7.30 zł za litr. Objechałem okolicę (znalazłem cenę 5.65 zł - ale PALIWA BRAK - wykupili) no i udało mi się w końcu kupić za 5.99 zł ale na początku tygodnia było tylko 5.27 zł /litr. ZŁODZIEJE ! 

Portret użytkownika Kitajec

Na pewno kradną ludziom życie

Na pewno kradną ludziom życie. Wszyscy mogliby dożyć starości, ale nie. Jakiś śmieć wymyślił sobie wojnę. Trzeba zabić Putina bo inaczej na bank będzie IIIWŚ. Mają tyle rezerw, że te śmieszne sankcje są raczej teatrzykiem dla opinii publicznej.

Portret użytkownika omatkokolejny

zobacz ile tu durnych ruskich

zobacz ile tu durnych ruskich troli Wink nie wolno słowa zlego lecxz prawdziwego powiedziec o tych ludziach, wpadli na ukrainę i mordują niewinnych ludzi ale tutaj na z mianach na ziemi? bohaterzy!

wstyd, gdzie ludzka moralnosc 

Strony

Skomentuj