Sztuczne mięso będzie produkowane na bazie modyfikowanego jęczmienia

Kategorie: 

Źródło: tg

Islandzcy naukowcy wyhodują około stu tysięcy zmodyfikowanych roślin jęczmienia, które pomogą w uprawie sztucznego mięsa.

 

Sztuczne mięso będzie produkowane na bazie jęczmienia modyfikowanego. Idea uprawy jęczmienia modyfikowanego biogenetycznie należy do ORF Genetics. Specjalnie do tych celów firma zainstalowała szklarnie na powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Za pomocą technologii uprawy hydroponicznej hoduje się w nich jęczmień.

 

Po zbiorach naukowcy będą mogli wydobyć z jęczmienia czynnik wzrostu, na podstawie którego będzie produkowane sztuczne mięso. W ciągu dziesięciu lat ORF Genetics planuje wprowadzić swój produkt na szerszy rynek mięsny z hodowli laboratoryjnej.

 

Zmodyfikowane czynniki wzrostu jęczmienia odgrywają ważną rolę w rozwoju komórek macierzystych. To właśnie ta jakość zostanie wykorzystana do tworzenia komórek mięśniowych i tłuszczowych, które następnie mogą być hodowane na sztuczne mięso.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj