Szwecja i Finlandia chcą dołączyć do NATO

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

To już oficjalne, Szwecja i Finlandia zgłosiły się do Sojuszu Północnoatlantyckiego z chęcią wstąpienia w jego struktury. Jeśli do tego dojdzie będzie to ogromna porażka Rosji, któa groziła konsekwencjami w przypadku takiego rozwoju wypadków. 

 

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku, Władimir Putin, a zarazem Rosja ogłosił ultimatum względem NATO. Domagał się cofnięcia granic sojuszu do stanu przed 1997 roku. Przypomnijmy, że Polska jest w sojuszu północnoatlantyckim od 1999 roku.

 

Oznaczało to zatem, że wszyscy członkowie paktu z Europy Wschodniej powinni zostać z niego usunięci. Nic takiego się nie stało i chwilę potem rozpoczęła się regularna inwazja Rosji na Ukrainę. Trwa ona już 3 miesiące i nadal wszyscy zastanawiają się co będzie dalej.

 

Kampania ukraińska pokazała, że architektura bezpieczeństwa w Europie runęła i zaczęła się redefinicja ładu światowego, która może skutkować wojenną pożogą w Europie. Pomni tych zagrożeń neutralni zwykle Szwedzi i Finowie, porzucają złudzenia i w trybie pilnym chcą wstąpić do NATO. 

 

Putin osiągnął zatem efekt odwrotny od zamierzonego i nie tylko nie wypchnął z sojuszu nowych jego członków, ale swoimi działaniami przekonał do wstąpienia kolejnych. Przyjęcie do NATO Szwecji i Finlandii oznaczałoby duże wzmocnienie wschodniej flanki i uczyniłoby z Morza Bałtyckiego wewnętrzne jezioro państw NATO. 

 

Na drodze do akcesji nowych członków sojuszu może stanąć Turcja. Prezydent Erdoğan już stwierdził, że Szwecja musi najpierw rozwiązać problem z terroryzmem bo jest rzekomo jego wylęgarnią. Turcy zostaną zapewne jakoś przekonani do zgody, ale teraz dzięki twardej postawie stali się języczkiem u wagi w kontekście rozszerzenia NATO. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba

Warto brać słowa Jezusa syna

Warto brać słowa Jezusa syna Bożego pod uwagę bo to 100% prawda :

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Izajasza 34:  Zbliżcie się, narody, by słuchać,+ a wy, grupy narodowościowe,+ natężcie uwagę. Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia,+ żyzna kraina+ i cały jej plon.+  Bo Jehowa pała oburzeniem na wszystkie narody+ i złością na całe ich wojsko.+ Przeznaczy je na zagładę; wyda je na rzeź.+  I będą wyrzuceni ich zabici, a z ich trupów będzie się unosił smród;+ i góry rozpłyną się od ich krwi.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

Rodzaju 9:6

Rodzaju 9:6

 Kto przelewa krew człowieka, przez człowieka zostanie przelana jego własna krew,a bo na obraz Boży uczynił On człowieka.

 

Galatóe 6:  Nie dajcie się wprowadzić w błąd:+ Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić.+ Albowiem co człowiek sieje, to będzie też żąć;+

 

Tylko plon zawsze zbiera sie  x 100 , siejesz jedno nasionko a ile ci wyrosnie ? , teraz pytanie co siejesz to iz bierasz !  a na wzrost nie masz wpływu !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Kot732

Ostatnio każdy kto chce do

Ostatnio każdy kto chce do SRATO marnie kończy. Rosja powinna też ostro dojebać tym szwedzko-fińskim faszystom.

Spójrzcie na Upadlińców - układali sie przez ostatnie lata z tymi parszywymi USraelskimi świniami i dziś leżą w gruzach.

A poza tym uważam, że NATO, UE i USA muszą zostać zniszczone.

Portret użytkownika Kot732

Wojna prowadzona z

Wojna prowadzona z terrorystami którzy ukrywają sie wśród ludnosci cywilnej, biorą ich za zakladników i używają jako żywe tarcze - jak np. robiły te ukraińskie tchórzliwe, zwyrodniałe robaki z Azowstalu - nigdy nie jest szybka. W Syrii też sie przeciągneło, ale Rosja tam wygrała, tu też wygra.

A poza tym uważam, że NATO, UE i USA muszą zostać zniszczone.

Portret użytkownika drako to UPAdlina

Drugi jezdziec Apokalipsy a

Drugi jezdziec Apokalipsy a wlasciwie oszust i klamca bo ta wojna to nie jest normalnym starciem sie sil.
Niech ktos wyjasni jak to jest ,ze Ukraina walczy nie bedac w NATO ani w EU na sprzecie natowskim a nie np Indii czy Ameryki Poludniowej? I jak to ludzkosc daje sie tak nabierac ,ze NATO jest tu jakims sojusznikiem a w rzeczywistosci oddaje sprzet i oslabia wlasne kraje ... Dalej ten oszust na koniu z APOKALIPSY zada by dali jeszcze lepszy sprzet i to nie od Afryki , Azji ale tylko od Europy? Gdzie tu logika? Czy NATO to nie jest najwiekszy przekret od czasow 45 roku kiedy wmowiono ludzkosci ze tylko sojusz moze powstrzymac roznych panstw inne od wojen?

Portret użytkownika Q

A jak to sobie wyobrażasz ,

A jak to sobie wyobrażasz , że kraje ameryki połodniowej , azji czy afryki miałyby wspomagać Ukrainę leżącą w europie ? Co to dla nich za interes i którą drogą dostarczyliby zaopatrzenie - morzem dookoła ? 

Strony

Skomentuj