Szwedzki rząd sugeruje robienie zapasów żywności z powodu tajemniczego zagrożenia

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Christopher Neugebauer/CC BY-SA 2.0

Czy Szwecji grozi jakieś poważne niebezpieczeństwo? Rząd otwarcie ostrzega mieszkańców, aby zaczęli interesować się preppingiem i nauczyli się normalnie funkcjonować w sytuacji kryzysowej, gdyby rząd nie był w stanie udzielić pomocy. Niezrozumiały komunikat sugeruje, że Szwecji może grozić wojna lub jakiś inny poważniejszy kryzys.

 

W zeszłym roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia, władze Szwecji opublikowały dokument pod nazwą "Resilience. The total defence concept and the development of civil defence 2021-2025" ("Odporność. Pełna koncepcja obronna i rozwój obrony cywilnej 2021-2025"). Opisuje on konieczność przygotowania społeczeństwa jak i całego kraju na wypadek sytuacji awaryjnej. Rząd chce się upewnić, że Szwecja będzie w stanie funkcjonować w obliczu kryzysu, który może potrwać kilka dni, tydzień, a być może nawet trzy miesiące.

Dokument nie opisuje jakiego zagrożenia należy się spodziewać, jednak od mieszkańców oczekuje się, że poradzą sobie w przypadku gdyby zabrakło prądu, wody bieżącej czy żywności. Rząd wysłał wyraźny sygnał, że w razie jakiegoś poważniejszego kryzysu nie będzie mógł w stanie pomóc. Jakiego zagrożenia obawiają się władze?

Mieszkający w Szwecji vloger powiedział w jednym ze swoich filmów, że dla społeczeństwa nie jest to coś normalnego, ponieważ to rząd zajmuje się wszystkimi sprawami. Nagle okazuje się, że ludność musi być w każdej chwili gotowa na nieznane zagrożenia.

 

Wielu Szwedów naturalnie docieka i próbuje dowiedzieć się o co dokładnie w tym wszystkim chodzi. Część z nich obawia się wojny, jeszcze inni wskazują, że rząd może mieć na myśli muzułmańskich imigrantów, których w kraju jest coraz więcej i tworzą własne społeczeństwa oraz zamknięte getta, tzw. strefy no-go. Szwecja zamieszkiwana jest przez niemal 10 milionów ludzi, z czego około 1,7 miliona to osoby o zagranicznym pochodzeniu. Prawie 20% populacji to imigranci. Możemy jedynie gdybać, ale coś ewidentnie wisi w powietrzu.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rozbrojony

Widać ze świat się szykuje do

Widać ze świat się szykuje do wielkiego krachu finansowego  , amerykański system petrodolara znajduje się obecnie w śmiertelnym niebezpieczeństwie, ponieważ najwięksi eksporterzy ropy, Rosja, Wenezuela i Iran, sprzedają ropę bez przechodzenia przez system dolara. Próby amerykańskich agencji zmiany reżimu w Iranie i Wenezueli do tej pory zawiodły; ośmielając innych głównych eksporterów energii, takich jak Katar i Indonezja, do myślenia o ominięciu petrodolara. Ponadto Rosja właśnie podwoiła swoje możliwości eksportu ropy naftowej do Chin 1 stycznia dzięki nowemu rurociągowi. Pakistan również zadał poważny cios staremu systemowi, ogłaszając, że będzie używał chińskiego juana w handlu, jednocześnie wypędzając 1,4 miliona Afgańczyków i zapraszając Chiny do zbudowania tam bazy wojskowej. Oznacza to, że przychody z heroiny z Afganistanu mogą być zagrożone. Ponieważ petrodolar jest trafniej opisywany jako petro-narko-dolar, jest to także wielki cios dla starego systemu finansowego USA i banku światowego .Na tym tle Chiny rozważają 18 stycznia jako datę rozpoczęcia handlu kontraktami terminowymi ropą denominowanymi w chińskim juanie i złocie  co jeszcze bardziej zachwieje gospodarką USA.
Coś się na pewno szykuje  bo UE po coś ściąga islamskich uchodźców i dopływają do UE kontenerowce wypełnione bronią , do tego widać ze pęka UE na naszych oczach , euro nie ma realnego oparcia w dobrach materialnych i co miesiac na dodruk 40 mld co nie koryguje jego wartości na rynku światowym a wiadomo ze to pusty pieniądz.  Do tego utrata dominacji USA na rynku ropy i upadek petrodolara  - więc żyjemy w ciekawych czasach i  jedynie możemy skorzystać z mądrości ludowej " Lepiej być przygotowanym na NIC , niż nie przygotowanym na COS" .

Wygląda na za kulisowe wielkie rozdanie w UE a  rządzą Niemcy - Berlin lobbuje za wciągnięciem do strefy euro aby rozłożyć rozłożyć na łopatki jak najwięcej krajów europejskich i samemu być w lepszej kondycji w czasie kryzysu i znów wieść prym jako najwspanialsze i bogate państwo które wszystkich uratuje w zamian za przystąpienie znowu do jakiegoś dziwnego tworu w stylu Orwelowskim ?

