Szwedzki feministyczny rząd potępiony za założenie hidżabu podczas wizyty w Iranie

Kategorie: 

Źródło: president.ir

Islamsko-feministyczna Szwecja zaskakuje nas pod każdym względem. Tzw. uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu, którym niejednokrotnie "zdarzyło się" gwałcić lokalne kobiety, pozostają w kraju na wyraźną zgodę rządu. Co ciekawe, Szwecja posiada pierwszy na świecie feministyczny rząd, który promuje równouprawnienie i jakoś nie potrafi zadbać o porządek i bezpieczeństwo na terenie państwa, ale podczas wizyty w Iranie, postanawia dostosować się do tamtejszego prawa islamskiego i zakłada hidżab.

 

Delegacja szwedzkiego rządu odwiedziła Islamską Republikę Iranu w zeszłym tygodniu. Wielu komentatorów, w szczególności feministki, wyraziły zdziwienie, że władze, które chcą rzekomo walczyć o równouprawnienie kobiet tak w kraju jak i na świecie, postanowiły ubrać chustę. Szwedzki rząd wyjaśnił, że było to konieczne, gdyż tak nakazywało tamtejsze prawo. Kobiety ubrały hidżab bez żadnego protestu i nosiły przez większość czasu.

Źródło: president.ir

Praktycznie każdy zwrócił uwagę, że feministki, zakładając muzułmański strój, wyraziły uległość wobec irańskiego reżimu, który ogranicza prawa kobiet. Nie spodobało się to zarówno w samej Szwecji, jak i w Iranie - zwłaszcza, że szwedzka delegacja nie tylko podpisywała porozumienia handlowe, ale miała także poruszyć kwestię praw kobiet w tym islamskim kraju.

Rządowe feministki ze Szwecji miały tak naprawdę inne wyjścia z tej sytuacji. Mogły zwyczajnie podpisać porozumienia z irańską delegacją w jakimkolwiek innym kraju i nie musiałyby zakładać hidżabu. Władzom najwyraźniej bardzo zależało na umowach, skoro zgodziły się poniżyć w oczach kobiet z całego świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Pomijam te nakrycia głowy. Ja

Pomijam te nakrycia głowy. Ja się lepiej do pracy na co dzień ubieram. Ten jeden facet na zdjęciu w tych pomiętych spodniach to już kompletny ... ,,szczyt elegancji". Wyglądają jakby się wybrali na rynek po jajka. Ci co naszą panią premier obgadywali bez powodu za według nich nieelegancki ubiór powinni sobie zobaczyć tą szwedzką delegację. Może by trochę dystansu nabrali. Nasi politycy w porównaniu z nimi są ubrani świetnie.

Portret użytkownika nel35

Dbałość o prawa kobiet w

Dbałość o prawa kobiet w Szwecji to tylko puste hasło. Świadczy o tym bezkarność gwałcicieli w Skandynawii. A te groteskowe przebieranki są policzkiem wobec kobiet, które chciałyby zmian w swoich krajach, bo przecież są tam uznawane za istoty niższe od zwierząt. Niestety banda pedofilska trzyma sie mocno, a te marionetki im w tym pomagają. Lepiej by bylo, gdyby kobiety z tej swobodnej Szwecji wzieły przyklad z królowej Jordanii.

Cytat z Wiki. "Rania podkreśla, że jest kobietą muzułmańską. Jest rzeczniczką równouprawnienia kobiet i nie nosi tradycyjnych strojów, preferując nowoczesny styl ubioru. Królowa angażuje się w zmianę wizerunku krajów arabskich na świecie. "

Portret użytkownika Zenek ;)

Normalnie TYPOWY SZWEDZKI

Normalnie TYPOWY SZWEDZKI GENOTYP na "twarzach" osoób stanowiących "szwecki rząd"....

same "rumiane pulchne blondyneczki".... ;p

zwłasza ostatnia na 1 zdjęciu ma wyraźny typowy "NORDYCKI" wyraz twarzy. Acute

Portret użytkownika maniek00021

Tutaj juz tylko moga pomoc

Tutaj juz tylko moga pomoc masowe egzekucje aby oczyscic szwecje z tego islamskiego brudu i zdrajcow ich kraju na rozmowy jest juz za pozno naprawde wspolczuje szwedzkiemu narodowi ze spotkalo ich takie okrucienstwo.

Strony

Skomentuj