Szwajcaria wycofała wniosek w sprawie wejścia do Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: Flickr/ND Strupler/CC BY 2.0

W szwajcarskiej Radzie Kantonów, wyższej izbie parlamentu, odbyło się głosowanie podczas którego zadecydowano o wycofaniu wniosku w sprawie przyłączenia się tego państwa do Unii Europejskiej. Wydarzenie to może mieć wpływ na najbliższe brytyjskie referendum, podczas którego obywatele będą mogli opowiedzieć się za pozostaniem w UE, lub za tzw. Brexitem.

 

W wyniku głosowania większość członków Rady Kantonów, tj. 27 osób, poparło wycofanie wniosku. Tym samym Minister Spraw Zagranicznych Didier Burkhalter powiedział, że rząd oficjalnie powiadomi Unię Europejską iż wniosek należy potraktować jako nieaktualny. Nie oznacza to jednak że Szwajcaria zrezygnuje ze współpracy z Unią w kwestii handlu.

 

Należy przypomnieć, że już w 1992 roku odbyło się referendum w sprawie przyłączenia Szwajcarii do bloku a mieszkańcy nie wyrazili na to zgody. Właściwie to już od tego momentu negocjacje akcesyjne uznano za nieaktualne a przez 24 lata nawet nie rozważano ich wznowienia.

 

Przy tej okazji w Szwajcarii pojawiło się kilka eurosceptycznych wypowiedzi, które mogą dodatkowo wpłynąć na wyniki brytyjskiego referendum. Szwajcarski polityk Thomas Minder powiedział że tylko "kilku lunatyków" wciąż pragnie dołączyć do Unii Europejskiej. Hannes Germann zażartował, że Islandia miała odwagę odrzucić swoją aplikację i jakoś "żaden wulkan nie wybuchł". Z kolei Christoph Blocher, wiceprzewodniczący Szwajcarskiej Partii Ludowej uważa, że wyjście z UE będzie korzystne dla Wielkiej Brytanii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jarek

Pracowałem w szwajcarii.Więc

Pracowałem w szwajcarii.Więc wiem,że pieniądze które posiada szwajcaria pochodzi w 100% z przemytu(przewóz znacznej gotówki do banku prywatnego złodzieje,politycy,księża,mafia etc.),handel narkotykami wpływy,bank watykański machloje,mafiijne przelewy,nieopodatkowane pieniądze z USA i innych krajów.Wszystko idzie do banków prywatnych do których policja nie ma wstępu,ale może złapać przed lub po wyjściu z banku.Prostytucja jest na porządku dziennym w Szwajcarii jak również handel ludzmi,narkotyki,handel dziecmi,rasizm szwajcarów do odbierających im pracę obcokrajowcom(nie lubią się dzielić skradzionymi pieniędzmi).Przypominam jeśli chcesz jechać do pracy pamiętaj będziesz poniżany i traktowany przez szwajcarów jako druga kategoria społeczeństwa.

Portret użytkownika XaX

Nie troluj, to jest

Nie troluj, to jest zdroworozsądkowy odruch przy obecnej chorej polityce UE. Może ma się podzielić jeszcze swoją suwerennością i przyjąć nachodźców żeby się dać podbić?

Portret użytkownika Taki

Jaki ten Swiat zaklamany!

Jaki ten Swiat zaklamany! Macierewicz straszy nas Ruskimi , Amerykanie tez Nam mowia ze trzeba z Rosia walczyc a SAMI po cichutku robia zlote Interesy z Ruskimi i wszystko jest dobrze.Ale w TVN TYLKO trabia o Wojnie z Ruskimi. A tu nagle wysylamy Nasze Samoloty zeby walczyc z Panstwem Islamskim Ramie w Ramie z Ruskimi ???!!!!????? Kto jest w stanie wytlumaczyc Mlodym Polskim Chlopcom ze ta Cala nagonka jest TYLKO po to zeby Polska Mlodzirz dala sie wciagnac w jakas Zawieruche i dala sie Zabic zeby zrobic miejsce dla ZYDOW ktorzy dostali Polskie papiery za friko nie znajac nawet Polskiego jezyka.To polskojezyczny Rzad chce doprowadzic zeby Marzenia TYCH Bydlakow z panstwa polozonego w Palestynie mogly sie spelnic.Nie dac sie wciagnac w zadna Wojenke,niech ida Ci Co Wam Mlodzi beda kazali isc bronic TYLKO Czego i Dlaczego.Najpierw sie Pytajcie?????????

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika hmmm

Parafrazując Orbana:

Parafrazując Orbana: "Gdybyśmy wpuścili wszystkich biednych i bezrobotnych z Europy Wschodniej do Wielkiej Brytanii oznaczałoby to koniec Wielkiej Brytanii i okazałoby się nage że jesteśmy mniejszością u siebie."

Przypominam niezorientowanym że UK nie należy do Schengen a jej umowy z UE całkowicie wyłączają ją z "przyjmowania uchodźców". Nie ma w ogole takiego tamatu. Angole uciekają przed nami, przed dawnymi demoludami, boją się też przyjęcia Ukrainy (45mln) i Turcji (70mln). W sumie to skoro Szwajcaria, Norwegia i Islandia radzą sobie dobrze bez Łunii to i UK może. Ale Łunia bez UK straci wiele ze swego uroku, zrbi się bardziej niemiecko a inni zachęceni przykładem mogą też wyjść i zostaną tylko dawne demoludy + Niemcy.

Strony

Skomentuj