Szwecja rozpocznie walkę z islamofobią

Kategorie: 

www.sxc.hu
Władze Szwecji zapowiedziały wprowadzenie specjalnego programu, który pozwoli zwalczyć "islamofobię". Jest to odpowiedź na ostatnie incydenty z podpalaniem meczetów. Rząd postanowił natychmiast działać, aby chronić muzułmanów, którzy żyją w Szwecji.

 

Alice Bah Kuhnke, minister kultury i demokracji, chce edukować mieszkańców tego kraju na temat islamu oraz ograniczyć wszelkie uprzedzenia. Co więcej, meczety już teraz otrzymały większą ochronę na wypadek gdyby ktoś znów próbował je podpalić.

 

Warto przypomnieć, że identyczna sytuacja miała miejsce kiedyś w Wielkiej Brytanii. Najpierw władze chciały walczyć z tzw. islamofobią edukując społeczeństwo, że islam jest dobry i nikomu nie zagraża. Z czasem, gdy okazało się iż muzułmanie próbowali przejąć angielskie szkoły i zmienić system nauczania (operacja Koń Trojański), brytyjskie władze obudziły się i postanowiły walczyć z problemem.

 

Wielka Brytania jest chyba pierwszym krajem w Europie, który zauważył problem islamizacji i postanowił wypowiedzieć temu wojnę. Miejmy nadzieję, że podobnymi śladami pójdą pozostałe kraje, w tym Niemcy, Szwecja oraz Polska, póki nie jest jeszcze za późno.

 

 

Na podstawie: http://www.ibtimes.com/sweden-mulls-national-strategy-counter-islamophobia-after-arson-attacks-mosques-1772600

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika rochel57

Trzeba się zbroić, bo nikt

Trzeba się zbroić, bo nikt Nas nie uratuje. A rząd szwedzki, to zdrajcy własnego narodu. Co oni tam żrą, że dali się tak otępić? Wszyscy popierający islam w Europie są Naszymi oślepłymi ćwierć-inteligentami i Naszymi śmiertelnymi wrogami.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Nowa moda wśród Szwedzkich


Nowa moda wśród Szwedzkich kobiet

Pokojowa demonstracja Szwedów przebranych za kucharzy

Wycieczka szkolna szwedzkich dzieci do pobliskiej świątyni

Przepychanki z policją radykalnych Szwedów

Poranna modlitwa Szwedów w Malmoe

Rezultat zamieszek z policją opalonych Szwedów

I na koniec jakże szczęśliwa wielodzietna szwedzka rodzina

 

Portret użytkownika lolo

  A Ty potem staniesz z

 
A Ty potem staniesz z galazka oliwna na przejsciu granicznym pomiedzy Polska a kalifatem europejskim i bedziesz mowil islamistom: "a kysz, brak wjazdu". Stanac musisz Ty bo jak wiadomo nasza armia - ktorej nie ma - jest niezwyciezona, wlasnie dlatego, ze jej nie ma.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Strony

Skomentuj