Sztuczna inteligencja pozbawi pracy klasę średnią, twierdzi Stephen Hawking

Kategorie: 

Źródło: Internet

Sztuczna inteligencja i rosnący poziom automatyzacji całkowicie pozbawi pracy ludzi z klasy średniej i doprowadzi do poważnych zmian politycznych, gospodarczych oraz społecznych, wypowiedział się znany z krytycznego podejścia do rozwoju sztucznej inteligencji Stephen Hawking.

W artykule dla The Guardian, znany na całym świecie fizyk, pisze, że automatyzacja zakładów i fabryk, która jest obecnie przeprowadzana, ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie ilości miejsc pracy poprzez odrzucenie tradycyjnych metod produkcji. Wzrost sztucznej inteligencji jedynie przyspieszy proces produkcji, a będzie mieć poważny wpływ na stan klasy średniej.


Zdaniem Hawkinga, praca będzie jedynie dla tych zawodów, które wymagają twórczego podejścia do rozwiązywania zadań, a także tych, które sprawują kontrolę i nadzór.

"Automatyzacja w końcu doprowadzi do zwiększenia i tak już obecnej nierówności ekonomicznej na świecie. Jest to nieuniknione, społecznie destrukcyjne podejście" - wypowiedział się fizyk - "Jesteśmy w najbardziej niebezpiecznym okresie rozwoju ludzkości, aby przezwyciężyć te wszystkie problemy, ludzkość musi się zjednoczyć".

Według raportu opublikowanego w lutym przez firmę Citibank we współpracy z Uniwersytetem Oxfordu, 47 % miejsc pracy w USA jest zagrożone automatyzacją. Dla Wielkiej Brytanii odsetek ten wynosi 35 %, jednak największą automatyzację mają przeprowadzić Chiny, w których około 77 % obecnych zakładów pracy ma korzystać z robotów.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika EMC2ALLELUJA

Do tego stanu doprowadza po

Do tego stanu doprowadza po prostu pazerność rządu, który opodatkowuje coraz mocniej luksus pracy. Już aktualnie doprowadza do tego że wiele osób z tego "luksusu" świadomie rezygnuje. Wraz z niepochamowanym wzrostem ludności prędzej czy później doprowadzi to kolejnego globalnego konfliktu.

Portret użytkownika Medium

Tym zdjęciem Hawkinga autorka

Tym zdjęciem Hawkinga autorka chce emocjonalnie poprzeć transhumanizm? Wzbudzić społeczne współczucie, stworzyć precedens i zwieźć ludzi?

Nie mogę już patrzeć na publiczne wystąpienia Hawkinga, jak byłby rzeczywiście tak mądry, nie byłby tak ciężko doświadczany. Mam powody wnioskować, że coś w wizji Hawkinga jest albo błędne, albo celowo przekłamane, a jego stan jest karą sił wyższych. 

 

Portret użytkownika Maryjan_66

No przecież po to jest

No przecież po to jest właśnie rozwijana. To już do tego doszło, że 'naukowcy' muszą nam mówić że 2+2=4, a jak się doda jeszcze 2 to będzie 6, więc żeby wrócic do wyniku 4, trzeba jedną dwójke odrzucić. Jedną z dwójek jest pracująca klasa średnia, drugą - automaty. Natomiast ta pierwsza, niezmienialna dwójka to 'elita+motłoch'. A jak wiemy maszyny nadaja się idealnie do wytwarzania 'dóbr' dla motłochu. To chyba proste jak..  teoria względności Smile

Portret użytkownika Niewyspany

Ci wszyscy naukowcy od

Ci wszyscy naukowcy od przewidywania skutków automatyzacji zapominają dopowiedzieć, że jak już przedsiębiorcy wywalą wszystkich z pracy, to nie będą mieli klientów na swoje towary i sami zbankrutują.

Portret użytkownika Suspect.

Umarł bardzo zły człowiek

Umarł bardzo zły człowiek,złodziej ,bandyta ,gwałciciel. Otwiera oczy i patrzy -Jest w Raju. Podszedł do niego św.Piotr i oprowadza go po Raju pokazując wszystko.-Tu masz kasyno,bary,dziewczyny i sauny i wszelakie inne luksusy. -To wszystko dla ciebie-mówi. Ten sie dziwi i mówi- ?Przecie byłem taki niedobry! -Tak po śmierci ma każdy. Odpowiada Piotr. Ida dalej a tu we wielkim dole pali sie ogien i w tym ogniu ludzie sie smażą.--A ci ludzie to kto i dlaczego taki straszny los ich spotkał? -Byli gorsi ode mnie? - A nie, nie zwracaj uwagi na nich ,to katolicy. Oni tak chcieli. Odpowiada Piotr.

Strony

Skomentuj