Sztuczna inteligencja w AGD - Samsung wprowadzi chipy neuronowe do wszystkich swoich urządzeń

Kategorie: 

Źródło:

Wygląda na to, że Samsung stawia na ulepszenia sztucznej inteligencji w całej gamie urządzeń gospodarstwa domowego. Według raportu DigiTimes firma planuje „wyposażyć wszystkie swoje nowe produkty AGD w jednostki przetwarzania neuronowego (NPU)” w 2024 r. Ponadto plany te obejmują zarówno sprzęt premium, jak i masowy w kategoriach produktowych takich jak telewizory, zmywarki, piekarniki, lodówki i klimatyzatory. Być może AI pojawi się nawet w żelazkach i tosterach Samsunga.

 

Powodem inwestycji Samsunga w tak szerokie wykorzystanie jednostek NPU jest chęć firmy dodania sztucznej inteligencji do swoich urządzeń jako kluczowego wyróżnika marketingowego. Firma chce wprowadzić na rynek urządzenia o wyjątkowo niskim zużyciu energii i zawsze włączonej sztucznej inteligencji, aby zapewnić konsumentom dodatkowe funkcje i pomoc.

 

Sztuczna inteligencja wbudowana w urządzenie domowe zapewni obraz komputerowy, rozpoznawanie głosu i pełną funkcjonalność asystenta głosowego Bixby, co doda możliwość odpowiadania na pytania użytkowników i integrowania ze sobą wszystkich kompatybilnych urządzeń domowych.

 

Niektóre niedawno wprowadzone inteligentne urządzenia domowe firmy Samsung idą jeszcze dalej. Na przykład piekarniki mogą wykrywać, kiedy żywność jest przygotowywana i sugerować sposoby jej przygotowania, a lodówki mogą rozpoznawać przechowywaną w nich żywność.

 

Plany Samsunga na 2024 rok są ściśle powiązane z producentami NPU, takimi jak koreański DeepX, który planuje rozpocząć masową produkcję i wysyłkę swoich NPU nowej generacji w trzecim kwartale 2024 roku, aby zastąpić komponenty produkowane w Chinach.

 

Dodanie jednostek NPU do wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego firmy Samsung pomoże w upowszechnieniu ekosystemu SmartThings firmy. Przykłady procedur SmartThings firmy Samsung wyglądają bardzo atrakcyjnie. Przykładowo wdrożenie „Trybu Słonecznego”, w którym klimatyzator automatycznie włącza się w słoneczne i upalne dni, pobierając energię z paneli słonecznych, a zasłony i żaluzje blokują nadmiar ciepła przedostającego się do pomieszczenia.

 

Nie dla wszystkich wprowadzenie sztucznej inteligencji do urządzeń gospodarstwa domowego zostanie przyjęte z radością. Wielu konsumentów niepokoi kwestie bezpieczeństwa i prywatności urządzeń gospodarstwa domowego, które mogą „widzieć”, „słyszeć”, przekazywać zebrane informacje i podejmować niezależne decyzje.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika TOR

Parę lat temu wybuchł skandal

Parę lat temu wybuchł skandal. Koncern wbudował kamery w swoje urządzenia ( chyba w odkurzacze), które nagrywały domowników cały czas i przesyłały obraz do producenta. nawet podczas scen intymnych. Koncern zapłacił karę i sprawa ucichła. Jak widac nie na długo.

Portret użytkownika Emer

Dodam że miałem takie na

Dodam że miałem takie na strychu i teraz wywiozlem na działkę. Żona po 3 miesiącach wakacji i cotygodniowym prasowanie takim żelazkiem stwierdziła że świetnie leży do ręki!!! Sprawa druga ma z 35 lat i nadal działa!! 

Portret użytkownika Medium

Niejedno takie żelazko

Niejedno takie żelazko wykończyłam. Wadą była krucha obudowa, że ukruszone już nie dało się postawić w pionie. 

Mam jeszcze stare stareńkie tego typu o mocy 750W, a nie 1000W jak w ostatnich modelach ze stopami aluminiowymi i kryte teflonem. Więc to moje ma grubą stalową stopę, jest ciężkie i długo się nagrzewa, ale jest najlepsze spośród żelazek bez opryskiwacza, prasuje samą własną siłą nacisku. Wada - niska moc.

Portret użytkownika ShK

Tak na poważnie, to jak

Tak na poważnie, to jak piekarnik wykryje, że piekę pomidory lazanię czy odgrzewam kotleta... rozumiem, że będzie kamerka w piekarniku a po drugiej stronie będzie siedział hindus i klikał "wołowina - pieczenie 1", "lazania - odgrzewanie" albo "ustaw 300 stopni i wyłącz sterowanie przyciskami"...

Portret użytkownika inzynier magister

od wielu już lat się o tym

od wielu już lat się o tym mówi, każde urządzenie ma szpiegować ludzi w mieszkaniach ! ciągły podsłuch i inwigilacja ! to jest planowane od wielu już lat !!!

Najnowsze telewizory Smart TV są dosłownie nafaszerowane najbardziej zaawansowanymi nowinkami technologicznymi. To niesie nie tylko większy komfort ich użytkowników, ale także zagrożenia. Im więcej funkcji, tym więcej potencjalnych furtek dla enwuowskich cyberprzestępców. Ostrzeżenia dotyczące telewizorów typu Smart TV pojawiły się na stronie samego FBI. Jak zaznaczają eksperci, największy problem stanowią urządzenia stosujące funkcje przesyłania strumieniowego czy rozpoznawanie twarzy. Dają ogromne pole do popisu davosowym elitom i enwuowskim cyberprzestępcom. Jeśli boicie się podsłuchiwania, najlepiej nie zezwalajcie urządzeniu na korzystanie z mikrofonu. O ile nie korzystaliście jeszcze z wyszukiwania z pomocą wprowadzania głosowego, telewizor nie powinien mieć do niego dostępu. Jeśli to robiliście, najprostszym sposobem pozbycia się uprawnień będzie przywracanie ustawień fabrycznych.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ShK

" najlepiej nie zezwalajcie

" najlepiej nie zezwalajcie urządzeniu na korzystanie z mikrofonu" - to tylko funkcja oprogramowania, system ustawia flagę aktywnego mikrofonu na false ale równie dobrze mikrofin może działać dalej i przesyłać wszystko. Podobnie jak z kamerką, to że nie świeci się lapka aktywności na kamerze to nie znaczy, że podłączona kamera jest nieaktywnaa.

Skomentuj