Sztuczna inteligencja umie tworzyć reprodukcje arcydzieł malarskich za pomocą drukarki 3D

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Druk 3D i sztuczna inteligencja to dwie szybko rozwijające się technologie, które odmieniają nasz świat. Naukowcy postanowili połączyć je obie i weszli w posiadanie niezwykłego urządzenia, które potrafi odtwarzać wielkie dzieła malarskie.

 

Specjaliści z MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory udostępnili sztucznej inteligencji różne obrazy, powstałe w różnych warunkach oświetleniowych. Następnie połączyli ją z drukarką 3D, aby tworzyć reprodukcje malarskie.

Naukowcy skorzystali z drukarki 3D, ponieważ ta zapewnia znacznie większe możliwości od typowych drukarek 2D. Dzięki zastosowanej technice, sztuczna inteligencja mogła precyzyjnie odtwarzać kolorystykę obrazów oraz cienie.

 

Na dzień dzisiejszy, technologia opracowana przez informatyków z MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory produkuje dzieła wielkości pocztówki i nie jest w stanie odtworzyć tekstury powierzchni. Naukowcy zamierzają kontynuować swoje prace, aby ich wynalazek osiągnął doskonałość. Z drugiej strony, połączenie sztucznej inteligencji z drukiem 3D pokazuje, jak łatwo można fałszować bezcenne obrazy.

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Fejga z Hell-a-vivu

Takie to kurwa działa, że aż

Takie to kurwa działa, że aż porty opadają.

Wszystkich tych pejsatych impresjonistów i innych Pomylony artystów modernistycznych, cofnął bym na kurs kaligrafii do dziewiętnastowiecznej szkoły podstawowej .Nic dziwnego że bezduszna maszyna potrafi zkopiować taki Szit

Skomentuj