Szwedzka firma planuje rozjaśnić nasz Księżyc, w ramach walki z CO2

Kategorie: 

Źródło: własne
Wygląda na to, że w walce z globalnym ociepleniem dosłownie wszystko jest możliwe. Koncepcję zakładającą pomalowanie na biało dachów wszystkich budynków na świecie, aby zwiększyć albedo Ziemi, jeszcze można zrozumieć, ale rozjaśnianie naszego naturalnego satelity jest już szalonym pomysłem.

 

Szwedzka firma Foreo, zajmująca się pielęgnacją skóry, poinformowała o tak absurdalnej koncepcji wyjaśniając, że dłuższe dni i jaśniejsze noce mogą mieć wpływ na wyłączenie świateł na ulicach, a to z kolei według nich przełoży się na mniejsze zużycie prądu elektrycznego oraz zmniejszenie emisji znienawidzonego dwutlenku węgla, rzekomo odpowiedzialnego za globalne ocieplenie.

 

Firma twierdzi, że można rozjaśnić Księżyc poprzez zastosowanie chemii. Większe albedo naturalnego satelity spowoduje iż będzie odbijać większe ilości światła słonecznego w stronę naszej planety. Ich zdaniem wystarczy rozjaśnić nawet niewielki obszar powierzchni Księżyca aby uzyskać wymagany efekt - nawet 0.1% jego powierzchni.

 

Z obliczeń firmy Foreo wynika, że jedna latarnia tworzy prawie 150 kilogramów dwutlenku węgla rocznie a w samych Stanach Zjednoczonych jest to ponad 3.5 miliona ton CO2. Rozjaśnienie Księżyca pozwoliłoby więc zaoszczędzić energię elektryczną oraz zmniejszyć ilość dwutlenku węgla, który przedostaje się do atmosfery.

 

Zdaniem pomysłodawców, koncepcja ta jest najbardziej przyjazna dla środowiska a organizmy i ekosystemy zwyczajnie dostosują się do zmian. Warto zwrócić uwagę, że pomysł ten nie jest żartem a firma uzbierała prawie 53 miliony dolarów na badania i testy. Projekt jest jednak we wczesnych fazach rozwoju i na dzień dzisiejszy brakuje informacji na temat konkretnej metody, która pozwoli rozjaśnić Księżyc.

 

 

Źródło: http://www.redorbit.com/news/space/1113123961/moon-albedo-brightening-proposed-by-skin-care-company-041714/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Bobby

F...k! zeby to pojac, trzeba

F...k! zeby to pojac, trzeba sobie najpierw rozjasnic umysl!!!
Jak idiota nie umie wziac sie za Ziemie (moze za pozno), to juz ksiezyca sie lapie i choc jeszcze nie wie jak, to juz sie.. he he...chwali:D
Smieszne to strasznie a Wy dumacie i dumacie...naukowcy:)))
Pozdro!

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Szwedzi to już do końca

Szwedzi to już do końca popier...ony naród, kradną dzieci normalnym i oddają pedofilom, wpuszczają arabów i dają sobie gardła podrzynać, bo przecież multikulti to takie postępowe, potrafią sie burzyć i domagać ustąpienia rządu bo... obniżył podatki, a teraz takie zryte do reszty pomysły, nie no oni są tak głupi że aż śmieszni.
Ten kraj to esencja głupoty, mentalności niewolniczej i donosicielstwa. Kipiąca degeneracja i zepsucie.

Ave Satan New russian

Portret użytkownika Zenek

Celem "elit" jest

Celem "elit" jest "doprowadzenie wyglądu Ziemi do wyglądu Masa" bo wtedy będą się czuli jak w reptyliańskim domu.
 
Rośliny ŻYJĄ a oni są BIOROBOTAMI. Mechanicznie ożywionymi TRUPAMI. Dlatego taka walka z Fauną i Florą się odbywa. Aura roślin i zwierząt ich PALI bo ich się nie za zaprogramować na miły yahwe żydowski jewropedalizm.

Strony

Skomentuj