Sztuczna inteligencja pomoże brytyjskiej policji zdecydować czy podejrzany zostanie wypuszczony, czy trafi do aresztu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Sztuczna inteligencja potrafi przetwarzać duże ilości danych i wyciągać wnioski znacznie szybciej i nieraz skuteczniej od człowieka. Dlatego w Wielkiej Brytanii powstaje inteligentne oprogramowanie, które będzie doradzać policji czy podejrzany powinien zostać wypuszczony na wolność, czy też jest niebezpieczny i należy go zamknąć w areszcie.

 

Inteligentny system o nazwie Hart uczył się analizując dane policyjne z lat 2008-2013. Narzędzie bierze pod uwagę między innymi przestępstwo popełnione przez osobę zatrzymaną oraz jej historię kryminalną a następnie szacuje prawdopodobieństwo popełnienia kolejnego przestępstwa. Hart będzie oceniać czy kryminalista powinien przesiedzieć dłuższy czas w areszcie oraz czy kaucja powinna zostać ustalona przed lub po podaniu zarzutów.

 

W 2013 roku sztuczna inteligencja przeszła przez testy, aby sprawdzić jej skuteczność. Hart klasyfikował zatrzymanych w 3-stopniowej skali - pierwszy stopień stwierdzał, że ryzyko popełnienia kolejnego przestępstwa jest niskie, zaś trzeci stopień oznaczał, iż kryminalista najprawdopodobniej znów złamie prawo. Po dwóch latach obserwacji aresztowanych wykazano, że Hart prawidłowo przewidział niskie i wysokie zagrożenie odpowiednio z 98% i 88% skutecznością.

 

Sztuczna inteligencja, w ramach eksperymentu, będzie przez kilka miesięcy pomagać policjantom z Durham w ocenianiu zagrożenia. Jak zaznaczono, oceny systemu Hart będą brane pod uwagę ale będą mieć charakter wyłącznie doradczy. Inteligentne oprogramowanie nie jest jednak idealne, ponieważ w przypadku zatrzymania kogoś z innego miasta, Hart nie będzie dysponował historią kryminalną a zatem nie będzie mógł wydać prawidłowej oceny.

 

Z przeprowadzonych badań wynika, że narzędzia analityczne tego typu często błędnie oceniają osoby czarnoskóre jako bardziej niebezpieczne od białych, którzy mimo nieraz bogatej historii kryminalnej byli często klasyfikowani jako niegroźni.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika ajwaj

Kolejny element decyzyjny

Kolejny element decyzyjny słusznie oddany w bardziej kompetentne ręce.
Jeszcze kilkadziesiąt dni temu nie miałem pewności, ale po ostatnich dniach bardziej intensywnych kontaktów z tzw. homo sapiens (co za megalomania Smile ) upewniłem się, że:
a) sorosy, bankiery, politykiery i inne tałatajstwo są "o miliony lat świetlnych" bardziej inteligentne od  wszystkich "normalnych ludzi".
b) z powodu wymienionego wyżej zrobią oni z ludzmi wszystko na co będą mieli ochotę wykorzystując głupotę, zawiść, zeszmaconą chciwość.
c) jeżeli ludzi nie wybiją kolesie z nwo - ludzie pozabijają się sami.
d) za pomocą technologii, chemii, kretyńskich zabobonów, sztucznej inteligencji, kontroli, przekupstwa - zrobią z ludzi biologiczne roboty, kelnerów, no i najważniejsze: magazyn części zamiennych.
e) ludzie absolutnie sami sobie zasłużyli na los który ich spotka i sami świadomie wyprodukowali do tego narzędzia.

Portret użytkownika CzarnyOlo

Nie oglądaj się na innych w

Nie oglądaj się na innych w tym jest sedno. Jeśli Siebie nie wypchniesz ponad

to skąd podawać rękę lub jak wskazywać drogę (czego sobie i innym życzę). Poza tym skoro wszyscy odpowiadamy zbiorowo za swój los to zamiast oni wstaw my to będzie mniej megalomanii.

Portret użytkownika CzarnyOlo

Oczywiście że tak będzie jak

Oczywiście że tak będzie jak piszesz. Wielowymiarowość, skala i detalizm tej zbiorowej hipnozy są absolutnie przytłaczające. Chyba puki czas jeszcze spróbować być lepszym dla siebie

i swojego otoczenia bo głównie na to się ma wpływ.

Portret użytkownika ajwaj

że sorosy się będą

że sorosy się będą posługiawać AI?!
A jak myślisz: ilu ludzi jest w stanie prywatnie wyskrobać odrobinę czasu, sił i środków, żeby stworzyć sensownie działającą AI?
Jak myślisz: w ilu firmach, gdzie janusz-menedżer tnie pensje pracownikom ile się da, jest dział zajmujący się AI, albo ktokolwiek na poziomie średnich polskich (czy zagranicznych) firm w ogóle wie cokolwiek na temat AI?
AI powstała na życzenie i zlecenie sorosów w koncernach w których wydzielono całe działy przez lata nie robiące nic innego niż nowe technologie na które nie stać właściwie żadnej innej firmy poniżej szczebla korporacyjnego, dlatego to sorosy są głównymi użytkownikami AI, a do ludzi dostają się tylko resztki-elementy mające ich śledzić (rozpoznawanie mowy, kontekstu, przyzwyczajeń itp)

Strony

Skomentuj