Sztuczna inteligencja potrafi przewidzieć datę czyjejś śmierci

Kategorie: 

Źródło: http://pixabay.com

Badacze z Uniwersytetu Stanforda opracowali system sztucznej inteligencji, który potrafi przewidywać datę śmierci pacjentów szpitala objętych opieką paliatywną. Dokładność przewidywania dat wynosi aż 90%.

 

Program komputerowy wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby osiągnąć wysoki poziom dokładności w analizowaniu elektronicznych kart pacjentów. System ten bazował na 160 tys. kartach dorosłych pacjentów oraz dzieci ze szpitali w Stanford oraz Lucile Packard Children.

 

Aby poprawić dokładność systemu, przyjrzano się informacjom takim jak diagnoza, przebyte zabiegi, skany i badania oraz przyjmowane leki.

„Dostępne dane pozwoliły nam zbudować dokładny model przewidywania śmiertelności z dowolnej przyczyny, zamiast koncentrować się na jeden chorobie, czy danych demograficznych” - powiedział Anand Avati, członek laboratorium sztucznej inteligencji na Uniwersytecie Stanforda.

Algorytm miał przewidzieć kto spośród 40 tys. pacjentów umrze w ciągu najbliższych trzech do dwunastu miesięcy. Okazało się, że jego prognozy były trafne aż w 90%. Sztuczna inteligencja sprawdziła się w tym pilotażowym badaniu, jednak naukowcy chcą kontynuować prace nad programem zanim zostanie on wprowadzony do szpitali.

 

Naukowcy pragną wprowadzić tego typu rozwiązanie, aby ulepszyć działanie opieki paliatywnej. Wyniki wstępnych badań zostały opublikowane w archiwum preprintów naukowych arXiv.org.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

Portret użytkownika ank

To samo ja potrafię

To samo ja potrafię przewidzieć na podstawie BIORYTMÓW i pooglądania chorego. Wcale nie potrzeba sztucznej inteligencji. Wystarczy zwykła ludzka i znajomość Biorytmów, no i dokładnej daty urodzenia.

Portret użytkownika Witek

najłatwiej przewidywać coś co

najłatwiej przewidywać coś co się samemu zrobi ... ciekawe jaki wpływ ma ta SI na leczenie pacjentów i jaka waga jest przyłożona do sprawdzalności tych przewidywań, bo może być tak że aby podnieść sobie statystyki sama ich uśmierca odpowiednim dawkowaniem leków...

Portret użytkownika komentator

Ale to żadna sztuczna

Ale to żadna sztuczna inteligencja.

Zwykły program statystyczny, który na podstawie bazy danych zawierającej ponad 160 tys pozycji oblicza średni czas pozostałego życia i tyle.

Nazywanie tego sztuczną inteligencją to zwykłe nadużycie.

Portret użytkownika 3plabc

hehehe... lekarz też potrafi

hehehe... lekarz też potrafi przewidzieć... -Mam dla pana złą wiadomość. Ma pan raka zostało panu pół roku życia... -Hmmm... to ja idę się najebać, żeby przetrawić tego newsa.

Przepowiednia jak w mordę strzelił.

Portret użytkownika Eva11

Ciekawe czy jego

Ciekawe czy jego przepowiednia już się spełniła kiedyś ?

Czy to tylko takie kolejne naukowe toerie....

Może będą ochitbikom odrazu polecac te machinki jakie stworzyli dla samobójców.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Has$

Ale super (sarkazm dla

Ale super (sarkazm dla ułomnych emocjonalnie) !!! Tekst dla ,,lekarzy,, ku przestrodze. Że nidługo do administrowania chorobami nie będą potrzebni. Durnie i wiernopodańczo wykonywać wytyczne administracyjne ..to zawsze lepiej wykona to maszyna. Czy to do durnych konowałów dociera ?????

Portret użytkownika inzynier magister

Ta ich sztuczna inteligencja

Ta ich sztuczna inteligencja gdy zostanie podłączona do jakiejś tajemniczej przestrzeni może zostać przechwycona przez inne byty ! Wtedy tak jak napisano w Biblii obraz przemówi !!! Do tego czasu wymyślą ludzi z probówki którzy będąmyśleli tak jak ich zaprogramują !!! "Jako że człowiek nie powstał w żadnej fabryce, lub super nowoczesnym instytucie, ale za przyczyną Boskiej nadnaturalnej materializacji, możemy uznać nas za nie ręką uczynionymi. W łonie ludzkiej kobiety powstajemy więc w procesie naturalnym. Rodzimy się naturalnie, nie jesteśmy sztucznie hodowani. Właśnie to chce zmienić, przede wszystkim to, nacierająca na Ziemian cywilizacja śmierci, inaczej ufonautyczna-demoniczna."

http://popotopie.blogspot.com/2017/08/ludzie-acheiropoietos-nie-ludzka-reka.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj