Szwajcaria wprowadzi karę więzienia za grzanie w domu powyżej 19 stopni Celsjusza

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Szwajcaria zdecydowała się na szokuący sposób radzenia sobie z kryzysem energetycznym. Postanowiono wymusić na mieszkańcach skręcenie ogrzewania poniżej 19 stopni. W przypadku, jeśli łamanie nakazu będzie umyślne, właścicieli mieszkań i domów czeka surowa grzywna, a nawet 3 lata pozbawienia wolności!

 

W Szwajcarii trwa obecnie zmasowana kampania propagandowa, której celem jest rzekomo zapobiegnięcie przerwom w dostawach prądu i gazu w nadchodzącym okresie zimowym. Opracowany został plan działania na wypadek niedoboru gazu, który zawiera m.in. limity jego zużycia. Podobnie planuje postąpić Unia Europejska. Podobne niedogodności dla ludzi ale bez tak drakońskich kar, zaplanował też Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który zapowiedział utrzymywanie temperatury w mieszkaniach zimą na poziomie około 18 stopni. To mniej więcej tyle samo, ile ma być w domach na ogarniętej wojną Ukrainie.

 

W budynkach ogrzewanych gazem temperatura nie może przekraczać +19 stopni. Jednocześnie ciepłą wodę można podgrzewać tylko do +60 stopni. Nie wolno używać grzejników. Mieszkańcom kraju zabroniono również ogrzewania saun i basenów. Wyjątek uczyniono tylko dla szpitali, szpitali położniczych i domów opieki.

 

Każdy, kto złamie te zasady, grozi kara więzienia lub grzywna. W przypadku czynów umyślnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 lub grzywna. Naruszenie środków dotyczących zaniedbania grozi również grzywną w wysokości do 180 stawek dziennych. Jedna to około 30 franków szwajcarskich, ale łączna kwota nie powinna przekraczać 3 tysięcy franków.

 

Powodem ograniczeń jest kryzys energetyczny, który jest spowodowany skutkami inwazji Rosji na Ukrainę.

 

Władze szwajcarskie wezwały do ​​dobrowolnego zmniejszenia zużycia gazu o piętnaście procent od października do marca. Władza obawia się zamieszek i protestów, a także fali przestępczości na skutek braku zasilania. Obawy Szwajcarów o dostępność energii elektrycznej są nieco zaskakujące, bo kraj ten nie produkuje jej z węgla ani z gazu. 

 

W 2021 r Szwajcarzy zużyli 1,07 tzw. eksadżuli energii, podobne zużycie miały Węgry i Grecja (dane raportu energetycznego BP). W bilansie energetycznym Szwajcarii największy udział w produkcji prądu miała ropa (0,37 eksadżuli), elektrownie wodne (0,34) i energetyka jądrowa (0,13). Działają tam dwie elektrownie jądrowe, trzecia - najstarsza została wyłączona w 2019 r. 

 

W 2017 roku po referendum, Szwajcaria zakazała budowy nowych elektrowni atomowych, ale obecnie powstaje inicjatywa referendalna, która może pozwolić na zaplanowanie budowy kolejnych elektrowni jądrowych, które są konieczne, aby prąd elektryczny był zawsze dla każdego. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Zawsze uważałem, że

Zawsze uważałem, że najlepszym miejscem dla polityków i decydentów jest cmentarz. Od 2020 roku mam coraz mocniejsze odczucie, że mój pogląd być może jest szokujący, drastyczny, niepoprawny polityczni i niezgodny z nowomową, ale słuszny...

Portret użytkownika Goryl Magilla

NWO to faszyści którzy

NWO to faszyści którzy wprowadza zamordyzm włącznie z nukami i szczepiinkami.po nich wstąpi Antychryst który będzie obalal tych faszystów z NWO. Ilu się da nabrać nato że NWO miało go wprowadzić i on dalej będzie robił już narodowy komunizm. Większość uwierzy że pokonali faszyzm i wygrali jak w 1945. 

Portret użytkownika 3plabc

A co z religią "miłości i

A co z religią "miłości i pokoju', której ponad miliard wyznawców żyje po sąsiedzku z Europą i gdy zostanie im do picia i jedzenia pustynny piach zapewne wpadną z wizytą... ich też należy uwzględnić!

