Szwajcarska poczta będzie dostarczać przesyłki za pomocą dronów

Kategorie: 

Źródło: mttr.net
Coraz bardziej popularnym, niemilitarnym zastosowaniem dronów jest przesyłanie paczek. Firmy takie jak amerykański Amazon czy niemiecki DHL chcą właśnie do takich celów wykorzystywać bezzałogowe latające maszyny. Okazuje się, że nową technologię wprowadza nawet poczta w Szwajcarii.

 

Za kilka miesięcy, szwajcarska poczta rozpocznie pilotażowe testy bezzałogowców. Drony Matternet ONE określane są jako inteligentne i bezpieczne w użyciu, które potrafią unieść paczkę o masie do 1 kilograma i przetransportować ją na odległość około 20 kilometrów. Po powrocie, maszyna zostanie naładowana i ponownie wysłana z paczką do klienta.

 

Bezzałogowce te wykazały się już w przeszłości podczas operacji na Haiti - maszyna dostarczała leki. Szwajcarska poczta we współpracy z firmą Matternet zaszła już dość daleko w swoim projekcie, czyli stworzono już odpowiednie dla dronów lotniska, baterie, stacje ładowania, specjalne oprogramowania itp. Po przeprowadzeniu testów pilotażowych, technologia zapewne zostanie szybko wprowadzona.

 

 

Źródło: http://techcrunch.com/2015/04/23/matternet-to-test-the-first-real-drone-delivery-system-in-switzerland/#.1so0fg:uBI6

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika bogdan4957

Najpierw wyślą drona z

Najpierw wyślą drona z przesyłką.Następnie za dronem grupę poszukującą drona do której dołączy service w razie jego odzyskania a następnie przesyłkę jeżeli znajdą otrzymają latający listonosze.Na pewno taka przesyłka o ile w ogóle dotrze do adresata,będzie bardzo droga i trzeba będzie następnym dronem przysłać kasę na opłatę pierwszego. Smile

asenizator

Portret użytkownika Tata Buki

Odebrałem to "zhackowane"

Odebrałem to "zhackowane" jako taki mały sarkazm do tego co napisałem na dole, czyli "złota rączka w hakowaniu" :) 
Tak na potocznie sobie czasami napiszę bez owijania w hack i inne ordzinal inglisz Smile
Ale też nie miałem pewniaka czy to było do mnie i nie wypadało też odpisywać z powodu jakiegoś hack, to tak pod humorek poszło Smile
 
Skoro winny to odbierze to jako afront, a jak nie winny to się tylko uśmiechnie Smile

Portret użytkownika wielebny Hektor

@eva11 mówisz i masz, bo oto

@eva11 mówisz i masz, bo oto wreszcie dobra wiadomość i kolejny dowód, że jednak można wykorzystać najnowszą technologię z oczywistą korzyścią dla ludzkości, zamiast do zabijania!
@Tata Buki trochę więcej optymizmu!

Portret użytkownika eva11

wielebny-choc modle sie o

wielebny-choc modle sie o dobre wieści i moze jedyna na tym blogu!
i czekam na takie,to nie przedstawiaj mi takich typu-wszczepimy pani jednego wirusa,wtedy nie zachorujesz na innego!
bo podales drogę do upadku,lepiej ją ominąć aby zajść w lepsze miejsce
i wlasnie wiecej optymizmu,bo widać mało jeśli takie coś cieszy,
 

Portret użytkownika wielebny Hektor

p { margin-bottom: 0.25cm;

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

U ciebie @eva11 to na pewno wszyscy zdrowi?
Czy wykorzystanie drona do szybkiego niesienia pomocy (np. dostarczenia komuś lekarstw ratujących życie) zamiast do zabijania to twoim zdaniem droga do upadku?
Ciekawe do kogo lub czego Ty się modlisz i o co? Bo jeśli do prawdziwego Boga to On zapowiedział, że w Królestwie Bożym ludzie „przekują miecze na lemiesze” i z całą pewnością jest to bardzo dobra wiadomość!

Portret użytkownika Tata Buki

Dobra dobra już wystarczy

Dobra dobra już wystarczy tych optymistycznych przemówień brata wielebnego typu "wszyscy zdrowi". 
Jakim trzeba być bezczelnym aby komuś wypominać jak i do kogo się ktoś modli. Czy tak wygląda twoja tolerancja religijna, jeszcze zrobisz się człowieku jakimś dewiantem religijnym i zaczniesz zabijać ludzi innych wyznań o niewiernych nie wspomnę.
Tak tworzy się właśnie radykalizm religijny.
 
Ogarnij się człowieku bo tu jest ZNZ, a nie spotkanie jakiegoś bractwa.
 

Strony

Skomentuj