Szwajcarski bank inwestycyjny stworzył cyfrową kopię swojego głównego ekonomisty

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons, pixabay.com

Szwajcarski bank inwestycyjny UBS sklonował cyfrowo swojego głównego ekonomistę, aby mógł on pomagać wielu klientom jednocześnie. Bank oferuje pomoc cyfrowego awatara w oddziale w Centrum Zurychu.

Cyfrowa podobizna ekonomisty Daniela Kalta powstała dzięki użyciu 120 kamer HD, które zeskanowały głowę mężczyzny. Za stworzenie cyfrowego awatara odpowiada australijska firma FaceMe, specjalizująca się w wykorzystywaniu sztucznej inteligencji.

 

Cyfrowy klon Kalta potrafi witać się z klientami oraz odpowiadać na zadane przez nich pytania. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala na konstruowanie takich odpowiedzi, których Daniel Kalt udzieliłby we własnej osobie. Dzięki temu klienci nie czują się jak w trakcie standardowej wideorozmowy, lecz stwarza to złudzenie dyskusji z prawdziwą osobą.

W ramach projektu dostępny jest także inny cyfrowy asystent o nazwie Fin, który pomaga klientom w dokonywaniu transakcji. Bank twierdzi, że nie stara się zastąpić innych ekonomistów, lecz „próbuje znaleźć najlepszą możliwą kombinację czynnika ludzkiego oraz sztucznej inteligencji.”

 

Pierwsze testy rozpoczęły się już w czerwcu, jednak bank nie zdradza jak nowa technologia przyjęła się wśród klientów

 

.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj