Szwajcarzy domagają się dochodu gwarantowanego w obawie przed powszechną robotyzacją zawodów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie trzeba chyba tłumaczyć jaki wpływ wywrze automatyzacja zawodów na ludzi. Od dłuższego czasu pojawiają się ostrzeżenia, że roboty zaczną odbierać nam pracę a im bardziej dana czynność jest łatwiejsza do wykonania, tym większa szansa na jej zrobotyzowanie. Wczoraj w szwajcarskiej stolicy odbył się pierwszy na świecie "protest robotów".

 

Setki osób wzięło udział w niezwykłej demonstracji a ponad 100 z nich było przebranych za roboty. Uczestnicy wzywali mieszkańców do zagłosowania za ustawą gwarantującą wszystkim Szwajcarom minimalny dochód miesięczny w wysokości 2500 franków szwajcarskich, tj. około 10 tysięcy złotych.

 

Aktywiści odgrywając rolę robotów głosili, że chcą pracować dla ludzi ale nie chcą sprawiać trudności egzystencjalnych. Czwarta rewolucja przemysłowa już puka do naszych drzwi i przyniesie ze sobą falę bezrobocia, a co za tym idzie wielu ludzi zostanie pozbawionych środków do życia w dzisiejszym świecie.

 

5 czerwca w Szwajcarii odbędzie się referendum w sprawie przyjęcia bezwarunkowego podstawowego dochodu. Jeśli projekt zostanie przyjęty, będzie to pierwszy na świecie kraj w którym obywatele otrzymają gwarantowane pieniądze bez względu na posiadane zatrudnienie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Yank

W Afryce przeprowadza się

W Afryce przeprowadza się wlasnie ten projekt na 10000 ludzi w okresie 10 lat. Wcześniejsze projekty udowodniły starą prawdę że niewolnik to najgorszy pracownik a wolontariusz to najlepszy. Ja mając zapewniony byt codzienny leniuchowalbym moze jakis czs ale pozniej oddalbym sie całkowicie mojemu hobby. Jak większość badanych  wczesniej. Ten sestem umiera dlatego takie kraje jak Szwajcaria,USA czy Norwegia rozważają wprowadzenie bezwarunkowe wynagrodzenie.

Portret użytkownika Pseudonick

W ogóle taka sytuacja (z

W ogóle taka sytuacja (z robotami zastępującymi ludzi) nie powinna nastąpić. Akurat tutaj rządy powinny zainterweniować i zakazać tak daleko postępującej robotyzacji bo nawet dochód gwarantowany jest w gruncie rzeczy zły bo plebejusz bezrobotny to plebejusz niebezpieczny, odpierdala mu z nudów i społeczeństwo rakowieje. 

Portret użytkownika tubylec

Dochód gwarantowany stworzy

Dochód gwarantowany stworzy społeczeństwo rozkapryszonych nierobów i nieudaczników którzy będą się wiecznie oglądać na władzę żeby im wszystko dała za nicnierobienie. To coś jak rodzic który wiecznie daje dziecku kieszonkowe co na pewno nie nauczy dziecka samodzielności i brania spraw we własne ręce.

Portret użytkownika Palnar

Haha,kilkaset osób

Haha,kilkaset osób protestowało i niby to oznacza, że wszyscy Szwajcarzy chcą gwarantowanego dochodu, niezła manipulacja.Lewactwo od zawsze straszyło, że postęp technologii spowoduje ogromne bezrobocie i jak zwykle się myliło.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Oooo... następny pracuś się

Oooo... następny pracuś się znalazł... Nie lewactwo osiołku straszyło, tylko ludzki rozsądek tę kwestię poruszył.

Oczywiście, że bezrobocie w świecie zindustrializowanym rośnie lawinowo. To prosta konsekwencja robotyzacji..osiołku....  Kiedyś np księgowość zatrrudniała 50 księgfowych w firmie a teraz robi to na komputerze 1 osoba a pozostałe potencjalne do zatrudnienia kobitki zarabiają tyłeczkiem na zgniłym Zachodzie, albo pod dworcami w Polsce. Kiedyś brało się stu chłopa do kopania rowów a teraz koparka rypnie 1000 m3 w 5 godzin.. A chlopy piją, kradną i malwersują.. Piedzielisz tym swoim potłuczonym czerepem głupoty niedojdo umysłowa...

Lewactwo twierdzi, że nic się nie stało i przyjmuje miliony  "imigrantów" oczywiście nie będąc w stanie zapewnić im żadnej roboty...

 Acha... tych Szwajcarów wogóle jest niewiele ponad kilkuset, więc wskaźnik manifestacji jest wysoki...500/8,12 mln to wskaźnik wyższy niż w Polsce głosujący na PO... buhahhaaaa... !!!

Portret użytkownika SN69

Niedawno w Poznaniu otwarto

Niedawno w Poznaniu otwarto nowy budynek Urzędu Miejskiego, stary oczywiście pozostał w pełnej obsadzie. W poprzednim stanowisk do obsługi było z dwa razy mniej, komputery coraz szybsze a bourowych coraz więcej, chyba ściągneli te zarabiające tyłkiem na zachodzie. 

PS. U nas bezrobocie lawinowo maleje, koledze w dużej firmie stolarskiej brakuje kilka osób, płaci dobrze a i tak brak chętnych. Ja szukam młodych rozgarniętych od ponad roku płacę 15/h.

Portret użytkownika tubylec

Jeśli robot może zastąpić

Jeśli robot może zastąpić człowieka w pracy to znaczy że to zajęcie dla robota .. powiedzmy sobie to wprost że tak naprawdę większość z was haruje jak roboty, więc może czas zająć się czymś bardziej twórczym, czymś co nie dla robota. I już na pewno roboty nie wyręczą człowieka w jednym zawodzie - kurestwie .. tak więc pole do popisu jest. Może będzie tak że się okaże że to najbardziej ludzki zawód świata.

Portret użytkownika Zenek :)

Rozumiem iż sugerujesz aby

Rozumiem iż sugerujesz aby

WSZYSCY MIESZKAŃCY ZIEMI ZOSTALI albo POLITYKAMI albo KAPŁANAMI dowolnego ODŻYDOWSKIEGO, wyrosłego z judaizmu, BLUŹNIERSTWA

bo jeśli masz na myśli ROBOTY DO TOWARZYSTWA to w Japonii są produkowane od dziesięciolecia.

Strony

Skomentuj