Szwedzi dobrowolnie przyjmują mikroczipy. Tysiące ludzi zgodziło się zaczipować

Kategorie: 

Źródło: Internet

Coraz więcej Szwedów chce się zaczipować, aby wszystkie czynności życia codziennego można było wykonywać szybciej i łatwiej. Tamtejsza firma Biohax International twierdzi, że posiada ogromną liczbę zamówień na mikroczipy.

 

Elektronika staje się coraz mniejsza i jest coraz bliżej nas. Ludzie bardzo chętnie korzystają ze smartfonów i smartwatchy, a coraz większą popularność zyskują mikroczipy, których w zasadzie nie trzeba nosić. Po wszczepieniu pod skórę, technologia ta staje się integralną częścią człowieka i będzie mu towarzyszyć przez cały czas – być może nawet przez całe życie, aż do śmierci.

Jednak wizja posiadania urządzenia, które ułatwi i przyspieszy czynności życia codziennego, wyraźnie zachęca ludzi do dobrowolnego zaczipowania się. W Szwecji już ponad 4 tysiące ludzi przyjęło mikroczip, a tuż obok nich jest wielka rzesza zwolenników nowej technologii. Firma Biohax International wskazuje, że nie nadąża już z zamówieniami.

 

Wszczepianie mikroczipów pod skórę niesie ze sobą poważne zagrożenia, które są bagatelizowane. Niewielu zdaje się przejmować faktem, że żyjemy w erze informacji, informatyki i cyberniebezpieczeństw. Często słyszymy o kradzieży prywatnych danych. Gdy wszyscy będą zaczipowani, hakerzy będą mieć znacznie ułatwione zadanie. Nie wolno też zapominać, że mikroczipy będą idealnym narzędziem inwigilacyjnym dla służb.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Hmmm

Nie żebym był zwolennikiem

Nie żebym był zwolennikiem czipowania, ale wzmianka o ich bezpieczeństwie jest wyssana z palca. Czip otwierający drzwi do mieszkania czy samochodu ma zasięg kilku-klikunastu centymetrów. Jakiś pomysł jak służby miałyby to wykorzystać do inwigilacji?

Portret użytkownika Ractaros96

Wolę nosić klucze na szyi,

Wolę nosić klucze na szyi, kartę płatniczą w portfelu i telefon w kieszeni...

Moje życie jest wystarczająco ułatwione pod tymi względami, a nietykalność cielesna jednym z najważniejszych praw z którego korzystam w każdej sekundzie życia.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj