Sztuczna inteligencja pomoże stworzyć nową szczepionkę w godzinę, jeśli koronawirus zmutuje

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z University of Southern California (USC) opracowali nową metodę przeciwdziałania pojawiającym się mutacjom koronawirusa. Wyniki opublikowano w czasopiśmie Nature Research. Korzystając ze sztucznej inteligencji, zespół badawczy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Viterbi School of Engineering opracował metodę przyspieszenia analizy szczepionek i skupienia się na najlepszej profilaktycznej terapii medycznej.

 

Można ją łatwo dostosować do analizy potencjalnych mutacji wirusa. Według badania model uczenia maszynowego może wykonywać cykle opracowywania szczepionek, które zajmowały miesiące lub lata w ciągu kilku sekund i minut.

 

Korzystając ze sztucznej inteligencji, inżynierowie mogą stworzyć nową szczepionkę wieloepitopową na nowy wirus w mniej niż minutę i zweryfikować jej jakość w ciągu godziny. Z kolei nowoczesne procesy kontroli wirusów wymagają hodowli patogenu w laboratorium, dezaktywacji go i podania wirusa, który spowodował chorobę. Proces jest pracochłonny i trwa ponad rok, a w międzyczasie choroba się rozprzestrzenia. Ta metoda przyda się w przypadku przyszłych pandemii.

 

Nowa metoda będzie szczególnie przydatna na obecnym etapie pandemii, kiedy koronawirus zaczyna mutować na całym świecie. Niektórzy naukowcy obawiają się, że mutacje mogą zmniejszyć skuteczność szczepionek Pfizer i Moderna. Wydaje się, że najnowsze warianty wirusa, pojawiające się w Wielkiej Brytanii, RPA i Brazylii, rozprzestrzeniają się łatwiej. Zdaniem naukowców doprowadzi to do znacznie większej liczby zachorowań, zgonów i hospitalizacji.

 

Jeśli SARS-CoV-2 wymknie się spod kontroli z obecnymi szczepionkami lub jeśli potrzebne są nowe do zwalczania innych wirusów, można zastosować metodę USC wspomaganą przez sztuczną inteligencję, aby przyspieszyć ten proces.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

To spodziewajmy się, ze

To spodziewajmy się, ze wkrótce medyczne teleporady również przejmie sztuczna inteligencja, kiedy zaszczepieni lekarze stracą zdolność udzielania porad.

Ach, sztuczna inteligencja nie będzie miała zapewne trudnego zadania w zakresie tworzenia szczepionek (w domyśle antidotum), ponieważ sama wcześniej zaprogramowała zezłośliwiony kod koronawirusa.

Portret użytkownika dd

Tak z ciekawości - zanim

Tak z ciekawości - zanim szczepionkę wpuszczono na rynek mówiono o 10 letniej odporności - im bliżej samego dopuszczenia ta liczba była systmatycznie obniżana (oczywiście zasłaniano się niewiedzą) - to nie jest tajemnicą, co mówili politycy odpowiedzialni za wprowadzenie szczepień. W końcu decydenci powiedzieli, że szczepienie chroni na rok (jakoś podobnie do zwykłej grypy). A teraz się dowiemy że najlepiej byłoby się szczepić 2-3 razy w roku?? A może jeszcze częściej???

Portret użytkownika Groot

To jest właśnie to czego mi

To jest właśnie to czego mi najbardziej brakowało:

Szczepionka rano, szczepionka na obiad i szczepionka na kolację.

Szczepionka na łysienie i szczepionka na starzenie,

szczepionka na zmartwienie i zbytnie rozbawienie,

szczepionka na zaparcie no i sraczkę.

Szczepionka na stolec miękki i z dupy dźwięki.

Szczepionka przed wyjściem z domu i szczepionka po powrocie do domu

Szczepionka na szczepionkę i przeciw szczepionce.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika drako_tr

Drogi Adminie, skoro już

Drogi Adminie, skoro już "odwirusowałeś" tAllina, zaprzęgnij go do poszukiwań tego sprytnego kowida, bo jak dotąd go nie złapał, tylko szczepionki robi... Biggrin

...w dodatku zbrodniarze z Wiejskiej, żeby bardziej podkreślić, jak głęboko wleźli do dup swoich mocodawców, nadal reglamentują sprawdzony lek z amantadyną, przeciwko grypie - Viregyt-K.

Portret użytkownika tubylec

No i koniec problemu że

No i koniec problemu że szczepionka jest niedostatecznie przebadana. Teraz będą mogli powiedzieć że jest przebadana przez sztuczną inteligencję w godzinę, co zastąpiło 20 lat badań, a barany to łykną.

