Szwajcarski hotel oskarżony o antysemityzm za wystawienie kontrowersyjnej tabliczki

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Szwajcarski hotel wywołał oburzenie po tym jak na swoich korytarzach wystawił tabliczki, skierowane do swoich żydowskich gości, aby ci brali prysznic przed wejściem do basenu. Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych wysłało już oficjalną skargę do hotelu Aparthaus Paradies, który znajduje się w uzdrowiskowej miejscowości Arosa. Sprawę nagłośnił jeden z klientów, który opublikował zdjęcie „instrukcji dla Żydów” na Facebooku.

 

„Nasi żydowscy goście (kobiety, mężczyźni i dzieci). Proszę wziąć prysznic przed i po kąpieli. Jeśli złamiesz zasady, będziemy zmuszeni zamknąć basen dla was. Dziękuję za zrozumienie.”

Izraelskie media dodały, że hotel wskazuje także godziny, w których izraelscy goście mogą korzystać z kąpieliska. W Izraelu politycy głoszą, że jest to wyrazisty, brzydki akt antysemityzmu. Szwajcarzy bronią się, że w całej tej sytuacji nie ma rasistowskich podtekstów. Tłumaczą, że kierownik hotelu Rutha Thomann nie miała złych zamiarów. Sama Thomann mówi, że jej hotel jest bardzo popularny wśród ortodoksyjnych Żydów, ale wielu z nich nie korzysta z prysznica przed kąpielą w basenie i stąd ta nieszczęsna tabliczka z kontrowersyjnym komunikatem. Ponadto, Aparthaus Paradies serwuje wysokiej jakości koszerne jedzenie, co umknęło uwadze krytyków.

 

Obecnie pani Thomann zrozumiała swój błąd i stwierdziła, że instrukcja dotycząca prysznica powinna być skierowana do wszystkich gości bez różnicy. Obecnie problematyczne kartki zostały usunięte, co potwierdził ambasador Izraela w Szwajcarii, ale dyplomata domaga się kary. Problem antysemityzmu jest nadal szeroko rozpowszechniony w Europie, a izraelski MSZ robi wszystko, aby temu zapobiec.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika devoratus

Nie bardzo rozumiem komentarz

Nie bardzo rozumiem komentarz:

"And this is scary! A reminder of a dark epoch we believed long gone".

Co przerażającego jest w braniu prysznica? Czy elementem mrocznej epoki była konieczność mycia się? Rozumiem awersję do prysznica, ale raczej mało prawdopodobne, aby w hotelowej łazience zamiast wody leciał cyklon...

 

 

 

Portret użytkownika rochel57

To gady, miast się wstydzić,

To gady, miast się wstydzić, że robią jak zwykle syf, tak jak i muslimy zresztą, to jeszcze pretensje. Potem normalni czyści Ludzie muszą włazić w ten gnój po nich. Żadnej pokory, ni wyciągniętej nauki. A gonić to na Golgotę... Od razu mnie roznosi... i jeszcze właścicielka ustąpiła. Niemcy ich dawno zwąchali, skoro onegdaj pisali: Nur für Deutsche. Jak i dla bambusów, jeszcze wiekszych brudasów: For White only.

Portret użytkownika peterek68

Dla nich goje to sa gnoje,

Dla nich goje to sa gnoje, jestesmy dla nich tylko wyrobnikami, to pajeczyna ktora juz Nas oplotla. A szanse mamy takie jak slaba cma, ktora zwabila ich mamona. Za pozno teraz z Nami i tak zrobia co zechca, a My mozemy jedynie sobie popisac, i to nie zawsze bez cenzury. Polska przeciez caly czas nie jest wolna, zongluja sobie Nami jak pileczkami do pinponga. Kazdego dnia na calym swiecie reklamuje sie tanie wycieczki do krakowa, myslicie dlaczego, bo to takie piekne miasto, nie zeby wszyscy zobaczyli jak zydzi byli mordowani. Zeby nikt nigdy nie mogl powiedziec na zyda, i to postepuje, tak samo jak cenzura. Przeciez zona Naszego prezydenta chociazby, i tak dalej i tak nizej.

Strony

Skomentuj