Sztuczna inteligencja potrafi zobaczyć ludzi przez ściany

Kategorie: 

Źródło: Jason Dorfman/MIT CSAIL

Dzięki najnowszemu wynalazkowi, który powstał w Instytucie Technologicznym Massachusetts, żaden z nas nie będzie mógł ukryć się przed wszechwidzącym okiem Wielkiego Brata. Technologia oparta o sztuczną inteligencję potrafi z niezwykłą precyzją ustalić położenie drugiej osoby, ukrywającej się za ścianą.

 

W ramach projektu RF-Pose, naukowcy opracowali sztuczną inteligencję, która analizuje odbijające się od człowieka sygnały radiowe, emitowane przez urządzenia bezprzewodowe. Na tej podstawie, system potrafi określić dokładną lokalizację osoby ukrytej za ścianą, a także zobrazować wykonywane przez nią czynności. Wszystko to w czasie rzeczywistym.

 

Na zademonstrowanym nagraniu widzimy, jak sztuczna inteligencja odtwarza sylwetkę ukrytej osoby i pokazuje wszystkie wykonywane przez nią ruchy. Na tej podstawie możemy ocenić, co robią osoby w sąsiednim pomieszczeniu. Wydaje się, że jest to wręcz idealna technika szpiegowska.

Nowa technologia posiada ogromny potencjał. Wynalazcy twierdzą, że opracowana przez nich sztuczna inteligencja może przydać się do monitorowania pacjentów, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo i lepiej zrozumieć postępy choroby. Innym pożytecznym zastosowaniem byłoby lokalizowanie osób ocalałych po katastrofie. Wynalazek z pewnością znajdzie ogromne zainteresowanie wśród tajnych służb.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ąę

O wmordejeża ! zaczyna się

O wmordejeża ! zaczyna się robić niebezpiecznie . Należy się obawiać że ta śtucna ynteligencja będzie też  sprawdzała o czym np.myślę albo np. czy uważam że JE.M-cki jest faktycznie premierem IIIPRL...

Portret użytkownika Dr Piotr

I tak najważniejsze będą dwie

I tak najważniejsze będą dwie rzeczy - zachipowanie ludzi i likwidacja fizycznej gotówki - reszta to nieistotne rzeczy, takie "wisienki na ich torcie".  A, że żabę gotuje się powoli, żeby nie uciekła z kotła, to nas przyzwyczajają stopniowo do tych wszystkich nowinek.

Portret użytkownika alojzy

nienienie, to nie do końca

nienienie, to nie do końca tak. Po drodze jest naprawdę sporo drobiazgów np. długość fali vs rozmiar szczegółów, co się od czego odbija, a przez co przenika itp. To że widzę przez metrową szybę nie jest jednoznaczne z tym, że będę widział przez centymetrowy beton, a to, że "zobaczę", że za dwudziestometrowym budynkiem ktoś stoi nie oznacza, że będę wiedział w co jest ubrany.

Portret użytkownika inzynier magister

niedobrze bo sztuczna

niedobrze bo sztuczna inteligencja bedzie kiedys nas przesladowała, to znaczy chrzescijan, zwykłych ludzi zaczipują ale pozostaną tylko chrzescijanie którzy wiedzą że czipowanie jest od szatana ! dla zwykłych ludzi to nie będzie miećznaczenia bo zwykli niewierzący uznają to za nowoczesność ! Na szczęście Trump zaczął bronić USA przed chińskimi komuchami co to budują bestię sztucznej inteligencji przez lata okradali USA ! "Prezydent Donald Trump ogłosił wprowadzenie 25-procentowych ceł na produkty chińskiego eksportu do Stanów Zjednoczonych wartości 50 mld dolarów. Reuters pisze, że Waszyngton i Pekin coraz bardziej wydają się zmierzać ku wojnie handlowej.Cłami mają zostać objęte "strategicznie ważne" towary chińskie. Prezydent ostrzegł, że jeśli Pekin sięgnie po działania odwetowe, USA wprowadzą kolejne cła.Wcześniej rzecznik chińskiego MSZ Geng Shuang oświadczył, że Chiny zareagują szybko w obronie swoich interesów, jeśli USA im zaszkodzą" Koniec wzrostu gospodarczego Chin?,nareszcie!!!,dosc ze dostali od USA szanse rozwoju,to zaraz planowali jak zniszczyc USA

https://www.youtube.com/watch?v=hOZN0dZnkog&t=318s

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj