Szwedzcy astronomowie proponują sposób wykrywania „niewidzialnych” meteoroidów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Naukowcy ze Szwecji zaproponowali nowy sposób poszukiwania meteorów. Poinformowało o tym biuro prasowe szwedzkiego uniwersytetu w Umeå.

 

Każdego dnia do ziemskiej atmosfery dostaje się od 10 do 200 ton materiału z kosmosu, składającego się z cząstek pyłu i większych fragmentów - meteoroidów. Kiedy meteoroid wchodzi w atmosferę ziemską i spala się jako meteor, jego materiał jest rozpraszany w atmosferze. Większość z tych meteorów jest niewidoczna dla oka, ale można je wykryć za pomocą radaru.

 

Nowa metoda zaproponowana przez Daniela Kastinena opisuje nowe metody analizy danych radarowych. Dzięki nim możliwe było wykrycie wielu nowych meteorów na dużych wysokościach za pomocą rodzimego radaru zainstalowanego w Japonii. Ponadto naukowiec wykorzystał system radarowy EISCAT do pomiaru parametrów kosmicznych śmieci pozostałych po rosyjskim satelicie Kosmos-1408, który został zniszczony podczas testu broni antysatelitarnej w listopadzie 2021 roku. 

 

Korzystając z nowych metod analizy, był w stanie oszacować rozmiar powstałych fragmentów. Fizyk zaproponował również metodę wyznaczania orbit obiektów kosmicznych. Badanie przyczynia się do lepszego zrozumienia środowiska kosmicznego w pobliżu Ziemi i opracowania dokładniejszych map rosnących śmieci kosmicznych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Daniel niczym Dawid, a

Daniel niczym Dawid, a Kastinen to Kalkstain, a reszta? Siedzi w bunkrachi i wydaje rozkazy tym, co to w synagogach siedzą i ubierają brednie naukoFców, w brednie dla wiernych, potem są zadaniowane portale, kolejnym niższym szczeblem są trolle na tych portalach i tak to się kręci od dawna, ale łeb oderwany od ręki nie wie co się dzieje, że my Słowianie Swój Rozum mamy. Prosta matematyka: 1000 osób populacji, 50% zaszczypanych. 500/500, umiera 20% zaszypanych, czyli 100 osób. W społeczeństwie zostaje 900 osób, ale tylko 400 zaszczypanych. Statystyka zaszczypania spada z 50% na 45%, ale zmarło 10% społeczeństwa. TAKA TO FAJNA JEST MATEMATYKA, A STATYSTYKA TO JEJ POCHODNA UWZGLĘDNIAJĄCA PSYCHOLOGIĘ. Podadadzą, że 100 osób zmarło w wyniku niezaszczepienia, a i tak naród głupi, bo wyszczepialność spadła z 50% do 45%. ROZUMIECIE TO? JAK MANIPULUJE SIĘ DANYMI MATEMATYCZNYMI W STATYSTYCE????????????????????????

Moja pisanina tutaj ma cel hobbystyczny, robię to pro publicobono, ponieważ wciąż wierzę, 

w to: https://www.youtube.com/watch?v=A82sJfEaoMs

chociaż szukałem innego filmu, jak lwica atakuje małego bawoła i całe stado zawraca, aby stratować ją, ale ten tez=ż jest dobry, jak lwica upolowała bawoła i przybiega inny i bierze ja na róg i wyrzuca kilka metrów w powietrze!

Jesteśmy ludźmi, istotami stadnymi i tak powinniśmy zachowywać się, a nie, że ten sprzedał się za marchewkę, a drugi sprzeda sąsiada za marchewkę, a trzeci będzie się cieszył, że znienawidzony sąsiad będzie miał teraz gorzej,czwarty będzie miał na to wy..ba niczy widz Klanu, a piąty? piątego już nie ma, bo go lwy zjadły Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj