Szwecja i Finlandia chcą dołączyć do NATO

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

To już oficjalne, Szwecja i Finlandia zgłosiły się do Sojuszu Północnoatlantyckiego z chęcią wstąpienia w jego struktury. Jeśli do tego dojdzie będzie to ogromna porażka Rosji, któa groziła konsekwencjami w przypadku takiego rozwoju wypadków. 

 

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku, Władimir Putin, a zarazem Rosja ogłosił ultimatum względem NATO. Domagał się cofnięcia granic sojuszu do stanu przed 1997 roku. Przypomnijmy, że Polska jest w sojuszu północnoatlantyckim od 1999 roku.

 

Oznaczało to zatem, że wszyscy członkowie paktu z Europy Wschodniej powinni zostać z niego usunięci. Nic takiego się nie stało i chwilę potem rozpoczęła się regularna inwazja Rosji na Ukrainę. Trwa ona już 3 miesiące i nadal wszyscy zastanawiają się co będzie dalej.

 

Kampania ukraińska pokazała, że architektura bezpieczeństwa w Europie runęła i zaczęła się redefinicja ładu światowego, która może skutkować wojenną pożogą w Europie. Pomni tych zagrożeń neutralni zwykle Szwedzi i Finowie, porzucają złudzenia i w trybie pilnym chcą wstąpić do NATO. 

 

Putin osiągnął zatem efekt odwrotny od zamierzonego i nie tylko nie wypchnął z sojuszu nowych jego członków, ale swoimi działaniami przekonał do wstąpienia kolejnych. Przyjęcie do NATO Szwecji i Finlandii oznaczałoby duże wzmocnienie wschodniej flanki i uczyniłoby z Morza Bałtyckiego wewnętrzne jezioro państw NATO. 

 

Na drodze do akcesji nowych członków sojuszu może stanąć Turcja. Prezydent Erdoğan już stwierdził, że Szwecja musi najpierw rozwiązać problem z terroryzmem bo jest rzekomo jego wylęgarnią. Turcy zostaną zapewne jakoś przekonani do zgody, ale teraz dzięki twardej postawie stali się języczkiem u wagi w kontekście rozszerzenia NATO. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba

Warto brać słowa Jezusa syna

Warto brać słowa Jezusa syna Bożego pod uwagę bo to 100% prawda :

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Izajasza 34:  Zbliżcie się, narody, by słuchać,+ a wy, grupy narodowościowe,+ natężcie uwagę. Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia,+ żyzna kraina+ i cały jej plon.+  Bo Jehowa pała oburzeniem na wszystkie narody+ i złością na całe ich wojsko.+ Przeznaczy je na zagładę; wyda je na rzeź.+  I będą wyrzuceni ich zabici, a z ich trupów będzie się unosił smród;+ i góry rozpłyną się od ich krwi.+

Portret użytkownika ba

Rodzaju 9:6

Rodzaju 9:6

 Kto przelewa krew człowieka, przez człowieka zostanie przelana jego własna krew,a bo na obraz Boży uczynił On człowieka.

 

Galatóe 6:  Nie dajcie się wprowadzić w błąd:+ Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić.+ Albowiem co człowiek sieje, to będzie też żąć;+

 

Tylko plon zawsze zbiera sie  x 100 , siejesz jedno nasionko a ile ci wyrosnie ? , teraz pytanie co siejesz to iz bierasz !  a na wzrost nie masz wpływu !

Portret użytkownika Kot732

Ostatnio każdy kto chce do

Ostatnio każdy kto chce do SRATO marnie kończy. Rosja powinna też ostro dojebać tym szwedzko-fińskim faszystom.

Spójrzcie na Upadlińców - układali sie przez ostatnie lata z tymi parszywymi USraelskimi świniami i dziś leżą w gruzach.

A poza tym uważam, że NATO, UE i USA muszą zostać zniszczone.

Strony

Skomentuj