Szwecja oficjalnie uznała istnienie państwa Palestyny

Kategorie: 

e3raf.net
Jak już wcześniej zapowiadały władze Szwecji, państwo Palestyny zostanie przez nich uznane i tak też się stało. W czwartek oficjalnie ogłoszono tę decyzję. Jak można było się spodziewać, zarówno Stany Zjednoczone jak i Izrael skrytykowały politykę tego kraju.

 

O decyzji poinformowała MSZ Szwecji, Margot Wallstroem, według której ma ona kluczowe znaczenie, ponieważ rozmowy pokojowe między Palestyną a Izraelem utknęły w martwym punkcie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy doszło do krwawej wojny między państwem żydowskim i Strefą Gazy a władze Izraela w dalszym ciągu podejmują decyzje o budowie nowych osiedli żydowskich na okupowanych ziemiach.

 

Szwecja, uznając oficjalnie Palestynę jako państwo chce, aby proces negocjacyjny ruszył do przodu i doszło wreszcie do ustanowienia dwóch osobnych państw, które funkcjonowałyby niezależnie od siebie. Minister spraw zagranicznych wzywa również pozostałe kraje Unii Europejskiej aby poszły podobnymi śladami.

 

Stany Zjednoczone i Izrael skrytykowały Szwecję. Zdaniem izraelskich władz, decyzja negatywnie wpłynie na proces pokojowy, wyrządzi "wielkie szkody" i wzmocni elementy ekstremistyczne w regionie. Tymczasem Unia Europejska popiera utworzenie dwóch osobnych państw ale zaznacza iż konieczne jest wznowienie rozmów pokojowych. Jak wiadomo, Izrael nie ma zamiaru uznawać Palestyny jako państwa i utrudnia negocjacje.

 

 

Źródło: http://www.nytimes.com/2014/10/31/world/europe/sweden-recognizes-palestinian-state.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

zydow  przestezegajacych

zydow  przestezegajacych przykazania jest bardzo malo.. reszta to  tzw. zakala gatunku zydowskeigo..  doputy oni plamia zemie swymi uczynkami swym zachowniem, zboczeniami ,mordmi  doputy bedzie ucisk i wojny na swiecie

Portret użytkownika kvkhkghgkhgkgkh

Jak by się wszyscy ludzie,

Jak by się wszyscy ludzie, Polacy, Arabowie, Palestyńczycy, czy inne narody przyłączyli razem do siebie ich kraje nie pozwoliły by nigdy na taką niesprawiedliwość. A tak to judasze szatana mordują kogo chcą bezkarnie podszczuwaniem ludzi na siebie.

Portret użytkownika dąb

Parlament Szwecji uchwalił

Parlament Szwecji uchwalił uznanie Palestyny , po czym udał się na modły dziękczynne do najbliższego meczetu Smile . To była tylko gra polityczna by uzyskać poparcie ismalistów , których jest bardzo wielu w Szwecji  .  Nie mam nic do palestyńczyków tylko tyle ,że jako plemiona muzułmańskie mieli wkład w zajęciu Jerozolimy, co spowodowało wyprawy krzyżowe , a z kolei ich klęski doprowadziły do rozpoczęcia świętej wojny dżihad przeciwko chrześcijaństwu. Czyli tak na prawde to muzułamanie są winni wojen religijnych przez ekspansję islamu na zachód . Nie bronię też żydów , bo ich świętość jako narodu zgasła razem z zabiciem Jezusa . Są teraz przedstawicielami diabła na ziemi a nie wybranego narodu , co widać po ich postępkach.  

Portret użytkownika rgb

"Zdaniem izraelskich władz,

"Zdaniem izraelskich władz, decyzja negatywnie wpłynie na proces pokojowy (...)". Tak wygląda proces pokojowy w wykonaniu żydów:
Masakra w Jehida - 13.12.1947
Masakra w Kiszas - 18.12.1947
Masakra w Qazaza - 19.12.1947
Masakra w Al-Szejk - 1.01.1948
Masakra w Deir Jassin - 9-10.04.1948
Masakra w Naser Al-Din - 13-14.04.1948
Masakra w Beit Daras - 21.05.1948
Masakra w meczecie Dahmash - 11.07.1948
Masakra w Dawajme - 29.10.1948
Masakra w Falameh, 2 kwiecień, 1951
Masakra w Kibja - 14.10.1953
Masakra Kafr Qasem - 29.10.1956
Masakra w Al-Sammou - 13.11.1966
Masakra w obozach Sabra i Szatila - 15-18.09.1982
Masakra w Ojon Qara - 20.05.1990
Masakra w meczecie Al-Aqsa w Jerozolimie - 8.10.1990
Masakra w meczecie Ibrahima - 25.02.1994
Masakra w Jabalii - 28.03.1994
Masakra na punkcie kontrolnym Erec - 17.07.1994
Izrael: 68 Pogwałcone lub zignorowane rezolucje ONZ Kraje zaatakowane, z pogwałceniem ich terytoriów: Egipt, Jordania, Irak, Liban, Syria, Tunezja Kraje okupowane przez lata: Egipt, Liban, Syria Kraje obecnie okupowane: Syria Terytoria bezprawnie zaaneksowane: Wzgórza Golan , Jerozolima, terytoria palestyńskie Ofensywne wojny: 1956, 1967, 1982 Posiada bron masowego rażenia, Posiada bron nuklearna Najgorsze okrucieństwa przeciwko ludności cywilnej: 17,500 cywilów libańskich zabitych podczas inwazji Libanu w 1982.
Nie sposób zamieścić tu wszystkich zbrodni i wyjątkowego okrucieństwa narodu demonicznych potworów mordujących dzieci ze względu na objętość. Gdzie są obrońcy demokracji i pokoju? Dopóki ostatnia syjonistyczna bestia nie zdechnie (umierają ludzie)  nie będzie pokoju na Ziemi.

Portret użytkownika Cosiek

Już i tak za póżno na

Już i tak za póżno na tworzenie dwóch państw. Kiedyś na całym terenie obecnego Izraela znajdowała się Palestyna, teraz na całym terenie byłej Palestyny znajduje się Izrael. Zostały jakieś pomniejsze tylko skupiska, ale Palestyna jest cały czas od wielu lat ystematycznie podbijana i już niewieme zostało.
 

Strony

Skomentuj