Szwajcarski hotel oskarżony o antysemityzm za wystawienie kontrowersyjnej tabliczki

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Szwajcarski hotel wywołał oburzenie po tym jak na swoich korytarzach wystawił tabliczki, skierowane do swoich żydowskich gości, aby ci brali prysznic przed wejściem do basenu. Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych wysłało już oficjalną skargę do hotelu Aparthaus Paradies, który znajduje się w uzdrowiskowej miejscowości Arosa. Sprawę nagłośnił jeden z klientów, który opublikował zdjęcie „instrukcji dla Żydów” na Facebooku.

 

„Nasi żydowscy goście (kobiety, mężczyźni i dzieci). Proszę wziąć prysznic przed i po kąpieli. Jeśli złamiesz zasady, będziemy zmuszeni zamknąć basen dla was. Dziękuję za zrozumienie.”

Izraelskie media dodały, że hotel wskazuje także godziny, w których izraelscy goście mogą korzystać z kąpieliska. W Izraelu politycy głoszą, że jest to wyrazisty, brzydki akt antysemityzmu. Szwajcarzy bronią się, że w całej tej sytuacji nie ma rasistowskich podtekstów. Tłumaczą, że kierownik hotelu Rutha Thomann nie miała złych zamiarów. Sama Thomann mówi, że jej hotel jest bardzo popularny wśród ortodoksyjnych Żydów, ale wielu z nich nie korzysta z prysznica przed kąpielą w basenie i stąd ta nieszczęsna tabliczka z kontrowersyjnym komunikatem. Ponadto, Aparthaus Paradies serwuje wysokiej jakości koszerne jedzenie, co umknęło uwadze krytyków.

 

Obecnie pani Thomann zrozumiała swój błąd i stwierdziła, że instrukcja dotycząca prysznica powinna być skierowana do wszystkich gości bez różnicy. Obecnie problematyczne kartki zostały usunięte, co potwierdził ambasador Izraela w Szwajcarii, ale dyplomata domaga się kary. Problem antysemityzmu jest nadal szeroko rozpowszechniony w Europie, a izraelski MSZ robi wszystko, aby temu zapobiec.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika devoratus

Nie bardzo rozumiem komentarz

Nie bardzo rozumiem komentarz:

"And this is scary! A reminder of a dark epoch we believed long gone".

Co przerażającego jest w braniu prysznica? Czy elementem mrocznej epoki była konieczność mycia się? Rozumiem awersję do prysznica, ale raczej mało prawdopodobne, aby w hotelowej łazience zamiast wody leciał cyklon...

 

 

 

Portret użytkownika rochel57

To gady, miast się wstydzić,

To gady, miast się wstydzić, że robią jak zwykle syf, tak jak i muslimy zresztą, to jeszcze pretensje. Potem normalni czyści Ludzie muszą włazić w ten gnój po nich. Żadnej pokory, ni wyciągniętej nauki. A gonić to na Golgotę... Od razu mnie roznosi... i jeszcze właścicielka ustąpiła. Niemcy ich dawno zwąchali, skoro onegdaj pisali: Nur für Deutsche. Jak i dla bambusów, jeszcze wiekszych brudasów: For White only.

Portret użytkownika peterek68

Dla nich goje to sa gnoje,

Dla nich goje to sa gnoje, jestesmy dla nich tylko wyrobnikami, to pajeczyna ktora juz Nas oplotla. A szanse mamy takie jak slaba cma, ktora zwabila ich mamona. Za pozno teraz z Nami i tak zrobia co zechca, a My mozemy jedynie sobie popisac, i to nie zawsze bez cenzury. Polska przeciez caly czas nie jest wolna, zongluja sobie Nami jak pileczkami do pinponga. Kazdego dnia na calym swiecie reklamuje sie tanie wycieczki do krakowa, myslicie dlaczego, bo to takie piekne miasto, nie zeby wszyscy zobaczyli jak zydzi byli mordowani. Zeby nikt nigdy nie mogl powiedziec na zyda, i to postepuje, tak samo jak cenzura. Przeciez zona Naszego prezydenta chociazby, i tak dalej i tak nizej.

Portret użytkownika keri

Hehe, dodatkowa gwiazdka za

Hehe, dodatkowa gwiazdka za brudy w basenie? Biggrin

Faktycznie tak jest. Jeśli hotel ma jeden basen, to ma mniej gwiazdek od tego z 5. basenami. Byłam w takim z pięcioma basenami, do żadnego wejść się nie dało. W jednym krowy z wrzeszczaczami, w drugim brzuchy piwne, w trzecim odrzucało od papierosów, czwarty dla pływaków zawodowych, piąty super, tylko tak zapchany międzynarodowo-kolorowo, że w wodzie pod brzuchem ciągle coś się o mnie ocierało Smile

Portret użytkownika Odważniak

Ależ tam musiało capić, że aż

Ależ tam musiało capić, że aż zdesperowaną menadżerkę przycisnęło do popełnienia tej wywieszki. Tacy ortodoksi ukiszeni w czapach i sześciu warstwach surdutów w 30 stopniowym upaje, mniam. Kiedyś reżyser dokumentu o zlocie ortodoksów opowiadał, że zapaszek tej grupy czuło się na kilometr, czego niestety nie mógł w filmie pokazać. O anegdotkach typu grzmocenie kozy za krzewem w biały dzień, albo kolegi, nie wspominam. W życiu nie wejdę do basenu publicznego, od razu mam ochotę na pawia, a już nie pojmę ludzików, które jadą nad ocean, by posiedzieć w chlorze i szczynach zmieszanych z kremem z filtrem, z farbowanym drinkiem w ręce, a na ocean tylko patrzą. Chociaż to w sumie dobrze, nie zasyfiają oceanu tymi śmierdzącymi kremami, które oblepiają wszystko. Aż mnie ciągnie, jak czuję ten zapach, tak jak chemia do prania. Mnie dusi astma jak mijam jakiegoś "wypranego" kretyna na ulicy, a ten w tym żyje. Jakże niewrażliwe te ludzie, niepojęte, jak ma być lepiej, kiedy ładują chemię do pralki i nie czują, że to syf nad syfy, tylko cieszą się, że "pachnie"? Wszystkim takim życzę ataku astmy, to w mig pojmą.

ze skrajności w skrajność. Jedni chodują pod pejsem serek i broń biologiczną, a inni tak się czyszczą i perfumują, że wystarczy trzy baby w pomieszczeniu i oddychać nie ma czym, bo pędzi chemią. Biedne żyjątka z wrażliwymi nosami, pieski, pszczółki... 

A wystarczy tylko używać mydła raz dziennie, pod pachę soda z olejem kokosowym, trochę na stopy, i na cały dzień wystarczy, nie szczypie w oczy płynem do płukania polanym chanelem, ani ortodoksem.

Strony

Skomentuj