Sztuczna inteligencja potrafi rozpoznać rzadkie choroby genetyczne po analizie twarzy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

W niedalekiej przyszłości, technika rozpoznawania twarzy może znaleźć zastosowanie w badaniach lekarskich. Naukowcy stworzyli specjalny algorytm, który identyfikuje cechy twarzy i łączy je z chorobami genetycznymi.

 

Amerykańska firma FDNA opracowała program o nazwie DeepGestalt. W ramach ćwiczeń, algorytmom udostępniono zestaw danych, zawierający ponad 17 tysięcy zdjęć, które reprezentują 200 różnych chorób.

 

Podczas testów, sztuczna inteligencja analizowała zdjęcia w poszukiwaniu oznak dwóch rzadkich chorób genetycznych: zespołu Cornelii de Lange i zespołu Angelmana, które można rozpoznać po specyficznych cechach twarzy.

Sztuczna inteligencja DeepGestalt, po sprawdzeniu 502 zdjęć, reprezentujących 92 różne syndromy, z powodzeniem zidentyfikowała twarze, należące do osób cierpiących na wspomniane wcześniej dwie choroby genetyczne. Skuteczność tej techniki diagnostycznej wyniosła ponad 90%. Dla porównania, profesjonalni klinicyści podczas podobnych badań pomyślnie identyfikują około 70% chorób.

 

Drugi eksperyment polegał na wykryciu mutacji genetycznych, które mogą powodować zespół Noonan. Na podstawie analizy zdjęć pacjentów, algorytm prawidłowo wskazywał mutacje ze skutecznością 64%, co i tak jest lepszym rezultatem niż przy zgadywaniu.

 

Firma FDNA będzie usprawniać swoje narzędzie z nadzieją, że program komputerowy pomoże w przyszłości diagnozować rzadkie choroby genetyczne. Medycyna jest jedną z wielu sfer, którą może zrewolucjonizować sztuczna inteligencja.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Niby fajne to zastosowanie

Niby fajne to zastosowanie Sztucznej Inteligencji, ale zobaczcie na kierownictwo (Leadership) "firmy", ci z niebieskiego pola :

https://www.fdna.com/about-us/

Jak myślicie, co dobrego wróży taka plejada parchów, która do rozpoznawania twarzy, dodaje automatyczne rozpoznawanie chorób genetycznych? Jak dla mnie są to poufne informacje o kondycji zdrowotnej każdego człowieka. A tu na lonisku, w barze, na stcji paliw, wszędzie, będzie nas widzieć AI. I wszędzie będzie mogła BigFarma "zaproponować" drogie leczenie na "właśnie wykrytą chorobę genetyczną, "Rzadki Zespół". Czyli taki, o którym nikt wcześniej nie słyszał, a nałukofcy już tak. Od kolegów z sąsiedniego labu, gdzie produkują takie rzadkie zespoły genetyczne.

Leczenie chorób genetycznych jest horendalnie drogie, to przepuści się to przez Listę Procedur Refundowanych i Państwo będzie płacić. Mosbacher list napisze w imieniu firmy FDNA i kolegów z zespołu. Ten "zespół", czy też "zespoły" nie są takie rzadkie. Wręcz powszechne w nabijaniu ludzi w butelkę z powodu niewiedzy. To ciekawe, że w takie przełomowe odkrycia zawsze zaangażowany jest naród wysr....y. A tej grupie etnicznej nie zaufam nigdy, za żadne skarby.

 

Portret użytkownika tubylec

Nieinwazyjna diagnostyka? Dla

Nieinwazyjna diagnostyka? Dla zabawy? Diagnoza to właśnie ten etap kiedy potencjalny pacjent zostaje wkręcony w chorobę i zamieniony w klienta który odtąd będzie się leczył i przynosił zyski. Diagnoza = autorytet medyczny mówi ci na co jesteś chora i jeśli mu uwierzysz to od tej chwili jesteś chora. Diagnoza = sugestia choroby. Ilu ludzi wyszło od lekarzy na miękkich nogach po usłyszeniu diagnozy? Ilu z nich pogorszyło się zdrowie po usłyszeniu diagnozy? Ilu z nich zaczęło kompulsywnie kupować leki? Ilu z nich w krótkim czasie zmarło? Dlaczego? Bo uwierzyli w prawdziwość diagnozy. To nie jest zabawa tylko dobrze opracowany etap farmaceutycznego biznesu. Sugestia to potężne narzędzie. A ludzie nie wiedzą o co chodzi. Nie wiesz co ci dolega? To wsłuchaj się w siebie, to najlepsza diagnoza .. bo nikt ci nie powie co ci jest, nikt cię nie zna na tyle na ile sama siebie znasz, a już na pewno niedouczony lekarz albo robot rozdający choroby jak z automatu.

Portret użytkownika Klub Milosnikow Putina (KMP )

❌❌❌

❌❌❌

Republika Federalna Niemiec. 
Abonament RTV czyli haracz na tutejsze scierшomedia placi tutejszy „suweren“ nie od faktu posiadania czy nieposiadania odbiornika RTV - tylko od samego faktu zameldowania na pobyt staly. I to nie malo. 18 € na miesiac czyli 220 € na rok. Wychodzac z zalozenia, ze liczac od pierwszego mieszkania samodzielnego ten glupi niemiec pozyje jeszcze dobre 60 lat, to zaplaci za ten okres niewolnictwa swojego ponad 13 000 € czyli dobre 50 000 zlotych. 
Jakies kilkaset tysiecy tutejszych „faszystow“ czy innych „SS-Mannow“ odmowilo placzenia tego de facto podatku czy jak za komuny zlowrogiej mowiono „domiaru“ , to ich ta tutejsza „demokracja“ po sadach ciaga jak jakies suki bure miesiacami, a niektorzy juz komornika mieli w domu a kilka tuzinow profilaktycznie zamknieto w wiezieniach.

P.S.

Z polskich mediow alternatywnych „zsekowano“ juz znanego od wielu lat „w branzy“ Pana Marka Podleckiego i jego "monitorpolski"  a juz kilka miesiecy temu kolege Zagorskiego Janusza wyjatkowo zaangazowanego w medycyne alternatywna. Nawet w Szwajcarii dosc znanego kol. Bachheimera - www.bachheimer.de goшniany „google“ wyrzucil uniemozliwiajac mu dorobienie tych kilkuset euro za reklame. A najbardziej poczytny alternatywny portal wiedenczyka Waltera Eichelburga www.hartgeld.com , zostal zaskarzony przez sama austriacka Pania Minister Glawischnig do tamtejszych sadow niezawislych i sedzina lewaczka przywalila mu - emerytowi renciscie - okragle 20 000 € z zajeciem kont bankowych. O Wielkim Niemcu - Panu Redaktorze Ulfkotte Udo, ktorego po dziesiecioleciach szmacenia sie w tutejszych „gazetachwyborczych“ sumienie ruszylo i zaczac pisac o tym ksiazki nie bede wspominal, bo skonczyl marnie. A poczatkiem stycznia 2019 do wiedenskiego mieszkania tego Eichelburga wpadla zamaskowana policja i zabrala mu caly sprzet za szerzenie mowy nienawosci przeciwko muzulmanom.A kilka dni temu Jürgen Elßässer - redaktor naczelny "Compakt" - znanego czasopisma zostal zmuszony przez sad do wstrzymania sprzedazy swojej gazety . Rowniez tydzien temu nauczyciel berlinski za "mowe nienawisci" w internecie stracil prace pomimo odwolania do sadu . Imperium w ostatnich tygodniach kontratakuje w calym ZSRR - Reaktywacja.

❌❌❌

Portret użytkownika baca

nooo..... pójdą poprotestują,

nooo..... pójdą poprotestują, a potem bedą sobie klikać łapki na pejszbuku, a tvn przekaże na cały świat, ze to były kondukty żałobników idące za Adamowiczem... ewentualnie Komitet Obrony Dzików....

już były mega protesty przeciwko szczepionkom i była o nich cisza... te gówniane marsze i wydzieranie mordy na próżn jest bezcelowe....

zamiast tracić czas na miliony protestów przeciwko milionom kłamstw lepiej się Robaczkowa wczytaj w artykuła bo sztuczna inteligencja plus wykrywacz kłamstwa też może od ręki skasować prawie całe zło wynikłe z kłamstwa - (w tym także te twoje acta) - za jednym zamachem całe zło można zniszczyć zamiast milion razy miliony przypadków zła pojedynczo... 

protesty przeciwko acta2 mają taki sens jak protesty brexit 2, brexit3, brexit 4 - łapiesz w końcu co mam na myśli?

zło sie jak chwasta wykorzenia, ok? wykorzenia czyli usuwa korzeń a nie przycina gałązki nr 2, nr 4 itd...

 

Strony

Skomentuj