Szwajcaria zdelegalizowała gotowanie żywych homarów!

Kategorie: 

Flickr (CC BY 2.0)

Jedną z najpowszechniejszych praktyk kucharskich na świecie jest gotowanie we wrzątku żywych homarów. Robi się to z powodu rozpowszechnionego przeświadczenia, że zwierzęta te nie posiadają rozwiniętego układu nerwowego i nie odczuwają bólu. Jednak Szwajcaria zdelegalizowała gotowanie żywcem homarów – przed zabiciem zwierzęcia będzie trzeba je teraz ogłuszyć.

 

 

Od kilku lat jednakże nie zgadzają się z tym naukowcy, którzy po przeprowadzeniu badań i stwierdzeniu, że homary mają na tyle rozwinięty układ nerwowy, aby odczuwać przytłaczający ból w trakcie gotowania się, zaczęli lobbować na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt z tego gatunku.

 

Od 1 marca na terenie Szwajcarii zaczną obowiązywać regulacje, które nakazują wpierw ogłuszyć zwierzę poprzez porażenie go prądem lub mechaniczne zniszczenie jego mózgu. Do tego czasu wrzucenie homara do wrzątku będzie podpadało pod znęcanie się nad zwierzętami.

 

Komunikat rządu mówi również o zakazaniu ludziom przewożenia zwierząt takich jak homary czy kraby w lodzie lub zimnej wodzie. Będą oni zobligowani do transportowania ich w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnego środowiska tych zwierząt morskich.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

A to dopiero ciekawa wersja

A to dopiero ciekawa wersja ogłuszania w artykule Lol "przez mechaniczne zniszczenie mózgu" to przecież zwyczajne zabicie, a nie ogłuszenie...ogłuszenie to spowodowanie tymczasowej utraty przytomności, po którym ofiara wraca do normalnego funkcjonowania.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Nie przejmuj się SurvivorMan

Nie przejmuj się SurvivorMan - to piszą lewusy postępaki odwrotność człowieczej inteligencji. Oni zawsze w 1 szeregu do szamba lecą. Nie ma innego sposobu na przyrządzanie skorupiaków, a dla lewusów lepsze mordowanie homara jest jak na żywca się go zamraża i wysyła do Biedronki żeby postępowy lewak go sobie kupił na promocji. A co jeśli mrożony homar jest tylko zahibernowany i nadal żyje? Lewaku weź młotek i piź... se w łeb - przetestuj wpierw na sobie jak czuje się homar oprawiany młotkiem ...

Portret użytkownika SurvivorMan

Tu nie chodzi o to że

Tu nie chodzi o to że skorupiaki nie posiadają rozwiniętego układu nerwowego, tylko o to, że po wrzuceniu do wrzątku giną w ułamku sekundy - NATYCHMIAST! Chodzi o  zabicie w humanitarny sposób i zadanie jak najmniejszego cierpienia!
Sam tak zabijałem Ślimaki Winniczki przed zjedzeniem!
Szwajcarzy chcą walić w głowę homara? SERIO?
DEBILE!!!

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj