Szwecja planuje osiągnąć neutralność węglową do 2045 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Szwecja ogłosiła wyjątkowo ambitny cel, dotyczący wyeliminowania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Neutralność węglowa jest strategią kompensowania emisji dwutlenku węgla, co szwedzki kraj ma osiągnąć do 2045 roku, czyli o 5 lat wcześniej niż zobowiązał się przy przystąpieniu do paryskiego porozumienia klimatycznego, zawartego w 2015 roku.

 

Przeważająca większość w szwedzkim parlamencie, z 254 głosami do 41, zadecydowała o przyspieszeniu działań dotyczących neutralności węglowej na rzecz paryskiego porozumienia klimatycznego. Rząd Szwecji jest obecnie w trakcie tworzenia niezależnej Rady ds. Polityki Klimatycznej, aby na bieżąco śledzić postępy przedsięwziętych zobowiązań.Obecnie kraj generuje aż 83% swojej energii z energii jądrowej oraz wodnej. Rząd Szwecji chce powoli doprowadzić swoich obywateli do przejścia na transport neutralizujący węgiel, ponieważ to transport stanowi jedną z głównych przeszkód w obniżeniu emisji dwutlenku węgla do poziomu zera w tym kraju. Samochody, ciężarówki oraz autobusy będą zasilane wyłącznie biopaliwem oraz energią elektryczną.

„Póki co Szwecja okazuje się być globalnym liderem w podejmowaniu wysiłków zmierzających do osiągnięcia ambitnych celów porozumienia paryskiego” – twierdzi Isabella Lovin, szwedzki minister ds. klimatu oraz wicepremier.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Mekong

Hipokryzja zamaskowana ale

Hipokryzja zamaskowana ale konkretna. Podczas produkcji jednej baterii do Tesli uwalniane do atmosfery jest tyle CO2 co podczas 8 lat jeżdżenia autem. Czyli co? U siebie zysk, gdzieś indziej strata. A w którym to kraju ma powstać największa fabryka baterii? Nie przypadkiem w jakims bliskim PL, na przykład PL ?

Portret użytkownika ADG

..... jednym z

..... jednym z napotezniejszych emiterów dwutlenku wegla jest smog świetlny , tzn.nadmierne oświetlenie miast i innych miescowości w nocy.Przyroda - bo drzewa w nocy spią, zamiast sie regenerować i wytwarzać tlen produkuje ogromne ilości dwutlenku węgla, stad jesgo nadmiary  w atmosferzeObrona jest las liściasty ,lub mieszany , duża ilość zieleni liściastej.Dotyczy to także mieszkań i zabudowań gospodarczych na wsiach.Po kiego licha te neony na sklepach.Im mniejszy sklep i zakład tym wieksze swiatło ,najlepiej typu LED , chociaż stare , dobre  żarowe jest najmniej toksyczne.ADG

Skomentuj