Portret użytkownika Lommo

19 stopni to nie jest  jakaś

19 stopni to nie jest  jakaś tragedia. Masa ludzi w Polsce  czy na zachodzie  może sobie pomarzyć  o takiej temperaturze  w mieszkaniach zimą.  W Polsce  na ten przykład od lat była mania montowania jakichś  liczników ciepła  na kaloryferach, i byłem  2 - krotnie u ludków  z bloków to ubrani w kurtki a mieszkaniu zimno, gdzie za komuny bylo tak jak w piosence z tamtych czasów  "kaloryfer parzy znów  zaczęli  grzać ". W Wielkiej Brytanii  akurat byłem w Szkocji to jest w domkach grzanie centralne na gaz i zapomnij  o więcej  niż 16 stopniach, 16 stopni to wszystko  co się da wycisnąć  z sytemu grzewczego bo rurki cienkie jak cholera, grzejniki blacha stalowa jednopanelowe, okna sash 1 - szklone. W Polsce  niech też ludzie nie opowiadają  bajek że mają wszyscy 25 stopni, bo jak się ma kocioł na paliwo stałe beż zasobników to w nocy się śpi  a nie dorzuca i rano o 19 stopniach  można sobie pomarzyć no chyba że ktoś lubi grzyb i zielono, biało, czarne ściany i zatyka wentylację i jeszcze  okna silikonem . Pierwszy  raz 25 stopni to miałem  jak po prostu  zrobiłem ogrzewanie  panelami infrared i wcale nie docieplałem domu i też mam przewiewne anglosaskie okna sash co prawda 2 szklone. Ale jakby nie daj Boże padał prąd  zimą  to będzie  słabo bo normalnie nie mam opału . Węgla po tej cenie co dziś  nawet nie biorę  pod uwagę,  miałem przerób  drewna z którego  były odpady ale jak surowiec w LP podrożał do największych  cen w Europie  to cena jest nieakceptowalna bo przecież  w małej skali trzeba mieć dużą  marżę a jest dziś niemożliwe  bo ceny wyrobów  nie gonią  wbrew pozorom kosztów  wytwarzania.  Dostawcy drewna opałowego kiedyś  chodzili i pytali o to czy kupisz a niewiele  brałem  bo miałem  swoje to dziś  nie mają towaru bo nie mogą  zdobyć  od LP, grubsi handlarze wykupują  hurtem i wysyłają do Niemiec. Generalnie  to z tym kryzysem  energetycznym to będą  jaja  bo jak ktoś  będzie miał lodówę w domu to się może rozchorować . A jeszcze  jak nabrał  szpryc to rozchorowanie może łatwo zamienić  się w zgon gdyż  wyszły badania że Szczepany mają zniszczoną  naturalną  odporność.  Znam osobę  co od czasu wzięcia szpryc i to jeszcze  nie było kryzysu  energetycznego i ciągle ma jakieś  infekcje i miała już nawet zapalenie płuc.  Zdaniem tej osoby poprawi się jej jak weźmie  5- tą dawkę.  No to 5 - ta dawka plus lodówa  to wynik będzie  łatwy do przewidzenia. 

Portret użytkownika David

W demokracji bezpośedniej

W demokracji bezpośedniej chodzi o to że to LUD mówi jak ma być a nie że rząd narzuca swoje pomysły. Jak lud powie, że chce 15 st Celsjusza w domach a w kranie 45 stopni  bo tak chce to tak rząd wprowadzi. Bo tak chce większość. Więc wszystko to kwestia mądrego ludu który wie czego chce bo to otrzyma. Widocznie ludzie tak zadecydowali aby gazu czy węgla starczyło dla wszystkich na zimę. To jak w tratwie ratunkowej na pełnym morzu można zeżreć zapasy na raz albo racjonować do czasu przypłynięcia ratowników.

W demokracji bezpośredniej to LUDZIE rządzą. Tam nie było by takiego Niedzielskiego czy innego który sam nakazał maski. To jest przyszłość dla Polski a nie rządy polskojęzycznych politykierów którzy co chcą to robią.

Portret użytkownika BG-OG

HEHE. PODOBNO KE , NAKARZE

HEHE. PODOBNO KE , NAKARZE WYMIANĘ REGULATORÓW NA KALORYFERACH NA TE OBSŁUGIWANE APLIKACJĄ W TELEFONIE , ŻEBY FRANS TIMMERMANS MÓGŁ RANO JAK WSTANIE, ROBIĄC KUPĘ NA KIBLU, SPOJRZEĆ NA ZUŻYCIE PALIW KOPALNYCH  , I POWIEDZIEĆ:  JEST ZA DUŻE , TO "PYK" NASTAWIĘ NA 16 ST C CAŁEJ EUROPIE .. 

Portret użytkownika Hannto

W czym problem? Jeśli

W czym problem? Jeśli ustawisz ogrzewanie na 19 stopni to i tak w domu będziesz mieć coś ponad 20 bo każdy jeden sprzęt elektroniczny, rury z ciepłą wodą oraz sami ludzie wytwarzają ciepło a kiedy założyć że budynek był ocieplony to za szybko ta temperatura nie spadnie. Oczywiście w domach jednorodzinych i kamienicach temperatura będzie niższa niż dajmy na to w bloku gdzie jeszcze grzeją cię sąsiedzi. Tak naprawdę tylko jakieś totalne wioski mogą być tu bardziej poszkodowane bo w odrużnieniu do miast tam jest zimniej, ale ludzie na wsi częściej mają jeszcze alternatywne źródło grzania takie jak choćby piec który ogrzeje ci cały dom. Zresztą to że komfort życia troche się zmniejszy nikogo nie zabije choć nie ukrywam że jeśli się na to nie przygotowałeś to może być to dla ciebie lekki szok.

Portret użytkownika spokoluz

Gratuluje logiki - sąsiad

Gratuluje logiki - sąsiad grzeje !? tak , jeśli go stać na to aby grzać - popatrz na świat oczami sąsiada i wtedy wyciągaj wnioski. Jeśli tak było to teraz tak nie będzię i nie ogrzeje cię sąsiad. Wioski mają zawsze alternatywne źródła ogrzewania - pomijam nowobogackich, którzy śmiali się z biednej wioski , że mają jeszcze kaflok w pokoju - teraz będą im kafloka zazdrościć jak gaz czy prąd będzie czasowo wyłączony bo przemysł jednak musi działać. Gratuluję przemyśleń na ten temat gdyż napisał to nowobogacki ze spojrzeniem tylko i wyłącznie ze swojego punktu widzenia.

Masz w domu swoim wielokominowy system - na bank nie , tylko jeden masz  komin więc masz problem. Pod jeden komin można podłączyć więcej urządzeń grzewczych ale ..... tylko z pomieszczenia sąsiadującego z przewodem kominowym i trzeba zrobić osobne podłączenie do komina. Jest to jednak w myśl przepisów nielegalne choć w  wielu kamienicach z okresu przed i powojennego było to normalną praktyką. Działało i grzało.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Hannto

Sąsiad grzeje przez sam fakt

Sąsiad grzeje przez sam fakt że tam mieszka. Tak się składa że można uzyskać większą temperaturę choćby dzięki dodatkowej warstwie powietrza między ścianami, a więc przy założeniu że sąsiad grzeje tak samo jak ty to łatwiej utrzymać ogólny poziom ciepła. Miasta ogólnie są dość ciepłymi miejscami bo jest dużo maszyn które to ciepło generują. Oczywiście tak jak wspomniałem kamienice i domy jednorodzinne będą w nieco gorszej sytuacji (w zasadzie zwłaszcza kamienice bo te przedpotopowe budowle wytracają ciepło jak szalone) ale to wciąż nie jest jakiś problem zagrażający życiu. Owszem komfort życia spadnie ale to tyle. I dla jasności ja nie należe do "nowobogackich" a raczej do osób przygotowanych które przewidziały taki obrót wydarzeń i podjeły odpowiednie kroki dużo wcześniej. Więc faktycznie ja o swój los się martwić nie muszę bo załatwiłem sobie kawałek ziemi z lasem i postawiłem tam chatę kiedy to było jeszcze względnie tanie (przynajmniej w porównaniu do obecnej sytuacji) czyli pare lat temu. Owszem wydałem na to niemal całe oszczędności, ale przynajmniej teraz to ja jestem tym który się śmieje ostatni.

Portret użytkownika Nomen - Omen

Zależnie od kraju, w którym

Zależnie od kraju, w którym Przebywasz,  w poszukiwaniu adresów punktów pomocowych przez internet przydaje się także "Tłumacz Google"...

J. NIEMIECKI:

Darmowe Jedzenie Dla Bezdomnych - KOSTENLOSES ESSEN FÜR OBDACHLOSE

Darmowe Noclegownie Dla Bezdomnych - KOSTENLOSES NACHTQUARTIERE FÜR OBDACHLOSE

---

J. ANGIELSKI

Darmowe Jedzenie Dla Bezdomnych - FREE FOOD FOR THE HOMELESS

Darmowe Noclegownie Dla Bezdomnych - FREE NIGHTSHELTERS FOR THE HOMELESS

===

Strony

Skomentuj