Szwecja po raz pierwszy od ponad 40 lat zmobilizowała żołnierzy Gwardii Krajowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze Szwecji dostarczyły niedawno wszystkim obywatelom specjalne instrukcje, które mają ich przygotować na wypadek wojny. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że społeczeństwo musi przygotować się nawet na najgorsze sytuacje, w których nie będzie mogło liczyć na pomoc ze strony rządu. Kolejnym niepokojącym sygnałem była niezapowiedziana mobilizacja Gwardii Krajowej.

 

Szwecja ewidentnie przygotowuje się do czegoś wielkiego. Jeśli wierzyć tamtejszym władzom, Rosja, przynajmniej oficjalnie, stanowi zagrożenie dla Szwecji i w ogóle dla całej Europy Wschodniej. Na początku roku rząd polecił, aby mieszkańcy zainteresowali się preppingiem i nauczyli się normalnie funkcjonować w sytuacji kryzysowej. Z kolei między 28 maja a 3 czerwca, Szwedzi otrzymali broszury, które opisują jak należy zachować się podczas obcej inwazji. Była to pierwsza taka akcja od czasów Zimnej Wojny.

Kilka dni temu miała miejsce kolejna bezprecedensowa sytuacja. Szwecja ogłosiła pierwszą od 1975 roku mobilizację obrony terytorialnej - Gwardii Krajowej. Niezapowiadane ćwiczenia, choć obecność nie była obowiązkowa, odbyły się 5-6 czerwca. Gwardia Krajowa została założona 29 maja 1940 roku podczas II Wojny Światowej i składa się z około 22 tysięcy żołnierzy, których zadaniem jest obrona kluczowej infrastruktury rządowej, lotnisk i portów podczas obcej inwazji.

 

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czego tak naprawdę obawia się Szwecja i do czego się przygotowuje. W tym kontekście zwykle mówi się o „niebezpiecznej” Rosji, choć zagrożenie stanowią również nieintegrujące się rzesze imigrantów. Nie można też wykluczyć sytuacji, w której sztucznie wywołany kryzys pozwoli odwołać wybory parlamentarne, które odbędą się już 9 września i które, przynajmniej według sondaży, mogą wygrać środowiska antyunijne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Aktualnie jestem na

Aktualnie jestem na miesięcznym szkoleniu rezerwy... Za tydzień poligon... Widać, że wśród polskiej kadry zawodowej także panuje przekonanie (niestety), że Rosja jest zagrożeniem dla Polski... I jeśli jest mowa o taktyce, o obronie... To cały czas ma się wrażenie, że owa taktyka jest kierowana przeciwko Rosji... Przykładowo... Jestem w baterii przeciwlotniczej, w drużynie obsługującej wyrzutnię GROM... I na szkoleniach widać porównania do sprzętu rosyjskiego... Jak jest mowa o tym, co i jak możemy zdjąć za pomocą tej wyrzutni, to cały czas mówi się o tym co i w jaki sposób można zdjąć jeśli chodzi o sprzęt rosyjski...
A co do samego mojego pobytu... Wiele powiedzieć nie mogę ze względu na klauzulę poufności... Ale powiem tak: Taka mała informacja dla ewentualnych przyszłych rezerwistów... Musicie wiedzieć, że z rezerwą sie nikt już nie pierd.li... Czasy chlania do zaszczania i zarzygania, bezpowrotnie się skończyły!!! Za palenie poza palarnią, jest 500zł mandatu... Wracasz z przepustki, ALKOMAT! I lepiej mieć 0,00 bo inaczej kilka stów z wypłaty mniej (w najlepszym wypadku)!!! I codziennie ćwiczenia przez 10 godzin... Nawet dziś, w sobotę, w upale 30 stopni, napieprzaliśmy na PTO z bronią i w pełnym rynsztunku.
Większa jazda niż na unitarce!!! Stalownia jak skur..syn!!! Żeby nie być gołosłownym podam małą statystykę... Powołanych do mojej jednostki zostało około 160 rezerwistów... Po tygodniu zostało zdaje się niecałe 80 chłopa... L4 goni L4... Chłopaki nie dają rady... Znaczy chłopaki... Mężczyźni 40+ w większości, lub tak jak ja, blisko 40-stki... Dziś wyszliśmy na przepustkę, to ku.wa mieliśmy wrażenie, jakbyśmy z pierdla wyszli! Tak się nie czułem nawet 17 lat temu w służbie zasadniczej...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika hyh

Szwecja szykuje sie do wojny.

Szwecja szykuje sie do wojny... domowej ... Usunac chca islamistow do Polski... Nie jest to mozliwe by walczyla z Rosja na zewnatrz , jest jeszcze w trakcie budowania schronow a to im zajmie minimum 5-10 lat.

Gwardia zawsze mi sie kojarzy z wojna domowa... Do Nas ma przyjechac latem Gwardia Narodowa Jankesow..

Ciekawe po co w Polsce milicja jankeska?

Portret użytkownika inzynier magister

Szwedzi właśnie kolejny raz

Szwedzi właśnie kolejny raz zdradzili Polskę ! podpisali zgodę na budowę Nord Streamu 2 ! Szkoda że szwedzi to tak zniszczony naród, już po szwedach, teraz to już islamsko lewacka zbieranina ! Polska musi się bronić przez straszną rewolucją lewacko zboczeńską zachodu ! PiS a właściwie kierownictwo tej partii jak chce przertrwać to musi przed wyborami zrobić ustawę o mediach i odebrać media nienawiści i oddać je w ręce Polaków  bo inaczej nie zyskają większości albo będą słabi ! Módlmy się do Jezusa za Polskę i za Polaków !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika rocafella

Szwedzi nie zdradzili Polski

Szwedzi nie zdradzili Polski tylko robią interesy. Polskę zdradziły rządy RP bo zamiast robić interesy dla nas robią interesy dla siebie.

A ulotki nie są robione na wojnę tylko na wybuch słoneczny, podstawa tych ulotek to robienie zapasów wody i jedzenia.

Portret użytkownika hyh

Wynika to z tego ,ze glosuje

Wynika to z tego ,ze glosuje sie na rzad ,ktory daje jako takie bezpieczenstwo.Ludzie mysla ,ze ten rzad daje bezpieczenstwo w postaci sojuszu z USA , ze nikt ich nie napadnie i dlatego beda glosowac na PIS.

W Ameryce robiono podobno badania  za Busha po WTC , i wyszlo ,ze 80 proc badanych przyznalo ,ze chce takiej wladzy bo daje kosztem inwigilacji , zaostrzenia kar jak i zwalczania terroryzmu im to wlasnie BEZPIECZENSTWO.  Ludzie sa prymitywni i wpierw musza miec zapewnione podstawowe potrzeby stad beda glosowac na prymitywne partie zerujace na ludzkich pragnieniach socjalizmu , komunizmu jak i zamordyzmu.

 

Portret użytkownika alojzy

To nawet miłe ze strony rosji

To nawet miłe ze strony rosji, że poczekała aż wszyscy zrobią ćwiczenia, przygotują i rozdadzą ulotki i zapasy, że tak cierpliwie poczekali aż ussrael podciągnie swoich skichanych nosicieli wolności i demosracji pod ich same granice...niespotykany dżentelmen z tego Putina.
Mało tego: Putin był tak miły, że przez ostatnie kilkanaście lat już kilkanaście razy napadał na Polskę, Europę i w ogóle (tu należą się podziękowania anglikom, że trzy razy informowali jak to putin za 48 godziny napadnie na Polskę, bo bym nie wiedział, że trzeci raz jestem napadnięty).
To jest tak rozpaczliwie ustawiczne napędzanie wojny, szyte tak grubo posarnymi nićmi, non stop leci tak bezczelnie bezsensowna i nachalna propaganda, że się niedobrze robi.

Portret użytkownika alojzy

Teraz tylko czekać na

Teraz tylko czekać na jakąkolwiek prowokację - bo to przecież grzech, żeby tyle sprzętu stało bezczynnie, żeby tyle milionów na łapówki, przygotowania i propagandę poszło na marne...
A najlepsze, że będą nas "bronić" (za ileś miliardów $ rocznie) ci od 447, przed którymi zwijamy się jak psy tłumacząć, że to nie my zabijaliśmy żydów.

Skomentuj