Szwedzka policja będzie wykorzystywać drony, aby złapać inicjatorów podpaleń samochód w Malmo

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

 

Drony są wyposażone w kamery, które patrolują w powietrzu dwa obszary miasta, gdzie doszło do ponad 70 podpaleń samochodów od początków lipca.

 

 

 

Ostatnio zgłaszano przypadki podpaleń także w sąsiednim Lundzie i Norrköping.

 

Zdaniem funkcjonariuszy w Malmo, w ostatnim czasie prawie codziennie wieczorem płonie kilka samochodów. Dla sprawnego funkcjonowania bezzałogowców w mieście wprowadzona strefę zakazu lotów. Zwiększono także ilość patroli, gdzie dochodzi do podpaleń.

 

Szwedzka policja użytkuje drony marki Saab.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika pia.ed

 

 

Puszczanie dronow w celu zlapania i ukarania podpalaczy zostalo juz skrytykowane przez Partie Zielonych.  ktorzy nie chca karac tylko "pracowac socjalnie" ... jakby nic sie nie robilo przez ostatnie 20 lat,  kiedy przestepczosc w tej grupie zaczela ekskalowac ... A wytlumaczenie jest zawsze to samo: mlodziez cudzoziemska twierdzi, ze jest dyskryminowana, ze nie ma takich samych szans jak mlodziesz szwedzka ... A jak moga miec,  kiedy w niektorych szkolach  na przedmiesciach 75% uczniow nie osiagnelo dostatecznych wynikow  aby dostac sie do nawet najgorszej zawodowki?  Juz nie mowiac o tym,  ze mimo ze urodzeni w Szwecji maja zasob slow 8-latka ... Choc to i tak postep,  bo rodzice po 20- 25 latach w Szwecji nadal potrzebuja tlumacza. Wg mnie sytuacja jest nie do rozwiazania ... 

Jesli chodzi o samochody,  to pala jak popadnie,  nie sprawdzajac kto jest wlascicielem, wiec budza wscieklosc  tak  Szwedow  jak i swoich  uczciwie zyjacych i pracujacych wspolziomkow.

Skomentuj