Szwedzcy naukowcy donoszą, że picie kawy zmniejsza kobiecy biust

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szwedzcy badacze stwierdzili ostatnio, że ilość wypijanej dziennie kawy wpływa na rozmiar kobiecych piersi. Według badań trzy filiżanki kawy dziennie mogą zmniejszyć biust do 17%. Specjaliści twierdzą, że to działanie kofeiny, która w tym wypadku jest bardzo przydatna w naturze, ponieważ zmniejszenie gruczołów prowadzi do zmniejszenia ryzyka raka piersi.

 

Zespół uczonych z Uniwersytetu w Lund odkrył, że kawa wpływa na rozmiar gruczołów mlecznych u kobiet. Zależność jest prosta, im większa dawka kofeiny w ciągu dnia, tym z czasem mniejszy biust. Eksperci odkryli też, że trzy filiżanki kawy dziennie, zapobiega występowaniu niektórych chorób układu krążenia. Z kolei naukowcy z Francji stwierdzili, że codzienne spożycie kawy ma pozytywny wpływ na jakość pamięci u kobiet.

Warto przypomnieć, że wcześniejsze badania wskazują na to, że bezpieczny poziom spożycia kofeiny zależy od wielu innych czynników, min. genetycznych, czy płci danej osoby. Również przyjmowane leki mogą wpłynąć na zmniejszenie szkodliwości spożytej kawy. Na przykład przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, wpływa na wolniejsze wchłanianie kofeiny. Dawka śmiertelna kofeiny to spożycie 10 000 mg tej substancji. Jest to około 75 filiżanek kawy dziennie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Kawa też zawiera w sobie h2o2

Kawa też zawiera w sobie h2o2 - poczytajcie o piciu wody utlenionej - natlenia komórki i te się szybciej regenerują. Ja piję, wg instrukcji, codziennie od trzech lat i cielsko jak nowe. Alergie, astmy i inne przeszły od razu. Reszta jedzenia umiarkowanie, głównie ziemniaki, schabowe i kapusta, cukru, mąki mało. Owoce niejadalne ostatnio, ogrodu brak, to jaja kupujemy od znajomego i nawet się już nie przeziębiam jak całe życie wcześniej. Wiecznie zimno, albo gorąco, katar. Teraz kichnę raz, jak jakiś wirus chce atakować, wtedy ja dużo cebuli i na kichnięciu koniec. Polecam Nieumywakina - lekarza kosmonautów.

Portret użytkownika Medium

Niewątpliwie wszystkie środki

Niewątpliwie wszystkie środki aktywizujące, tj. wzmagające raczej męską postawę będą przeciwdziałały odkładaniu się tłuszczu. Jeśli ktoś nie chudnie mimo, że przedawkowuje kawę, to raczej podaż pokarmowa jest dostatecznie wysoka.
 
Mam swoją sprawdzoną kawę, która stanowiła kompromis pomiędzy ceną a smakiem. No i mój ostatni zakup tej marki dał piorunujące negatywne wrażenie: JAKBYM PIŁA TRUCIZNĘ!
Kupiłam inną kawę, ciut droższą i smaczną i ta nie daje już takiego efektu. Jestem gotowa tę wcześniejszą oddać do jakiegoś laboratorium, niech szukają trucizny, bo ja ją językiem wyczułam.
 
 

Portret użytkownika Pulsar

Przedewszystkim zacznę od

Przedewszystkim zacznę od tego, iż w artykule napisaono prawdę. Ale od początku...

http://www.dakolen.pl/budowa-i-rozwoj-piersi/

Quote:
Piersi zaczynają rosnąć w okresie dojrzewania, kiedy narządy płciowe, zwłaszcza jajniki, zwiększają swoją aktywność i zaczynają produkować żeńskie hormony płciowe, zwane estrogenami. Estrogeny działają m.in. na wtórne cechy płciowe, w tym wzrost tkanki piersi.

Bez ich wpływu występuje odwodnienie i utrata elastyczności tkanki łącznej piersi, tkanka biustu zmniejsza się i traci swój kształt. Na zewnątrz ten proces przejawia się jako osłabienie piersi. Na skutek spadku poziomu estrogenów pojawia się też znaczna fluktuacja tkanki z górnych części ciała ku dolnym. W konsekwencji prowadzi to do odkładania się tłuszczu w obszarach „wysokiego ryzyka”, takich jak pośladki, boki i uda, a w okolicy rąk i klatki piersiowej widoczna jest utrata tkanki tłuszczowej.

Kiedy kobieta może tracić hormon estrogen? W całkiem niewinny sposób...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksenoestrogeny

Quote:
Ksenoestrogeny to związki chemiczne, które wykazują zdolność interakcji z układem hormonalnym i modulowania jego czynności w sposób charakterystyczny dla estrogenów.

Rozwój przemysłu chemicznego (niektóre herbicydy i pestycydy) i upowszechnienie leków opartych o estrogeny (np. tabletka antykoncepcyjna) skutkuje uwalnianiem do środowiska znacznych ilości tych substancji. Podejrzewane są one o wywoływanie skutków ubocznych wśród ssaków – zaburzeń płodności i niewykształcania cech płciowych.

Zatem stosowoanie nadmiernej chemii rolniczej (pestycydy, insektycydy, herbicydy, fungicydy) skutkuje tym, iż np: ziarna kawy przesączone są związkami chemicznymi które dają w organiźmie skutek podobny do hormonu estrogenu, lub powodują blokowanie jego wytwarzania w organiźmie hamując oddziaływanie naturalnych estrogenów, a także mających wpływ na syntezę, rozpad lub eliminację z ustroju naturalnych hormonów płciowych.
Kawę uprawia się w klimacie subtropikalnym, gdzie panują wysokie temperatury i gdzie większość krajów jest ubogich finansowo, a co za tym idzie państwa te wydzierżawiają swą ziemię pod plantacje, gdzie firmy z bogatych państw Ameryki i Europy stosują swą laboratoryjną chemię, by tylko jak najwięcej zwiękaszać zyski, bez oglądania się na skutki zdrowotne swych kilentów.  
Zatem jak dla mnie ów artykuł wcale nie jest aż taki bezsensowny...
 

Portret użytkownika n..

Robaczkowa ma rację, oni

Robaczkowa ma rację, oni zapomnieli chyba dodać, że ilość wypitej przez nich (podczas tych badań) kawy zmniejszyła też wielkość ich mózgu (a jeszcze gorzej jeśli ich przyrodzenia...) Swoje wiem, że to co stworzył Bóg jest dobre, a to co zepsuł człowiek jest złe, i tyle mi wystarczy. A przecież Bóg stworzył niezliczoną ilość bardzo dobrych rzeczy dla człowieka, a wśród nich wiele owocujących roślin, w tym aromatyczną kawę! Mało tego, wyposażył nas w cudowne zmysły (a przecież wcale nie musiał i mogliśmy przypominać np. krowę) by nasze życie pod wieloma względami było bardzo przyjemne. Więc dlatego, tak bardzo lubimy ten zapach i smak dobrej kawy, zwłaszcza gdy przy tym możemy się w pełni się zrelaksować np. przy pięknej muzyce w tle, a tym bardziej, gdy wokół otaczają nas fantastyczne widoki krajobrazu i radosne twarze naszych ukochanych osób... A chociaż już minęło tyle lat od stworzenia Ewy, to kobiety nadal zachowały swe piękno, i nie tylko wspomnianych piersi (małych i dużych) ale całego, zgrabnego ciała, które tak zachwyciło Adama. Zapewne w Królestwie Bożym wszystkie kobiety bez wyjątku odzyskujące przecież swą doskonałość, ponownie będą zachwycać swą niebywałą, anielską urodą...

Portret użytkownika CRUSADERS

Rosyjscy uczeni poddali

Rosyjscy uczeni poddali badaniu muchę domową - urwali skrzydełka i mówią "mucha idi" - mucha poszła. Oderwali dwie nóżki mówią "mucha idi"..mucha poszła. Po oderwaniu wszystkich nóżek mucha pozostała na miejscu. Jaki z tego wniosek ? po oderwaniu skrzydełek i nóg mucha gluchnie
Podobnie jest z kawą...

Portret użytkownika Pseudonick

Natomiast "korwinistyczny"

Natomiast "korwinistyczny" naukowiec stwierdziłby że u muchy po wyrwaniu wszystkich skrzydełek wytworzyła się postawa roszczeniowa - siedzi i czeka aż ją ktoś przeniesie xD (Post nie ma na celu wyrażania sympatii politycznych). 

Strony

Skomentuj