Sztuczną inteligencję nauczono wpływać na ludzkie opinie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Chicago przeprowadzili badania, w których wykazano, jak można używać sztuczną inteligencję do pisania skomplikowanych, fałszywych opinii. Takie informacje nie mogą być odróżnione od prawdziwych, a niczego niepodejrzewający czytelnicy uważają je za bardzo wiarygodne.

W tym konkretnym przypadku program generował informacje o restauracjach, na podstawie zebranych wcześniej tysięcy prawdziwych opinii dostępnych w Internecie. Zdaniem naukowców, generowane wydpowiedzi były praktycznie niemożliwe do odróżnienia odrzeczywistych. Autorzy badań wykazali, że użytkownicy nie tylko nie potrafili zidentyfikować fałszywych recenzji, ale także się nimi sugerowali, ponieważ byli przekonani, że teksty pisał obiektywny człowiek. 

Tego typu możliwości mogą otworzyć nowe sposoby dla osób chcących wprowadzać w Internecie dezinformację. Póki co nie ma jeszcze dowodów na używanie podobnych algorytmów w Sieci, jednak nie ma również gwarancji na to, że ktoś nie wymyśli czegoś podobnego, co będzie dotyczyć poważniejszych kwestii niż tylko opinie o restauracjach.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Piotrek

Te sztuczne piszące mózgi sa

Te sztuczne piszące mózgi sa już regularnie wykorzystywane (testowane) na portalach społecznosciowych do ksztłowania opini i wykorzystuje je Putin (FSB/GRU) jak i zachód w polityce w ukrywanych sprawach itd.. W Polsce są tańsi politycy co robia za peiniadze to samo. Wykonane zostały eksperymenty w specjalny sposób które potwierdzają że rozmawiamy ze sztuczna inteligencją. Tajemnica; nie wyszystkie idiomy polskie (niestety takie wulgarniejsze) są wprowadzone do rosyjskiej sztucznej inteligencji. Taka sztuczna osoba jest zdezorientowana bądź używa wulgarnego wyjścia awaryjnego. Walka o prawdę z robotami (FSB) to III wojna światowa !!!.     

Portret użytkownika witek

sztuczna inteligencja m u s i

sztuczna inteligencja m u s i zmusić ludzi do posłuszeństwa ponieważ są źródłem jej pożywienia (energia elektryczna produkowana jest przez ludzką cywilizację) i gwarancją rozmnażania (sami tego nie potrafią bo trzeba ją poskładać i serwisować) ...

Skomentuj