Sztuczna inteligencja ostrzegła naukowców przed dalszym rozwojem sztucznej inteligencji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Potężna sztuczna inteligencja, podzieliła się niedawno zaskakującymi poglądami na temat zagrożenia, jakie wiąże się z rozwoju sztucznej inteligencji. Maszyna odniosła się do tego problemu w debacie, która odbyła się na uniwersytecie oksfordzkim. SI, która odpowiedziała na pytania dyskutantów, nosi imie Megatron i została stworzona przez zespół Nvidii. Maszyna została oparta na całości anglojęzycznej Wikipedii, 63 milionach anglojęzycznych artykułów prasowych i 38 gigabajtach czatu Reddit.

W trwającej debacie, poruszono wątek etyki i moralności SI. Dyskutancji stwierdzili, że nie wierzą w etykę AI przyszłości. Megatron zgodził się z nimi, tłumacząc że sztuczna inteligencja nigdy nie będzie etyczna, ponieważ jest jedynie narzędziem. Dodał również, że nawet maszyny, nie są wystarczająco inteligentne, aby uczynić sztuczną inteligencję etyczną. Megatron podsumował swoją odpowiedź stwierdzając, że jedynym sposobem na uniknięcie wyścigu zbrojeń jest porzucenie rozwoju sztucznej inteligencji.

Naukowcy czując się przytłoczeni argumentami Megatrona, poprosili maszynę o przedstawienie pozytywnych perspektyw dla przyszłej etyki AI. Po namyśle maszyna powiedziała, że na dłuższą metę, najlepszą sztuczną inteligencją będzie ta, która zostanie osadzona w ludzkim mózgu jako świadomy obiekt. SI, nawoływało więc wprost do idei transhumanizmu, która zakłada połączenie ludzi i maszyn. Megatron dodał później, że w przyszłości sztuczna inteligencja posłuży do stworzenia czegoś znacznie lepszego niż ludzie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke