Sztuczna inteligencja Google zdała egzamin lekarski w USA

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Coraz częściej dochodzą do nas informacje o zdumiewających osiągnięciach w dziedzinie sztucznej inteligencji. Najnowszy sukces, który zdecydowanie przyciąga uwagę, to Google chatbot, który zdał egzamin medyczny w Stanach Zjednoczonych.

 

Chatbot, będący dziełem zespołu naukowców z Google Health, pomyślnie poradził sobie z testem, który zwykle stanowi barierę dla aspirujących lekarzy. Co ciekawe, zdobył minimalną, lecz wystarczającą ilość punktów, by przejść tę próbę.

 

Mimo to, zdolność chatbota do zdawania egzaminów medycznych otwiera interesujące możliwości dla branży zdrowotnej. Może okazać się cennym narzędziem dla lekarzy, wspomagającym diagnozę i terapię. Wymaga to jednak dodatkowych szkoleń i dalszego doskonalenia.

 

Obecnie chatbot Google mierzy się z kilkoma wyzwaniami. Chociaż jest w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi na konkretne pytanie, nie zawsze uwzględnia pełen kontekst i związane z nim okoliczności. Takie niedociągnięcia mogą prowadzić do błędnych interpretacji lub niepełnej analizy sytuacji.

 

Poza tym, choć chatbot jest w stanie dostarczyć precyzyjne informacje medyczne, nie jest w stanie uwzględnić aspektów etycznych i moralnych, które są kluczowe dla decyzji lekarzy. Nie jest w stanie zrozumieć i odzwierciedlić wartości, preferencji i przekonań pacjenta, które są nieodzowną częścią medycyny.

 

Pomimo tych wyzwań, twórcy z Google Health są przekonani, że ich chatbot będzie miał duże znaczenie dla branży medycznej w przyszłości. W ramach dalszych prac planują przeprowadzenie bardziej szczegółowych szkoleń i udoskonalić chatbota, co z pewnością przyczyni się do jego skuteczności. Jedno jest pewne - sztuczna inteligencja jest na dobrej drodze, by stać się nieocenionym narzędziem wspierającym pracę lekarzy.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Mylisz się, SI prezentuje o

Mylisz się, SI prezentuje o wiele wyższy poziom wiedzy np. medycznej niż dowolny lekarz bo: program niczego nie przeoczy - żadnego z objawów, nie będzie miał "gorszego dnia", niczego nie pominie ani nie zlekcewarzy bo mu "się spieszy". Zamień sformułowanie "sztuczna inteligencja" na komputer diagnostyczny i już brzmi to całkowicie akceptowanie i jak najbardziej poważnie. Przypuśćmy że taki komputer będzie miał postać systemu kamer i czujników, które ocenią wygląd skóry, jej ukrwienie, nawodnienie itp. temperaturę ciała, zapach, wygląd i stan oczu (tęczówka, źrenice itd.), zmierzy ciśnienie krwi, odczyn potu, krwi (czegokolwiek) a także przeprowadzi krótki wywiad w postaci konkretnych pytań i na tej podstawie oceni stan zdrowia stawiając diagnozę. Czy będzie ona gorsza od tej wystawionej przez człowieka ? Program zawsze jest nieomylny bo o niczym nie zapomni. To samo tyczy się wszystkich innych zastosowań wymagających bezstronności i obiektywizmu (jak sędziowanie itd.) - czego wielu ludziom brak. Człowiek chirurg też może się pomylić, brak mu też precyzji ruchów robota czyli operacja wykonana przez robota chirurgicznego byłaby mniej inwazyjna i pozbawiona ryzyka błędu czyli powikłań, bo np. "oko" robota widziałoby także w podczerwieni, czy UV i tym samym dostrzegłoby to co umknęłoby człowiekowi a więc np. usunięcie nowotworu byłoby znacznie precyzyjniejsze z mniejszym "naddatkiem" zdrowej tkanki.

Podsumowując nie myl SI ze sztuczną osobowością, która mogłaby mieć wszystkie wady ludzkie - bo inteligencja nie równa się osobowości czyli właśnie połączeniu inteligencji z charakterem który ma swoje humory/wady.

Portret użytkownika axell69

Najświeższe  wiadomosci  :

Najświeższe  wiadomosci  :

 

UKRAINA ROZPOCZĘŁA ATAK NA ELEKTROWNIĘ JĄDROWĄ KURSK W ROSJI!

ŚWIAT  15 LIPCA 2023 R ODSŁONY: 1023

​​​​​​​

UKRAINA ROZPOCZĘŁA ATAK NA ELEKTROWNIĘ JĄDROWĄ KURSK W ROSJI!

Rząd Ukrainy rozpoczął atak dronami na rosyjską elektrownię jądrową Kursk, pokazaną powyżej. Na szczęście rosyjska obrona powietrzna spowodowała, że ​​dron spadł zaledwie 4 km od elektrowni, jak pokazano na poniższym filmie. Roślina NIE BYŁA uszkodzona.