Portret użytkownika Marek_7

Pojawiło się ostatnio

Pojawiło się ostatnio ostrzeżenie - właśnie trwają przymiarki do wz niesienia nastepnego najwyższego budynku na świecie. Od ponad 100 lat, ilekroć gdzieś na świecie ktoś zabiera się za budowę takiej konstrukcji, w ciągu 2 lat wybucha potęzny kryzys finansowy.

Co do Berlina - gra jest o wiele bardziej skomplikowana. Euro bardzo słuzy Niemcom, ale są i i nne aspekty, takie jak przewidywane załamanie USA z powodu ww. kryzysu. W takiej sytuacji cywilizacja zachodnia ma jeszcze 2 ośrodki - zachodni,czyli UE, oraz rosyjski. Jest to o tyle ważne, że pikujące w dół USA mogą spróbować szukać ratunku w konflikcie zbrojnym z Chinami i/lub Rosją, albo, w łagodniejszej wersji, w jakiś sposób spróbować "wyssać" Europę i inne państwa.

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane dzieci. To juz jest

Kochane dzieci. To juz jest koniec nie ma juz nic!! Banda wlochatych islamistow i ich rozplodowych dziewek dominuja Evrope. Ale naprawde tak nie jest. Na tym etapie pozmienia sie tylko pare Europejskich regulacji wsprawie emigrantow i oni sami wyjada. Te miliony to jest pikus wobec ilosci zyjacych tutaj bialych europejczykow. Trzeba tylko skonsoidowanego dzialania anty emigracyjnego i bedziemy mieli kolejny renesans bialego czlowieka i zdrowego intelektualnie i religijnie spoleczenstwa. Do robot dzieci!

Portret użytkownika nn

Prawie zgodnie z tym co

Prawie zgodnie z tym co przypuszczam..

ale https://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Fulford to tuba półprawd.

Ciekawe co/kto zmusza do wyjawiania tych zamierzeń? Czy My musimy mieć świadomość tego, i mimo to, mając wolną wybór, godzimy się na to?

, ale chyba nie styczeń, i nie tego roku. Podobno ten system - impulsy EMP z satelit - nazwany będzie TORRENT, i raczej jeszcze nie gotowy. Na pewno Chiny - cudze ręce w realizacji celów - nie są gotowe z tym systemem.

A oczekiwanie że jakikolwiek rząd skutecznie będzie chronił "zwykłych obywateli" to mrzonki.

Portret użytkownika Eva11

Nie lubię takiego napędzania

Nie lubię takiego napędzania strachu więc skrytukuje ...Temat mówi ,że rząd sugeruje ...Później w tekście ,że otwarcie ostrzega , a dalej ,że chce aby Szwecja była przygotowana !Co to za niezdecydowanie ?Napedzanie strachu!

W jameryce są tworzone sztaby kryzysowe od wielu lat ...Oficjalne spotkania i kursy aby każdy wiedział gdzie się udać w razie kataklizmu ,wojny nuklearnej czy epidemi ...Zapewne nie tylko tam ....Cały świat już żyje - ,,w razie czego,, ,,gdyby ,,...Ale żeby tak pomyslec ,że jutro będzie piękne ....Że świat się zmieni ...To kurcze nie uczą ...

Śmieszne co  ?Że muszą ,,nas,, wszystkiego uczyć ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika internauta1981

Moja teoria:

Moja teoria:

Przy tak ogromnym dostępie do tak wielu dóbr nikomu dzisiaj żadnemu rządowi nie opłacałoby się wyłowywać globalnej wojny bez wyjątkowo ważnego powodu. A taki powód jest. Jakiś wielki obiekt, narazie niewidoczny dla amatorskich teleskopów jest na kursie kolizyjnym z Ziemią, tajna władza w USA o tym wie, być może prezydenci Chin i Rosji również. Zapewne znają przybliżoną datę i miejsce impaktu. Illuminaci zamierzają to wykorzystać dla siebie i zgrać z planowaną III wś jako środkiem do zniszczenia starego ładu utworzonego tuż po II wś, by na jego zgliszczach utworzyć Nowy Porządek Świata z jednym światowym rządem, armią i policją Zamierzają kilka miesięcy przed impaktem wywołać III wś i wykorzystać impakt jako zakończenie wojny i pomoc w zjednoczeniu świata głosząc przy tym że nigdy więcej wojny między państwami, obiecując godziwy i bezpieczny byt każdej osobie, wprowadzając masowe chipowanie. Podejrzewam że większość ludzi bardzo entuzjastycznie do tego podejdzie i się na to zgodzi.

Ale to tylko taka moja teoryjka, która wcale nie musi okazać się prawdą ;) 

Strony

Skomentuj