Szwajcaria wzywa świat do debaty o tym czy stosować chemtrails aby zmienić klimat na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W ostatnich latach, z uwagi na rzekome zmiany klimatyczne i ich wpływ na życie na Ziemi, coraz częściej poszukuje się innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby pomóc w zahamowaniu, a nawet odwróceniu tych tendencji. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych, ale jednocześnie intrygujących pomysłów jest technologia umożliwiająca ograniczenie ilości światła słonecznego docierającego do ziemi. Taką propozycję przedstawiła niedawno Szwajcaria, apelując o globalną debatę na temat potencjalnych ryzyk, korzyści oraz niepewności związanych z tego typu interwencją klimatyczną.

 

 

Ramy tej debaty mają zostać określone na trwającej w Kenii, szóstej Sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska. Inicjatywa ta podkreśla chęć Szwajcarii do poszukiwania wspólnych międzynarodowych rozwiązań, mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu. Proponowane przez Szwajcarię podejście wzbudza jednak ogromne kontrowersje i skłania do refleksji zarówno wśród naukowców, jak i szerokiej opinii publicznej.

 

Według informacji przedstawionych przez brytyjski "Guardian", Szwajcaria proponuje, aby utworzyć międzynarodową instytucję zajmującą się zbieraniem informacji na temat badań z zakresu geoinżynierii klimatu, zwanej również geoinżynierią słoneczną. Ma to być krok naprzód w zrozumieniu możliwości, jakie niesie za sobą ingerencja w naturalne procesy klimatyczne Ziemi. Dodatkowo, inicjatywa zakłada powołanie ciała doradczego zdolnego do analizowania i prezentowania potencjalnych sposobów na ograniczenie globalnego ocieplenia oraz odpowiadających im konsekwencji dla środowiska naturalnego, produkcji żywności, nierówności społecznych oraz bezpieczeństwa.

Konkretnie, propozycja ta skupia się na technologii modyfikacji promieniowania słonecznego (solar radiation management, SRM), która polegałaby na przysłonięciu Słońca, tak aby imitować efekt powstały w wyniku dużej erupcji wulkanicznej. Ideą jest wypełnienie atmosfery Ziemi cząsteczkami dwutlenku siarki zdolnymi do odbijania części światła oraz ciepła słonecznego z powrotem w przestrzeń kosmiczną. Tym samym znowu znaleźliśmy się nieco bliżej momentu gdy chemtrails przestaną być szaloną teorią spiskową.

 

Tego rodzaju ingerencja w system klimatyczny Ziemi wywołuje wiele pytań i wątpliwości. Główne obawy dotyczą dalekosiężnych skutków takich działań, zarówno w kontekście zmian w ekosystemie, jak i potencjalnych zagrożeń dla zdrowia ludzi. Wiele głosów w dyskusji naukowej podkreśla, że tego typu technologie mogą przynieść więcej szkód niż korzyści, zwłaszcza jeśli nie zostaną odpowiednio zbadane i kontrolowane. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dd

A jeżeli to jest błędna

A jeżeli to jest błędna decyzja to jak będą cofane efekty proponowanej geoinżynierii?

Ograniczenie rolnictwa, geoinżynieria nad planetą... a podobno na świecie grozi nam głód? A swoją drogą odnośnie głodu - dajcie znać gdzie jest bo rolnicze korpo na Ukrainie nie ma co zrobić z tanią żywnością.

Portret użytkownika moon fake

FAKTEM JEST ŻE OCIEPLENIA NIE

FAKTEM JEST ŻE OCIEPLENIA NIE MA. OPRYSKI MOGĄ SPOWODOWAĆ JEDYNIE EPOKĘ LODOWCOWĄ WIĘKSZĄ NIŻ OCHŁODZENIE KTÓRE NADCHODZI.

OSTATNIO ODKRYTO NA  ANTARKTYDZIE ŻE... CYKLICZNE OCIEPLENIA KLIMATU POWODUJĄ WZROST CO2.

NIE WOLNO ATMOSFERY ZASYFIAĆ SZUWAKSEM BO TYLKO DZIĘKI OCEANOM MAMY NA ZIEMI W MIARĘ WYRÓWNANĄ TEMPERATURĘ PO STRONIE DNIA I NOCY W PORÓWNANIU Z INNYMI PLANETAMI.

WODA JEST TU WYMIENNIKIEM CIEPŁA MIĘDZY DNIEM I NOCĄ I GDYBY WYSTĄPIŁY (BO NIE MA) EWENTUALNE RÓŻNICE TEMPERATUR Z POWODU DZIAŁAŃ CZŁOWIEKA, ZOSTANĄ SKOMPENSOWANE PRZEZ OCEANY.

1. MOŻECIE SPAĆ SPOKOJNIE Z POWODU NATURY. 

2. SPRZĄTAĆ PO SOBIE ŚMIECI Z GLEBY, POWIETRZA I WODY ORAZ SADZIĆ WYMIENNIKI WILGOCI I CIEPŁA JAKIMI SĄ LASY- KAŻDE DRZEWO NA WAGĘ ZŁOTA BO TO POZWOLI NA OSŁABIENIE GWAŁTOWNYCH REAKCJI POGODOWYCH (NIE WIEDZIEĆ CZEMU NAZYWANYCH ZMIANAMI KLIMATU).

3. NIE SPAĆ SPOKOJNIE Z POWODU ANTYWOLNOŚCIOWEGO SYSTEMU - SABOTOWAĆ GO!

Portret użytkownika Zbyszek

Zdjęcie samolotu jest

Zdjęcie samolotu jest przypadkowe, ale lataja nad nami samoloty co smugami chemicznymi niebo zasłaniaja i słońce zamglone, do tego inne paskudztwa sypia, nano cząstki Boru, Aluminium itp. podobne toksyczne środki. Nad Rosja też tak samo jest, bo to kraj miedzynarodówka zydowską sterowany, Od Lenina zaczynając. Widziałem zdjęcia zapadłej wioski, a niebo jak u nas...

 

Portret użytkownika wiktor wektor

Na głównym zdjęciu to są

Na głównym zdjęciu to są smugi kondensacyjne. Nie zdziwiło was że powstają one dokładnie za silnikami ? Na tym polega kondensacja pary wodnej ze spalin, że wpierw muszą się one schłodzić a następuje to za skrzydłem, gdzie obniża się ciśnienie i spaliny stykają się z chłodnym powietrzem je opływającym. Zaś na końcach skrzydeł umieszczone są "lotki" wywinięte ku górze, które przenoszą turbulencje wywołane przepływem powietrza na jego krawędzi poza obrys części nośnej i dlatego tam również dochodzi do skroplenia się pary wodnej tym razem tej zawartej w powietrzu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika r.abin

W latach 1940-1970,

W latach 1940-1970, temperatura globalna - malała. Potem, ktoś (?) wymyślił "walkę ze smogiem" i temperatura zaczęła rosnąć. A może zdjąć filtry z elektrowni węglowych, palić w "kopciuchach" i usunąć filtry cząstek stałych. Po co płacić 2 (albo 3) razy więcej. No chyba, że komuś - na tym zależy

Skomentuj