Kursk Elektrownia Jądrowa znajduje się w zachodniej Rosji, około 100 km od granicy z Ukrainą, jak pokazano na skalowalnej mapie poniżej:

 

Ukraina wystrzeliła coś, co początkowo określa się jako „drona kamikaze” w elektrowni, ale poniższy krótki film brzmi bardziej jak prawdziwy pocisk niż dron:

 

 

Kompleks apartamentów, który widzicie na filmie, znajduje się nieco mniej niż cztery (4) kilometry od elektrowni. W rzeczywistości ten kompleks apartamentów znajduje się na linii brzegowej stawu chłodzącego wielkości jeziora!

Co za potwór celowo próbuje wysadzić elektrownię jądrową? Jakie szatańskie zło rządzi Ukrainą?

https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/ukraine-has-launched-an-attack-against-russia-s-kursh-nuclear-power-plant

 

PS 

Ukry są   nieobliczalne  jak i reszta  zdechłego spedalonego zachodu   ale nie martwcie się    za chwilke pojawi się zjeb dyżurny   i wam wyjaśni    że    Chrystus wszystkich uratuje  , nawet niewiernych  , wystarczy  wykupić cegiełkę    za bóg zapłać  i wszystkie grzechy zostaną od kupione   formalnie  i   na wieki wieków 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika ba19

Odniosę się tylko do części

Odniosę się tylko do części twojej wypowiedzi :

„wam wyjaśni    że    Chrystus wszystkich uratuje  , nawet niewiernych  , wystarczy  wykupić cegiełkę    za bóg zapłać  i wszystkie grzechy zostaną od kupione   formalnie  i   na wieki wieków „

Bo jest prawdą,  ze Bóg Biblii rękami Chrystusa zaprowadzi tu na Ziemi porządek  z tym , ze to będzie za darmo:

Mateusza 10: Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.+ "

Dzieje Apostolskie 8: 18  A gdy Szymon ujrzał, że duch jest udzielany dzięki wkładaniu rąk przez apostołów, zaproponował im pieniądze,+ 19  mówiąc: „Dajcie i mnie tę władzę, aby każdy, na kogo włożę ręce, otrzymał ducha świętego”. 20  Piotr zaś rzekł do niego: „Niech twoje srebro zginie wraz z tobą, ponieważ myślałeś, że za pieniądze posiądziesz wspaniałomyślny dar Boży.+ 21  Nie masz ani części, ani udziału w tej sprawie, bo twoje serce nie jest szczere w oczach Boga.+

A to ze wszystkie fałszywe religie na naukach z Biblii próbują zarobić,  to tylko wykazuję , ze te osoby nic nie mają wspólnego z naukami z Biblii:

Mateusza 7: 22  Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie,+ czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’+ 23  Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem!+ Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.+

Objawienia 22: 18  „Ja świadczę każdemu, kto słyszy słowa proroctwa tego zwoju: Jeżeli ktoś doda+ coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag+ zapisanych w tym zwoju; 19  a jeżeli ktoś odejmie coś ze słów zwoju tego proroctwa, Bóg odejmie jego dział w drzewach życia+ i w mieście świętym+ — rzeczach opisanych w tym zwoju.

A co do tych niewiernych straszny ich los czeka z ręki Boga Biblii

Hebrajczyków 10: 31  Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego.+

Psalm 37:    Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+

10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+

11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

 

Portret użytkownika spokoluz

Podepnę się pod temat nie na

Podepnę się pod temat nie na temat ale nie wiem , czy ktoś to napisał i pamiętał o rocznicy BITWY POD GRUWALDEM  15.07.1410  - minęło 613 lat od wpierdolu , który odebrał wtykan wysyłając cały potężny kwiat rycerski na tereny obecnej Polski a odwrót był z podkulonym ogonem i wyrżnięciem świty elit zahotu tamtejszego czasu a było to ponad 300 lat po podstępnym chrzcie pogan znad wisły - poganie dali wtedy fest wjeb "ucywilizowanej szymskiej sekty sfanej korporacja katulicka z fatykanu".

Ponad 300 lat nas patologia zahotnia męczyła i jest analogia bo ponad 300 lat minęło jak rezebrały w rozbiorachnas kurfy zahutnie a w tymże czasie u ruska na tronach były tylko pomioty anglosaskie i se podzieliły Polskę tamtych czasów na troje.

czy uczą jeszcze tego na historii w szkołach ?

Teraz w mendiach cisza jak makiem zasiał o tym wielkim historycznym wydarzeniu - CHWAŁA ÓWCZESNYM POGANOM , NASZYM DZIADOM ZA BYCIE SOBĄ !!!

ps. tak mnie naszła myśl - wtedy 15.07.1410 na pola Grunwaldu przybyly rycerze okute w żelazo a odebrało wpierdol - czy analogia do obecnego czasu wam się nie nasuwa !? 

Bo historyja lubi się powtarzać zwłaszcza dla tych co o niej nie pamiętają.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Obejrzałeś "Kzryżaków" i stąd

Obejrzałeś "Kzryżaków" i stąd wiesz co śpiewali ? A co mają pisać i pokazywać co wtedy śpiewali - Jagielło był niewygony bo chciał wprowadzić lub wprowadził wolość wyznania ( bo skrzętnie się ten fakt omija w przekazach kronik ) zatem dla mnie na 100% żadnej  piosenki kuśielny nie śpiewali.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj