Szwajcarscy alpiniści homoseksualiści zakryli pomnik Suworowa tęczową flagą

Kategorie: 

mke.ee

W piątek w nocy 13 czerwca w Szwajcarii, grupa działaczy homoseksualnych zakryła pomnik generalissimusa Aleksandra Suworowa w Andermatt (kanton Uri) tęczową flagą. Flaga - symbol ruchu gejowskiego i lesbijskiego – pół dnia zasłaniała monument. Następnie, po interwencji rosyjskiej ambasady, kolorowe płótno usunięto.

 

Według prasy szwajcarskiej, rosyjska ambasada w Bernie zażądała specjalnego traktowania i nakazała usunięcie symbolu ruchu LGBT. Sprawa została zgłoszona na policję. W wyniku incydentu pomnik nie został uszkodzony, a geje sami zdjęli swoją flagę wieczorem w piątek.


Odpowiedzialność za działania wzięły na siebie organizacje „Outdoor Sports for gay" i „Pink Cross”. Były one widoczne na Zurych Pride. Działacze chcieli w ten sposób uświadomić, że na całym świecie, a zwłaszcza w Rosji, nie ma tolerancji i przyzwolenia na funkcjonowanie ludzi, kochających inaczej, podaje MKE.

 

Krzyż na skale został wzniesiony w 1898 roku na pamiątkę Suworowa, który przekroczył Alpy we wrześniu 1799 roku po bitwie o Diabelski Most. Ostatnio zorganizowana społeczność Andermatt dobrze oznaczyła trasę wokół Diabelskiego Mostu i Gorges Shollenen, dzięki czemu pieszy turysta może poczuć moc masywu Gotthard. W każdym razie dla turystów i miłośników historii wojskowej otwierają się teraz nowe perspektywy i szanse.

Zdjęcie pomnika, zasłoniętego  tęczową flagą, zamieścił na Facebooku Igor Petrov, szef portalu Swissinfo. Sprawa wywołała mały skandal w stosunkach rosyjsko – szwajcarskich. W tym roku mija 200 lat, jak oba kraje nawiązały stosunki dyplomatyczne.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika koń który mówi

Nie ma i nigdy nie będzie

Nie ma i nigdy nie będzie zgody na pedalenie naszych dzieci. Róbcie tak dalej, prowokujcie, napinajcie, domagajcie się coraz większych praw i "równości", organizujcie te swoje zboczone, patologiczne paradki, budujcie tęczę, podkładajcie nam pod nos chorych transów i pajaców typu Kiełbasa to niedługo będziecie spieprzać z Polski gdzie pieprz rośnie albo barykadować się w mieszkaniach. A za Polską pójdą kolejne narody które w końcu obudzą się z tego snu o tolerancji dla zwykłych, marginalnych psychopatów z zaburzeniami orientacji płciowej dla których odbyt jest organem seksualnym, a walenie się po kiblach i hapanie dzidy komu popadnie normą moralną i miłością godną nauczania w przedszkolach i szkołach.
Wy chcecie tolerancji? Najpierw to wy okażcie tolerancję wobec obowiązujących norm społecznych i kulturowych. Opluwacie rodziny z dziećmi, kpicie z wartości rodzinnych, religijności, instytucji małżeństwa. Domagacie się praw do adopcji dzieci i równego traktowania. Chcecie zabronić używania słów "matka" i "ojciec". Tak wygląda wasza tolerancja?
Jednocześnie statystyki policyjne mówią, że aż 40% wszystkich udowodnionych czynów pedofilnych popełnione zostało przez osoby homoseksualne płci męskiej i żeńskiej. W zestawieniu z faktem, że jest was 0.5% w przeciętnym społeczeństwie - te dane są alarmujące! Wśród pedałów i lesbijek ukrywa się cała masa pedofilów i pedofilek.
Kolejny fakt: w USA aż 70% chorych na AIDS to geje i lesbijki. To są efekty waszej "miłości". Jesteście jak zwierzęta poszukujące nieustannie zaspokojenia, a nie wartości znanych z typowych relacji kobiet i mężczyzn.

Portret użytkownika Medium

Aż zaczęłam grzebać w sieci

Aż zaczęłam grzebać w sieci na ten temat. Wikipedia podaje dwie wersje daty urodzenia i chodzi o lata, a nie różnice pomiędzy datą juliańską a gregoriańską.
I jeśli rzeczywiście był wybitnym dowódcą, to rok 1729 należy wykluczyć, zaś w 1730, 13 listopada (stary styl) raczej wątpliwe, by pojawiły się homo-skłonności. 
Być może tę gejowską prowakcję szykowano już prawie 300 lat temu wprowadzając niejednoznaczność lat urodzenia?

Skomentuj