Szwecja może po wyborach opuścić Unię Europejską

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wybory parlamentarne w Szwecji będą wkrótce głównym tematem europejskich mediów. Już teraz mówi się otwarcie, że do władzy mogą dojść środowiska antyimigracyjne i eurosceptyczne. Partia Szwedzcy Demokracji, która ma wielkie szanse na zwycięstwo, zapowiedziała, że będzie dążyła do zorganizowania referendum w sprawie dalszego członkostwa Szwecji w Unii Europejskiej.

 

Lider partii, Jimmie Akesson twierdzi, że zdecydowanie popiera współpracę z innymi państwami w Europie, ale sprzeciwia się UE. Polityk celnie wskazał, że Unia Europejska to dziwaczny twór ponadnarodowy z garstką niewybieralnych osób z różnych krajów, którzy mają większy wpływ na ustawodawstwo w Szwecji od szwedzkiego parlamentu.

Partia Szwedzcy Demokraci nie ukrywa swojej niechęci do Unii Europejskiej, a po wyborach parlamentarnych będzie dążyła do zorganizowania referendum w sprawie „Swexitu”. Niewykluczone, że Szwecja pójdzie śladami Wielkiej Brytanii.

Głównym tematem wyborów, które odbędą się już 9 września, będzie sprawa przynależności Szwecji do Unii Europejskiej oraz kwestia zmasowanej imigracji. Z najnowszego sondażu ośrodka badań opinii publicznej Novus wynika, że Szwedzcy Demokraci, nawet jeśli przegra wybory, to będzie miała zapewnione 80 miejsc w 349-osobowym parlamencie, natomiast Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza pozostanie z 90 miejscami.

Wybory parlamentarne będą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości Szwecji. Może to być ostatnia deska ratunku dla Szwedów, którzy topią się w morzu nieintegrujących się roszczeniowych imigrantów i wkrótce staną się mniejszością we własnym kraju.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

A co ma burżuazja do państwa

A co ma burżuazja do państwa UKU? Burżuazja była bardzo słabo reprezentowana we władzach, które były zdominowane przez pasożytniczą arystokrację, której to właśnie jest blisko do idei socjalizmu. Większość socjalistów to byli arystokraci. Na swój użytek promowali ideologię komunistyczną, której jednak (ci rozsądniejsi) nie mieli nigdy zamiaru wprowadzać. Są niezliczone odcienie anarchizmu, komunizm jest tylko arystokratyczną wariacją na temat anarchizmu. Uwielbiam jak leszcze, które guzik wiedzą na dany temat wyzywają od nieuków.

Portret użytkownika Mojeimię44

Poczekajcie, poczekajcie to

Poczekajcie, poczekajcie to tylko kwestia czasu jak zacznie zgniła zachodnia Europa prosić o ratunek europe wschodnią. Zróżnicowanie kulturowe w obrębie jednego obszaru zawsze prowadzi do konfliktów. Konflikty do zaostrzenia prawa, zaostrzenie prawa do zwiększonej ilości patroli wojskowych i zmniejszenia swobody obywatelskiej. To prowadzi do powstania miast wojskowo- policyjnych a to do niewoli. Niewola do rebeli a rebelia do wojny. Przykładem w najnowszej historii tego typu wydarzeń może być Jugosławia tam też multikulturalizm spowodował napiecia. Najważniejsze byśmy my Słowianie nie wzorowali się na europie zachodniej gdyz popełnia ona błędy innych mocarstw które właśnie przez multikuture przestały być mocarstwami. Takim dosłownym przykładem może być Rzym. Tam też pod koniec imperium dochodziło do różnych wynaturzeń np. zalegalizowano tam homoseksualizm i doprowadzono do tego, że ludzie o odmiennej kulturze zamieszkiwali te same rejony. Cesarstwo rzymskie upadło a zebrało się do kupy dopiero w momencie wprowadzenia jednej wspólnej nowej religii jaką było chrzescijanstwo a i tak blasku swojej świetności juz nigdy nie odzyskało. Słowianie może i biedniejsi od swoich zachodnich sąsiadów prowadzili zawsze politykę bardziej zrównoważoną pod względem imperialnym i dziś możemy śmiało powiedzieć że dzięki temu zaczynamy wygrywać. Europe zachodnią porównał bym do Babilonu z wierzą Babel na minute przed rozpadem. Już prawie dotykają gwiazd i nieba, już prawie mówią tym samym wspólnym językiem, już prawie zlikwidowano w niej państwa narodowe, już prawie.....

https://youtu.be/XpE9rtsxWYE

Skomentuj