Sztuczna inteligencja może mieć już kilka miliardów lat!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Istoty biologiczne mają dość niewielkie szanse na ekspansję w kosmosie. Ekspozycja na zabójcze promieniowanie kosmiczne powoduje wiele poważnych chorób i nie wiadomo nawet czy człowiek mógłby rozmnażać się w przestrzeni kosmicznej czy na innej planecie. Dlatego istnieje wielu zwolenników tzw. transhumanizmu, który postuluje ciągłe ulepszanie naszych organizmów z pomocą najnowszych technologii, co w konsekwencji przekształci nas w cyborgi.

 

Pytanie nie brzmi czy, lecz kiedy ludzie zaczną dobrowolnie zamieniać się w bioroboty. Dzięki nauce będzie można pokonać wiele chorób, uodpornić się na promieniowanie kosmiczne, wydłużyć długość życia a być może nawet uzyskać nieśmiertelność. To zdecydowanie zwiększy szanse ludzkości na eksplorację kosmosu przy zachowaniu pełnego zdrowia i możliwości rozmnażania się poza Ziemią.

 

Susan Schneider z University of Connecticut przypuszcza, że obcy mogą już od bardzo dawna korzystać z technologii takich jak sztuczna inteligencja. Jej zdaniem obce cywilizacje mogą istnieć nawet od 8 miliardów lat i zapewniły sobie przetrwanie przekształcając się w maszyny. Naukowiec sugeruje, że obce formy życia mogły uzyskać nawet nieśmiertelność i być może obserwują nas z otchłani kosmosu.

Zwolennicy teorii tego typu sugerują, aby ludzkość zaczęła podążać tymi samymi śladami i poddała się transhumanizmowi. Dzięki temu nasza cywilizacja również będzie mogła rozpropagować się we Wszechświecie, zaś niczym nieograniczeni postludzie staną się nieśmiertelni. Brzmi jak sci-fi, ale naukowcy podchodzą do tej kwestii całkiem poważnie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika keri

Nałukofce jak zwykle

Nałukofce jak zwykle wprowadzają w błąd, gdyż za to im płacą.

Ludzie i nieludzie (czyli bioroboty bez duszy) żyją obok siebie na Ziemi. Ludzie traktują nieludzi jak swoich i zawsze to się kończy ich tragedią.

Nieludzie mają wgrane programy, aby ludzi niszczyć, bywa, że na określony rozkaz.

Człowiek ma duszę i przez to śmiertelne jest tylko jego ciało fizyczne.

Nieczłowiek nie ma duszy więc jest jednorazówką, z której po śmierci zupełnie nic nie zostaje.

Namawianie ludzi, aby pozbyli się duszy i przez to ich ciało fizyczne trochę dłużej funkcjonowało jest obrzydliwe. To zamienianie siekierki za kijek.

Jeżeli nałukofiec sugeruje, że sztuczna inteligencja istnieje 8 mld lat, to dodam, że wiek Ziemi jest oceniany  na 4,5 mld lat, a całego Wszechświata na 4,5-5 mld lat i tym samym udowodniłam jak łże owy nałukofiec.

Ja w te mld lat Ziemi zupełnie nie wierzę a jest to kwestia wyłącznie wiary.

Portret użytkownika Luk

Człeku, widziałeś kiedyś

Człeku, widziałeś kiedyś duszę. ?Chory jesteś z zaczadzenia religią.? I tak kościół nie zahamuje postępu nauki, a próbuje od wieków jak z płaską ziemią, lub rozwojem medycyny, o zakazie posiadania książek i umiejętności czytania nie wspominam. Za to paliliście na stosach. Weź sie obódź i poszukaj u się 2 szarych komórek. 

