Sztuczna inteligencja od Google nauczyła się podsłuchiwać konkretne osoby znajdujące się w tłumie

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Miki Rubinstein

Ludzie posiadają zwykle umiejętność wyizolowania jednego głosu z tłumu – teraz umiejętność tę posiadła sztuczna inteligencja. Google opracowało system, który może rozpoznawać głosy konkretnych ludzi znajdujących się w tłumie. Jest to możliwe dzięki analizie twarzy osoby mówiącej. Z pewnością umżliwi to kiedyś nowe metody inwigilacji, zwłaszcza podczas protestów i zgromadzeń.

Zespół naukowców opracował model sieci neuronowej, który pozwala rozpoznawać pojedyncze głosy, a następnie stworzył wirtualny „szum”, czyli inne głosy oraz dźwięki. Działanie to miało nauczyć sztuczną inteligencję, jak izolować głosy i zamieniać je na odrębne ścieżki dźwiękowe. Efekty są niesamowite. Sztuczna inteligencja może wygenerować czystą ścieżkę audio dla jednej osoby, skupiając się na jej twarzy, nawet jeśli twarz jest częściowo zasłonięta.

 

Google obecnie bada możliwości, jak można wykorzystać tę funkcję w swoich produktach. Jest to potencjalnie idealne rozwiązanie do obsługi czatów wideo, takich jak Hangouts lub Duo, dzięki czemu możesz lepiej zrozumieć, kogoś, kto jest w zatłoczonym miejscu.

Technologia może również sprawdzić się w powiązanych z kamerą aparatach słuchowych, czy poprawie dźwięku na nagraniach. Problemem może być jednak prywatność, ponieważ sztuczna inteligencja, może zostać wykorzystana do podsłuchiwania rozmów. Produkt jest obecnie w fazie testów i może stanowić jedynie ciekawostkę, jednak faktyczne wejście na rynek może nastąpić już niedługo.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

aloyzy masz rację, już

aloyzy masz rację, już sąinstalowane systemy odbiory wszystkiego, nadzór totalny jest próbnie montowany w New Yorku ! możliwe że te wieże szczytują z banknotów dane nasłuchowe od wszystkich którzy już je mają przy sobie i inne tego typu inwigilacje... pod koniec tego wideo zobaczycie chińską sztucznąinteligencję i wszystkich już namierzonych na zwykłej ulicy !! po prostu szok !

Mystery Towers in New York - Big Brother Surveillance State

https://www.youtube.com/watch?v=vJWOeaL1LO4

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika alojzy

Ta wieża to zbudowana z

Ta wieża to zbudowana z rozmachem. Nawet nie mam pomysłu co to może być ... jakiś rzutnik holograficzny?
W każdym razie na całym świecie widać, że przestali dbać o pozory. Świadczy to, że nie widzą już żadnych przeszkód dla swoich zamiarów.

Portret użytkownika alojzy

Ta technologia to nie jest

Ta technologia to nie jest przeznaczona dla białych, bo wśród białych zdarzają się jeszcze egzemplarze nadążające nad tym co się dzieje i odróżnią boga od technologii. Teraz przygotowywana jest infrastruktura do zarządzania "elementem napływowym".
Za kilka lat zobaczymy na niebie narysowanego holograficznie allacha który powie do swoich "wiernych" w ich ojczystych językach, że ta ziemia należy do nich, i że wszystkich niewiernych trzeba wysłać w objęcia szatana. Wyrżnięcie białych potrwa rok, dwa, a po tym osiedlą się na trenach, gdzie "bogowie będą znali ich myśli, będą się potrafili przemieszczać na setki kilometrów w kilka minut (czyli dla bydła będą widoczni w dwóch różnych miejscach na raz ), będą potrafili znikać, będą potrafili leczyć ze wszystkich chorób, na nieposłusznych w magiczny sposób będą zsyłali cierpienie" itd.

Teraz, chwilowo białym dano do zabawy elementy gilotyny które za jakiś czas zostaną złożone w całość i utną im głowę. Można powiedzieć, że bydło obwąchuje budynek nowo wybudowanej rzeźni i zachwyca się: o, jakie fajne zagrody, o jakie fajne noże, o jakie fajne urządzenia do ogłuszania, jaka fajna taśma do patroszenia - o jakie to fajne i takie nowocześne!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Tak.

Proszę pana, jak dla pana to

Proszę pana, jak dla pana to jest znak szatański, to proszę iść do okulisty, albo po prostu wpisać w google : Pentagram szatana. Po pierwsze, to nie jest gwiazda z pięcioma ramionami i nie jest odwrócona.Bardziej to przypomina gwiazdę dawida. Nie dość, że każdy z was marudzi, że szczepionki są takie złe, to jeszcze wymyślacie i zmieniacie prawdę.

Portret użytkownika Medium

Ależ tu są różni ludzie o

Ależ tu są różni ludzie o różnych poglądach.

Akurat w kwestii szczepień rzeczywiście panuje większa jednomyślność, bo jest zbyt wiele przesłanek na to, że szczepienia można przyrównać do broni biologicznej i chemicznej (z uwagi na adiuwanty - rtęć i aluminium).

Co do gwiazdy na piersiach pani Maryli, hehehe, co by to było, gdyby zamieniła się w coś zbliżonego do swastyki Biggrin

Portret użytkownika Arya

Swastyka źle się kojarzy, ale

Swastyka źle się kojarzy, ale to symbol znany od tysięcy lat na całym świecie. Swastyka to także symbol słowiański. Zauważ, że nawet polscy żołnierze mieli na mundurach naszyty znak swastyki. Sama swastyka symbolizuje cztery ramiona naszej galaktyki (do niedawna uważano, że Droga Mleczna ma tylko dwa ramiona, ale najnowsze badania wykazały, że faktycznie są cztery). W kulturze słowiańskiej swatyka oznacza: światy styka.

Tak więc gdyby gdyby pani Maryla miała na piersiach swastykę, to uznałbym, że promuje bardzo stary symbol Smile

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj