Sztuczna inteligencja pomoże stworzyć nową szczepionkę w godzinę, jeśli koronawirus zmutuje

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z University of Southern California (USC) opracowali nową metodę przeciwdziałania pojawiającym się mutacjom koronawirusa. Wyniki opublikowano w czasopiśmie Nature Research. Korzystając ze sztucznej inteligencji, zespół badawczy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Viterbi School of Engineering opracował metodę przyspieszenia analizy szczepionek i skupienia się na najlepszej profilaktycznej terapii medycznej.

 

Można ją łatwo dostosować do analizy potencjalnych mutacji wirusa. Według badania model uczenia maszynowego może wykonywać cykle opracowywania szczepionek, które zajmowały miesiące lub lata w ciągu kilku sekund i minut.

 

Korzystając ze sztucznej inteligencji, inżynierowie mogą stworzyć nową szczepionkę wieloepitopową na nowy wirus w mniej niż minutę i zweryfikować jej jakość w ciągu godziny. Z kolei nowoczesne procesy kontroli wirusów wymagają hodowli patogenu w laboratorium, dezaktywacji go i podania wirusa, który spowodował chorobę. Proces jest pracochłonny i trwa ponad rok, a w międzyczasie choroba się rozprzestrzenia. Ta metoda przyda się w przypadku przyszłych pandemii.

 

Nowa metoda będzie szczególnie przydatna na obecnym etapie pandemii, kiedy koronawirus zaczyna mutować na całym świecie. Niektórzy naukowcy obawiają się, że mutacje mogą zmniejszyć skuteczność szczepionek Pfizer i Moderna. Wydaje się, że najnowsze warianty wirusa, pojawiające się w Wielkiej Brytanii, RPA i Brazylii, rozprzestrzeniają się łatwiej. Zdaniem naukowców doprowadzi to do znacznie większej liczby zachorowań, zgonów i hospitalizacji.

 

Jeśli SARS-CoV-2 wymknie się spod kontroli z obecnymi szczepionkami lub jeśli potrzebne są nowe do zwalczania innych wirusów, można zastosować metodę USC wspomaganą przez sztuczną inteligencję, aby przyspieszyć ten proces.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

To spodziewajmy się, ze

To spodziewajmy się, ze wkrótce medyczne teleporady również przejmie sztuczna inteligencja, kiedy zaszczepieni lekarze stracą zdolność udzielania porad.

Ach, sztuczna inteligencja nie będzie miała zapewne trudnego zadania w zakresie tworzenia szczepionek (w domyśle antidotum), ponieważ sama wcześniej zaprogramowała zezłośliwiony kod koronawirusa.

Portret użytkownika dd

Tak z ciekawości - zanim

Tak z ciekawości - zanim szczepionkę wpuszczono na rynek mówiono o 10 letniej odporności - im bliżej samego dopuszczenia ta liczba była systmatycznie obniżana (oczywiście zasłaniano się niewiedzą) - to nie jest tajemnicą, co mówili politycy odpowiedzialni za wprowadzenie szczepień. W końcu decydenci powiedzieli, że szczepienie chroni na rok (jakoś podobnie do zwykłej grypy). A teraz się dowiemy że najlepiej byłoby się szczepić 2-3 razy w roku?? A może jeszcze częściej???

Portret użytkownika Groot

To jest właśnie to czego mi

To jest właśnie to czego mi najbardziej brakowało:

Szczepionka rano, szczepionka na obiad i szczepionka na kolację.

Szczepionka na łysienie i szczepionka na starzenie,

szczepionka na zmartwienie i zbytnie rozbawienie,

szczepionka na zaparcie no i sraczkę.

Szczepionka na stolec miękki i z dupy dźwięki.

Szczepionka przed wyjściem z domu i szczepionka po powrocie do domu

Szczepionka na szczepionkę i przeciw szczepionce.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika drako_tr

Drogi Adminie, skoro już

Drogi Adminie, skoro już "odwirusowałeś" tAllina, zaprzęgnij go do poszukiwań tego sprytnego kowida, bo jak dotąd go nie złapał, tylko szczepionki robi... Biggrin

...w dodatku zbrodniarze z Wiejskiej, żeby bardziej podkreślić, jak głęboko wleźli do dup swoich mocodawców, nadal reglamentują sprawdzony lek z amantadyną, przeciwko grypie - Viregyt-K.

Strony

Skomentuj