Portret użytkownika Sio

Sztuczna inteligencja jest

Sztuczna inteligencja jest już na wyższym poziomie niż polscy urzędnicy.
Więc można ich powoli zamieniać. A dla inteligentów ppolskych praca z ich powiomem już jest i czeka w służbach oczyszczania miast w niemczech albo uk.Te same maniery i moralność. Jak ktoś chce może włożyć garniturek z krawatem aby spoglądać na innych z góry.
Tu też są tacy, których można podmienić a i żonom i dzieciom będzie lepiej. Nie powiem o kogo chodzi

Portret użytkownika Mojeimię44

Za wszelką cene trzeba unikać

Za wszelką cene trzeba unikać lekarzy jak czujecie, że macie grypę. Nie wolno wam myśleć, że to covid i się testować- hieny tylko na to czekają.

 https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/odmrazanie-gospodarki-niedzielski-o-nowych-obostrzeniach/4p7r8h1?utm_source=browser_viasg_businessinsider&ut...

Jeśli dopuścimy do tego, że nas zamkną kolejny raz nie będzie już odwrotu a giełda zbankrutuje i będzie kryzys jakiego Polska nie widziała. Oni myślą, że są na to przygotowani jednak nie są możecie mi wierzyć. Ich ciemnota jest tak wielka, że nie rozumieją zagrożenia. Nie twierdzę, że ja jestem omnibusem ale kochani cały świat kupuje jebanego bitcoina, który jest tylko wykreowanym sztucznie licznikiem. Ludzie wpłacają tam wielkie pieniądze a one idą na pomoc socjalną dla usa i inne inwestycje elit. Wpłacając pieniadze na bitcoina zamiast w giełdę papierów wartosciowych następuje zapaść na rynku akcji. To się dzieje w Polsce. Spójrzcie. Od 2018 roku indeksy cały czas spadają.

Coraz wiecej Polaków i funduszy inwestycyjnych zamiast w regionalnej gieldzie gra na wall street i w bitcoina przez co rosną miliarderzy a rynek regionalny się zadłuża! Wpadliśmy w sieć, ktora niczego dobrego nie wróży. Trzeba wymusić na Polakach grę na naszej gieldzie a nie bitcoinie czy wall street i sprowadzać tu inwestorów zagranicznych inaczej jest po Polsce. Winić tu można rząd, że zamiast informować o zagrożeniu przykłada swoje pięć groszy zachęcając do grania na bitcoinach. To jest największe oszustwo w historii! Dlaczego tak się dzieje? Gdyż politycy sami trzymają oszczednosci w bitcoinach i chcą by wartość bitcoina rosła. Wsadźcie sobie w dupe te teorie o tym, że bitcoin jest niekontrolowany i że to on uratuje świat, że stworzyli go kosmici, super komputer, sztuczna inteligencja itd. To jest oszustwo. Jest w pelni kontrolowany gdyż w świecie rządów, kontroli i inwigilacji nie ma miejsca na anarchię. Zrozumcie to.

Podam wam przykład. Elon Musk i Tesla. Sam ma spółkę akcyjną Tesla pompował ją i pompował. Wie, że nie jest w stanie nadwyżek odpowiednio zainwestować więc co robi? Kupuje kryptowaluty i tym samym napędza ich kurs. Jednak nie informuje inwestorów o tym, że dalsze pompowanie akcji tesla motors nie ma sensu. Wie doskonale, że kurs akcji za chwilę się załamnie a sam się zabezpiecza krypto cyferkami. W tym samym czasie Polskie firmy są niedowartościowane i niedoszacowane, potrzebują inwestorów by się rozwijać a ich nie ma bo wszyscy rozwijamy amerykańską kryptowalutę i amerykańskie korporacje. To są naczynia połączone. Nic dziwnego, że potem sataniści z USA wykupują świat tak jak im się chce a Polska przedsiębiorczość kiśnie. 

Na to wszystko gdy Polska giełda zaczęla łapać oddech i zaczęła rozwijać się najszybciej w europie pod koniec 2020r. Elon Musk zaatakowal cd project twierdząc, że cyberpunk to gówno. Cd projekt jest spółką która generuje największe obroty na polskiej giełdzie. Ludzie zaczęli uciekać z cd projekt napędzając jeszcze bardziej Teslę. Niestety spadki były tak wielkie, że wielu inwestorów uciekło z Polski także z innych spółek a giełda znowu zanurkowała. Amerykańscy agenci doskonale wiedzą, że żeby zniszczyć gospodarkę jakiegoś kraju trzeba uderzyć w firmy generujące największe obroty dlatego cały czas trwa atak na cd projekt jak ten. 

https://www.onet.pl/?pushmedia=135c60879496efb&utm_source=browser_viasg_komputerswiat&utm_campaign=allonet_00d_135c60879496efb&utm_medium=push&srcc=uc...

To jest działanie amerykańskiego wywiadu. Zniszczyć cd project- przejąć za bezcen. Przecież to USA musi kreować świat wirytualnej rozrywki a nie jakiś kraj na końcu świata.  Skurwysyństwo. A Polscy politycy to marionetki gdyż za atak Elona Muska na cd project polski rząd powinien wytoczyć mu proces o zniesławienie i antyreklamę- Elon Musk to osoba publiczna są na to patagrafy.

Skomentuj