Szwecja i Dania zawiesiły szczepienia szczepionką mRNA firmy Moderna

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Szwedzkie i Duńskie władze ds. zdrowia zawiesiły w środę stosowanie szczepionki Moderna, dla osób w wieku do 30 lat. Władze tych państw, tłumaczą swoją decyzję kwestią ostrożności. Powodem wstrzymania są „sygnały zwiększonego ryzyka wystąpienia działań niepożądanych" u osób w tym wieku.


Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego zaznacza, że ryzyko powikłań poszczepiennych jest niewielkie, ale zgłaszano przypadki zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia. Anders Tegnell, główny epidemiolog Szwecji, zapewnia że rozwój wypadków jest ściśle monitorowany.

 

W badaniu obejmującym ponad 3700 dzieci w wieku od 12 do 17 lat szczepionka wywołała te same skutki uboczne co u dorosłych. Zgłaszano u nich zarówno ból ramion, ból głowy jak i zmęczenie.

 

Amerykańskie i europejskie organy regulacyjne ostrzegają jednak, że zarówno szczepionki Moderna, jak i Pfizer zdają się być powiązane z bólem w klatce piersiowej i zapaleniem mięśnia sercowego.

Szwedzkie władze ds. zdrowia stwierdziły, że objawy „zwykle ustępują same”, ale wymagają konsultacji z lekarzem. Choroby są najczęstsze wśród młodych mężczyzn, co pokrywa się z podobnymi doniesieniami, z Izraela.

 

Nowe analizy ze Skandynawii, że istnieje związek pomiędzy szczepionką Moderny, a tym niebezpiecznym stanem zapalnym. Wzrost ryzyka obserwuje się w ciągu czterech tygodni po szczepieniu, przy czym głównie w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Decyzja o zawieszeniu szczepionki Moderna jest ważna do 1 grudnia.

 

W Danii osoby poniżej 18 roku życia nie będą szczepione Moderną z ostrożności, jak ogłosił niedawno duński urząd ds. zdrowia. Stwierdzono, że zebrane dane wskazują, że istnieje podejrzenie zwiększonego ryzyka zapalenia serca po szczepieniu Moderną, chociaż liczba przypadków zapalenia serca pozostaje bardzo niska. Wstępne dane z badania skandynawskiego zespołu, zostały przesłane do komitetu ds. reakcji niepożądanych przy Europejskiej Agencji Leków i zostaną teraz ocenione.

Badanie zostało przeprowadzone przez duński Statens Serum Institut, Agencję Produktów Medycznych w Szwecji, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Norwegii oraz Instytut Zdrowia i Opieki Społecznej (THL) w Finlandii. Ostateczne wyniki, pojawią się za około miesiąc.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

U mnie w domu wszyscy

U mnie w domu wszyscy zaszczepieni - poza mną . I od razu pojawiło się pytanie "dlaczego się nie zaszczepiłeś" ? Na takie pytanie nawet nie warto odpowiadać , obróciłem je w żart - bo co tu tłumaczyć i komu ? 

Portret użytkownika Rumcajs

qr...a masakra... zrób im

qr...a masakra... zrób im kawał taki jak ja zrobiłem u rodziny na wiosce która się dziabnęła i zastanawiają się nad 2gą czy 3cią dawką.

złożyłem kilka filmów z dr. Hałatem i dodałem w rogu ekranu znaczek oryginalny TVP1 - głupki oglądały z pendriva kilka filmów mówiących prawdę o tych szczepieniach depopulacyjnych i myśleli że to leci w telewizji. W inny sposób nie dało by się im przedstawić tego materiału - bo jak bym chciał im właczyć z pendrivea czy z plyty dvd to argumentowali by że tam pierdolą głupoty i że nie chcą nic wiedzieć itp.

Filmy z dr Hałatem są na pl1.tv

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Set

Dobre. Teraz część ludzi, co

Dobre. Teraz część ludzi, co jeszcze nie wzięla preparatu powie, ,,no, to chyba przejrzeli na oczy, zatem pozostałych firm muszą być bezpieczne bo już przebadano je na tamtych ludziach" (sic!) ,a jak wiadomo one wszystkie (szczupaki) mają identyczny skład i działanie, tylko inną nazwę.

Portret użytkownika S

" Szwedzkie władze ds.

" Szwedzkie władze ds. zdrowia stwierdziły, że objawy „zwykle ustępują same” " no przecież wiadomo, że zapalenie mięśnia sercowego lub osierdzia "ustępuje samo". Może to potwierdzić każdy covidiota, który uciekał z lekcji biologii w podstawówce.

A z prawdziwej "linii frontu". W Szwecji szpitale są przepełnione ludźmi po udarach, zawałach serca lub innych nagłych i "niewyjaśnionych" sercowych dolegliwościach. Sytuacja jest tak zła, że tydzień temu Ministerstwo Zdrowia zawiesiło w całym kraju wszystkie zaplanowane operacje i zabiegi. Do szpitali przyjmuje się teraz tylko nagłe przypadki oraz zagrażające życiu. A mimo to Służba Zdrowia jest przeciążona, brakuje personelu (który nie wiadomo czemu nagle zaczął bardzo chorować) i miejsc dla pacjentów.

Ale w mediach tutaj jak wszędzie. Rok temu 4-5 pacjentów na oddziale zakaźnym to była "śmierć, zniszczenie, koniec cywilizacji i ratuj się kto może". Teraz załamywanie się Służby Zdrowia pod nagłymi zawałowcami i udarowcami to "sytuacja pod kontrolą". A jesień dopiero się zaczyna, zaraz dojdą grypy i przeziębienia, potencjalnie śmiertelne dla wyszczepieńców.

Portret użytkownika Fenix7

Pewien lekarz lub

Pewien lekarz lub pielęgniarka (nie pamiętam w tej chwili) mówiła że 2 lub 3 lata temu było zatrzęsienie chorych w szpitalach. Personel poradził sobie z tym bez problemu? Dlaczego? Nie było wtedy tych absurdalnych przepisów plandemicznych.

W 2017 roku w Niemczech była większa zachorowalność na grypę i zapalenia płuc i napływ ludzi do szpitali i dlaczego wtedy nie wywołano epidemii?

(dla planistów nie był to odpowiedni czas)

Strony

Skomentuj