Sztuczne mięso izraelskiej firmy SuperMeat pojawi się wkrótce na półkach sklepowych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Izraelska firma SuperMeat planuje uruchomić linię produkcyjną mięsa drobiowego, bez konieczności zabicia jakiegokolwiek zwierzęcia. Firma pozyskała fundusze w wysokości 3 mln dolarów, a także nawiązała współprace z jednym z największych producentów drobiu w Europie.

Izraelscy biotechnolodzy ruszyli z projektem, który ma zapewnić światu nowe źródło pożywienia. Podobnie jak firmy Memphis Meats i Hampton Creek, SuperMeat chce produkować tańsze, zdrowsze mięso, które nie wymaga uboju zwierząt ani emisji gazów cieplarnianych.

 

Założyciel projektu odniósł już spory sukces, podpisując z Chinami umowę w wysokości 300 mln dolarów, w ramach której Chiny będą kupować od Izraela mięso laboratoryjne. SuperMeat zebrało także 3 mln dofinansowania i nawiązało współpracę z PWH – jednym z największych producentów mięsa drobiowego w Europie. 

Laboratoryjne mięso powstaje z sztucznie rozwijanych komórek, które zostały pobrane od żywych zwierząt. Komórki te są hodowane w pełni kontrolowanych warunkach, co pozbawia mięso jakichkolwiek chorób oraz toksyn, ma także ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, eksploatację gruntów oraz zużycie wody.

 

Minie jeszcze trochę czasu, zanim zobaczymy mięso laboratoryjne na półkach sklepowych, w przypadku firmy SuperMeats będzie to około 3 lata. Kiedy jednak sztucznie hodowane mięso stanie się możliwe do kupienia, możemy się spodziewać, że będzie tańszą alternatywą, ze względu na o wiele niższe koszty produkcji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet
loading...


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

No to już wiadomo JAK

No to już wiadomo JAK żydostwo ZAMIERZA UTYLIZOWAĆ z zyskiem tzw MEDYCZNE ODPADKI czyli PORYWANYCH przez nich ludzi NA PRZYMUSOWE WYRYWANIE IM NARZĄDÓW (do nielegalnych transplantacji)....

czego plaga zaginięć także w polin się lawinowo rozszerza... czyli najpierw babci porwą wnuczka a potem sprzedadzą kotlecika z jego "nereczek"...... bo ORDNUNG MUST SEIN i nic się nie może marnować w RZESZY....

Portret użytkownika Turbo Kurczak

Za 15 lat dowiemy się, że

Za 15 lat dowiemy się, że wywołuje u dzieci karmionych tym czymś piździajtis i będzie wielka chryja. I lewacy zaraz podniosą klangor, że to wina złych kapitalistów itd... Ci sami lewacy co teraz trąbią, że zabijanie kurczaków to morderstwo wykonywane przez złe korporacje.

Portret użytkownika inzynier magister

Celan uwaga MiamiVibe !!! oni

Celan uwaga MiamiVibe !!! oni tak urządzą świat ze wsyscy będą chorować i kupować ich lekarstwa, które i tak nie leczą, a często powodują nowe choroby ! Módlmy się z Polskę bo nowy rząd Morawieckiego jest obsadzony najgorszymi masonami jak informuje pan Gadowski !!!! "– Jacek Czaputowicz to przyjaciel Bartłomieja Sienkiewicza, Bogdana Klicha i wielu innych osób, które nie przysłużyły się dobrze Polsce. (…) Jest to człowiek, który od 1990 roku jest pracownikiem MSZ. Jacek Czaputowicz to członek korporacji Geremka, która zżarła i zniszczyła polską politykę zagraniczną i przetrawiła na neomarksistowski sposób. Ten człowiek jest dziś szefem ministerstwa spraw zagranicznych – ubolewał Gadowski.Zdaniem publicysty, Jacek Czaputowicz to przedstawiciel „absolutnie neoliberalnej opcji”, który „mógłby podać rękę Geremkowi, Bartoszewskiemu” i pierwszemu szefowi MSZ, Krzysztofowi Skubiszewskiemu - „agentowi Stasi i homoseksualiście”.: http://www.pch24.pl/kim-jest-nowy-szef-msz--odpowiada-witold-gadowski,57530,i.html#ixzz53yqbhtRs

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj