Szwajcarzy próbują ochronić lodowiec, zakrywając go ogromną płachtą

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Grupa Szwajcarów pomagała przetrwać lodowcowi najgorętszą część lata, zakrywając go ogromną płachtą. Wspinaczka na górę nie jest jedynym wyzwaniem dla ludzi, noszących materiał. Wysiłek nie jest tani. To bardzo drogie przedsięwzięcie. Sam materiał kosztuje ponad 60 tys. franków szwajcarskich. Ponadto potrzebni są ludzie do układania tkanin i wykonywania nowych przejść dla turystów na lodowcu.

 

Szwajcarski lodowiec Rhone był niegdyś największy w Europie, a obecnie jest piąty w Szwajcarii. W ubiegłym wieku cofnął się o 1400 m. W ciągu ostatnich 70 lat temperatura powietrza w Alpach wzrosła o 1,8 ° C.  Pod koniec obecnego stulecia, zdaniem ekspertów, nic nie pozostanie w tym miejscu po słynnym lodowcu.

 

Carlen Philipp, właściciel hotelu powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że jego rodzina rozpoczęła działalność hotelową przy lodowcu około 150 lat temu i nie traciła go przez 100 lat w sezonie letnim, przykrywając lodowiec płachtą. Poszczególne fragmenty lodowca zmniejszają się co roku o 30-40 m, czasem o ponad 10 cm dziennie. Lód topnieje i kurczy się bardzo intensywnie. U podnóża lodowca utworzyło się jezioro, więc wkrótce powstanie tam naturalna platforma z widokiem na wodę.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika clojzy

Trochę to żałosne i

Trochę to żałosne i rozpaczliwe. Ludzie to jak pies który wykopał tak duży dół, że sam do niego wpadł i piszczy, że nie może wyjść, a jednocześnie gryzie każdego kto mu chce pomóc. Tylko do psa trudno mieć pretensje.

Portret użytkownika ZaradnydyndaraZ

Carlen Philipp, właściciel

Carlen Philipp, właściciel hotelu może spać spokojnie. Za 100 lat powie, że jest to ta słynna płachta która okrywała lodowiec, więc obejrzenie jej kosztuje milion euro lub dolarow od osoby. Te mendy od koszenia kasy znajdą się w każdych warunkach nawet jeśli zostaną jeden na jeden to tego jednego nie mendę ta pozostała menda wycycka

a to kłamał koń okłamał kota 

A kto kiwał psa spławi kotka

Skomentuj