Szwajcaria to państwo najlepiej przygotowane na upadek cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Szwajcaria to niewielkie górzyste państwo zbliżone wielkością do województwa mazowieckiego. Znajduje się w samym centrum Europy i oficjalnie nie posiada nawet stolicy - funkcję tę sprawuje właściwie miasto Berno, gdzie znajduje się siedziba rządu. Szwajcaria posiada doskonałe usytuowanie i jest bardzo dobrze przygotowana na wszelkie zagrożenia, łącznie z ewentualnym upadkiem cywilizacji zachodniej.

 

Kraj położony pośród gór jest niczym twierdza, której nie da się zdobyć. Tamtejsze siły zbrojne liczą około 120 tysięcy żołnierzy, którzy w większości przechowują broń w swoich mieszkaniach. Szwajcaria posiada jedno z najbardziej uzbrojonych społeczeństw na świecie. W przypadku agresji zbrojnej, przeciwnik musiałby stawić czoła nie tylko armii, lecz także dobrze wyposażonej ludności. Ciekawostką jest, że choć Szwajcaria nie ma dostępu do morza to posiada własną marynarkę wojenną - kilka okrętów stacjonuje na jeziorze Bodeńskim.

 

Państwo górzyste posiada wielkie zasoby czystej wody pitnej i każdy mieszkaniec ma do niej bardzo łatwy dostęp. Szwajcaria posiada setki tysięcy bunkrów, które mogą pomieścić miliony ludzi. Całe społeczeństwo może się ukryć i pozostanie jeszcze sporo miejsca. Wiele schronów powstało w Alpach. Znajdują się tam również np. ukryte elektrownie wodne, które w razie wybuchu wojny i masowych bombardowań wciąż będą mogły produkować energię elektryczną.

Szwajcaria to przykład państwa zdecentralizowanego, które będzie mogło normalnie funkcjonować nawet gdy upadnie rząd. Dlatego Szwajcarzy nie muszą obawiać się wojny i destabilizacji, ponieważ są doskonale przygotowani na taki scenariusz. Nawet gdyby zachodnia cywilizacja chyliła się ku upadkowi, Szwajcaria przyjdzie na ratunek - zbudowane w Alpach bunkry zawierają wszystko co jest niezbędne dla przetrwania, w tym również ukryte biblioteki. Tam znajduje się cała wiedza, a nawet szczegółowe instrukcje, które opisują jak stworzyć urządzenia odczytujące wszystkie znane nam formaty przechowywania danych, począwszy od płyt CD po dyskietki. 

 

Podsumowując, Szwajcaria to doskonały przykład państwa, które jest bezpieczne i przygotowane na różne zagrożenia. W przeciwieństwie do innych krajów europejskich, Szwajcaria to silny kraj, który potrafi o siebie zadbać, choć nie przynależy ani do Unii Europejskiej, ani do NATO. Pewnym wyjątkiem może tu być kwestia islamizacji - problem ten dotyczy Szwajcarii w większym stopniu, niż Polski.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika antonii

Witam,  "..tak powiedzial Pan

Witam,  "..tak powiedzial Pan Bog", hmm... co powiedział pan Bóg (jeśli)  to tak naprawdę nie wiemy. To tylko kwestia wiary a nie faktów.Chyba dobrze, że jakiś naród przygotowuje sobie schronienie na wypadek ludzkiej głupoty. Zamist krytykować może byłoby lepiej samemu się zabezpieczyć (z kolei w maciorawicza nie wierzę - to cymbał udający ministra)

Portret użytkownika militbogo

Treść artykułu

Treść artykułu trochęogolnikowa.Szwajcarzy to nietylko górale którzy przestali się bić ponad 100 lat temu.To też ludzie , którzy tam przyjechali pracować i dorobić się czegoś,też emigranci.Są przygotowani do obrony jak nikt w Europie.Nie miejsce by opisywać szczegóły choć są naprawde ciekawy z punktu widzenia wojskowości.Szwajcarzy to organizacja narodowa .Jak ktoś zna szczegóły próby ataku  w czasie II wojny jej konsekwecje oraz czego dowiedzieli się obywatele CH po wojnie to zrozumie dlaczego. Nie życzę nikomu agresji na ten kraj.Prawie w każdym domu jest strop ktory wytrzyma ostrzał  i jest w nim po kilka szt w pełni sprawnej broni z zapasem amunicji.Te parę sztuk broni to szacunek z niższej półki, widziałem u niektórych i po kilkadziesiąt sztuk w tym i małe armaty .Młodzi ludzie są dobrze przeszkoleni ze sprzetem wojskowym.

Portret użytkownika Dr Piotr

A w tych bunkrach tyle

A w tych bunkrach tyle przetrwają, ile jedzenia mają, a potem trzeba wyjść i klops. A w górzystym terenie ciężko się uprawia masowo jakieś roślinki, to nie urodzajne równiny np. Polski. Aczkolwiek pierwszą nawałnicę na pewno przetrwają najlepiej ze wszystkich.

Portret użytkownika Lalom

No nie do końca się zgodzę.

No nie do końca się zgodzę. Bronic sie moga dośc długo ale to tylko kwestia liczby najeźdzców!

Pomyślmy gdzie tu kogos napaść kto ma wszystko? o Szwajcaria prędzej czy puźniej będzie do zadeptania! i złoto jest nasze (czyli najeźdzców!). I przyjdą oni wiosna a nie w zimie!

Strony

Skomentuj