Portret użytkownika keri

Aleś wyskoczył z tą duszą,

Aleś wyskoczył z tą duszą, Luk Smile

Jako duszę określam w skrócie cząstkę Stwórcy Wszechświata, który nie ma nic wspólnego z bożkiem biblijnym, przeciwnie, bożek biblijny niszczył dzieła Stwórcy mordując dla swej rozrywki ludzi w milionach i zwierzęta bez ograniczeń oraz niszcząc Ziemię (potop). Opisuje to biblia i można sobie przeliczyć jego morderstwa i nakazy mordowania. Bożek biblijny to bez wątpienia przeciwnik Stwórcy i dlatego oddając cześć i energię bożkowi (np. na rytualnych mszach) wzmacniane jest zło na Ziemi.

Do grzechów KK należy też dodać zniszczenie kultury słowiańskiej i całkowite sfałszowanie historii Słowian.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Tajemnica Wiary.             

Tajemnica Wiary.                  Czemu Hierarchowie religii katolickiej, ludzie głęboko wierzący, mający dostęp do ŹRÓDŁA Wszelkiej Mądrości, żyją w całkowitej sprzeczności z naukami Jezusa ? Chociaż SAMI je głoszą. Coś wiedzą o czym nie mają pojęcia szeregowi wyznawcy ? Czemu wiodą życie tak plugawe jak świnie w odchodach i nie boją się Gniewu Bożego i Wiecznego Potępienia ? DLACZEGO ? Zaprawdę powiadam wam, oto jest ta wielka tajemnica Wiary: EURO, ZŁOTO i DOLARY.

Portret użytkownika Zenek ;)

BITcoinowa ciekawostka

BITcoinowa ciekawostka

"Jeden BTC jest dziś wart 7138 dolarów (26207 zł). Taka kwota za jedną zaledwie “sztukę” kryptowaluty rozpala pożądanie milionów… i kotły w elektrowniach. Rosnąca cena bitcoina powoduje gwałtowny wzrost zużycia energii. Czy raczej jej marnotrawienia."

"Alex de Vries, analityk rynku kryptowalut znany też pod pseudonimem „Digiconomist” szacuje, że przy aktualnych cenach bitcoina, dla górników tej krytpowaluty opłacalne byłoby zużyć (właściwsze słowo „zmarnować”) nawet 24 terawatogodziny energii. To mniej więcej tyle, ile w ciągu całego roku zużywa Nigeria, kraj zamieszkały przez 186 milionów ludzi (sic!). "

a teraz odliczając koszt sprzętu do kopania i prądu użytego do "wykopania" 1 BITcoina ile naprawdę wynosi "ZYSK" cy może "STRATA"..... u frajerów... tfu poszukiwaczy BITconów....

STRATY bo potem i tak ZAWSZE przychodzi systemowy haker i jak na Dzikim Zachodzie PRZEJMUJE urobek (przejmując /hackując market)..... czytaj KRADNIE WSZYSTKO jak to zwykło czynić ZŁODZIEJSKIE ŻMIJOWE NASIENIE... zostawiając frajerów z rachunkami i biedą

całość
http://losyziemi.pl/ogromne-ilosci-energii-elektrycznej-pochlaniaja-kopalnie-kryptowalut-sytuacja-robi-sie-niebezpieczna

PS.
1TW = 10^9 kW... po .5 groszy szt..... (dla łatwiejszych rachunków)
12TW - to jakieś 6 mil.. liardów PLN za szt.... za SZANSĘ WYKOPANIA choć 1
przy cenie 26.207 PLN

ZŁOTY INTERES na CHCIWCACH.... NAPRAWDĘ ZŁOTY

Portret użytkownika Arya

Banki nie mają kontroli nad

Banki nie mają kontroli nad bitcoinem, więc sieją propagandę. Finansjer boi się by bitcoin nie stał się rezerwową walutą świata, a to będzie możliwe gdy wartość jednego bitcoina osiągnie odpowiednio wysoki pułap. Wiem, że bitcoin jest kontrowersyjny, ale ktoś kto ma trochę o tym pojęcia od razu zauważy, że takie wyliczenia mają na celu tylko siać propagande o tym jak to zły jest bitcoin.... bo nie ma nad nim kontroli.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj