Sztuczna inteligencja będzie eksplorować i kolonizować całą galaktykę, twierdzi ekspert

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obecne tempo rozwoju inteligentnych systemów sprawi, że prędzej czy później sztuczna inteligencja będzie uczestniczyła w wielu dziedzinach naszego życia. Niemiecki ekspert, który włożył ogromny wkład pracy na rzecz tzw. uczenia maszynowego (deep learning) twierdzi, że SI nie tylko odbierze ludziom zatrudnienie, ale także zacznie się rozprzestrzeniać poza naszą planetę.

 

Podczas wydarzenia WIRED2016: Next Generation, informatyk Jürgen Schmidhuber, określany przez niektórych mianem ojca uczenia maszynowego powiedział, że sztuczna inteligencja będzie odgrywała kluczową rolę w górnictwie kosmicznym. Inteligentne systemy, w przeciwieństwie do człowieka, będą mogły przetrwać w przestrzeni kosmicznej i zajmą się wydobywaniem surowców z innych ciał niebieskich.

 

Zdaniem Schmidhubera, do 2050 roku w pasie asteroid powstaną miliardy samoreplikujących się, zrobotyzowanych fabryk. Za kilka milionów lat, sztuczna inteligencja zajmie się eksploracją i kolonizacją galaktyki oraz wyznaczaniem kolejnych celów. Natomiast ludzie najprawdopodobniej pozostaną na Ziemi lub w jej otoczeniu i nie będą odgrywać zbyt dużej roli w ekspansji SI.

 

Niemiecki ekspert uważa, że taki scenariusz jest możliwy, ponieważ sztuczna inteligencja rozwija się i uczy w bardzo szybkim tempie. Z biegiem czasu, stanie się jeszcze lepsza od człowieka w analizowaniu i rozwiązywaniu problemów, rozwijaniu nowych umiejętności oraz planowaniu nowych działań.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Znając chciwą mentalność

Znając chciwą mentalność żydów to takie roboty będą zaprogramowane by kradły i mordowały wszystko co żywe co ośmieli się stanąć im na drodze do celu. Nic nowego ch.. du.. i kamieni kupa. I oby żyło się nam lepiej. A odnośnie tego pomysłu to został on już dawno temu sfilmowany, ten naukowiec jest wtórnym żydem, lepiej oglądnąć film, który jest dokładnie o tym co on bebla.http://www.filmweb.pl/film/Niepamięć-2013-535756

Portret użytkownika Maryjan_66

Ludzie pokroju "Jurgen" cos

Ludzie pokroju "Jurgen" cos tam.. stworzą doskonałą sztuczną inteligencję, wyślą ją na podbicie kosmosu a w tym samym czasie na Ziemi, na jego podwórku jego córki wydadzą sie dobrowolnie lub nie jakimś religijnym fanatykom, zięć przymusi Jurgena do odprawiania modłów dla jedynego Boga, który akurat będzie na fali, aż w końcu Jurgen nie będzie miał już czasu na swoje dyrdymały naukowe, i tak odejdzie ze swą wiedzą.

Jego wnuki znajdą na strychu zakurzony komputer Jurgena, uruchomią - ale stwierdzą, że to jakieś niepotrzebne farmazony, i przerobią go na maszynke do gry lub modlitw. Wnuki podrosną, w tym samym czasie inteligentne maszyny opanują większą część kosmosu, aż w końcu znajdą taką prymitywną (w ich mniemaniu) planetę z niebieską poświatą - więc stwierdzą, że jest jej potrzebna AI które same posiadają, a i zasobów mnóstwo do wykorzystania.

Ponieważ na Ziemi ludzie będą zajęci modłami i waśniami między sobą, to maszyny z kosmosu w mig się z nimi rozprawią dzięki znaczącej przewadze technologicznej i skolonizują tą że. Ale, że sama Ziemia - Gaia jest tworem żywym, biologicznym, więc z maszynami jej nie będzie po drodze - w konsekwensji nastąpi nieuchronny konflikt między Ziemią-Gaią i maszynami. I wystarczy tu numer typu.. przebiegunowanie. Wyginą maszyny, wyginie ta resztka ostałych jeszcze ludzi modlących się do swoich bożków, a jeśli ktoś przeżyje - to jakieś niedobitki w jaskiniach. I historia zaczyna się od początku. Wyjdą z jaskiń, wynajda narzędzia, zapanuja nad ogniem, może już o kole nawet będą pamiętali...a potem już znamy scenariusz.

Portret użytkownika Zenek ;)

Już taka "inteligencja" tu

Już taka "inteligencja" tu jest na Ziemi

jedni nazywają ją Black Goo, inni maryja nierządnica pijana krwią świętych

ale bezwzględu na to jak ją by nie nazywać to ona jest przyczyną powstania i rasy bałwanów jak i nieustannych wojen przez nich wywoływanych. Panią ZOMBI zwanych.... NAZNACZENI ZNAMIENIEM judaizmu (i jego katoislamskich (etc) odnóży)

 

PS.

Na LosyZiemi jest za to ładnie wystylizowane info POKAZUJĄCE PRADAWNEGO SMOKA (biblia raj) zmierzającego jej na ratunek. Owego TATUSIA WSZELAKIEJ OBRZYDLIWOŚCI o jakiego powrót modlą się też w katobluźnicach. Ezo mawiają na niego DADDY.

 

Portret użytkownika Robaczkowa

Zastanawiam się czy ci paleo

   Zastanawiam się czy ci paleo-astronautyczni bogowie opisani przez Daenikena, ci Anunnaki o których pisał Sitchin, najdawniejsi pozaziemscy królowie Egiptu, pradawni bohaterzy ,,gwiezdnych wojen" opisani w hinduskich najstarszych księgach czy nasze współczesne UFO ... Czy to istoty biologiczne czy już obca sztuczna inteligencja? A może dwa w jednym (istoty biologiczne naszpikowane elektroniką niezdolne już do samodzielnego rozmnażania). Podania o ich długowieczności wskazywałyby raczej na to drugie. Obecnność w kosmosie obcych biologicznych bytów mnie nie przeraża ale istnienie kosmicznej obcej sztucznej inteligencji jest potworne. Jeżeli obecnie nasza cywilizacja jest nadal pod kontrolą takich bytów to jest to przerażające. A niestety wiele na to wskazuje. Myślę o tych doniesieniach o wpływie ,,jakichś obcych" na politykę na najwyższych szczeblach władzy. 

    Wiele osób tutaj - na ZNZ pisze o ,,demonach" - nieczystych złych duchach, łącząc kwestie UFO z religią. Ja bym się raczej zastanawiała czy nie jesteśmy pod wpływem  (od pradziejów ludzkości)  bardzo bardzo zaawansowanej sztucznej inteligencji. Tego się najbardziej obawiam, bo najgorsze co może być to znalezienie się w strefie wpływów czegoś ,,niezmiernie inteligentnego i zarazem bezdusznego".

   To jest niestety bardzo prawdopodobne. Nie wiem kto to pierwszy powiedział - dla ludzi bardzo zaawansowana technika będzie zawsze odbierana jako magia, cud, coś boskiego, świętego. Przy czymś takim - biologiczna ludzkość jest wyjątkowo bezbronna. Obawiam się, że właśnie tego boi się nam przekazać ta nieliczna garstka ludzi na szczycie ludzkiej władzy, myślę o tych nielicznych znających prawdę. Wielu ludzi kandydujących na prezydentów USA mówiło przed nominacją, że odtajni dane o UFO. Gdy zostają prezydentami są jednak tak wstrząśnięci rzeczywistością, że milczą. Co w tym wszystkim jest tak przerażającego? Może ta niebiologiczna struktura obcych?  Niektórzy straszą o przyszłym zagrożeniu ludzkości przez super inteligentne maszyny, komputery, Ja bym zadała inne pytanie - Czy od prawieków nie jesteśmy poddanymi takiej właśnie sztucznej inteligencji? Produkowane przez nas roboty coraz częściej mają ludzkie kształty. Wcale by mnie to nie zdziwiło gdyby np. bogowie z Olimpu  mimo swojego mniej więcej humanoidalnego wyglądu byli super zaawansowanymi zdolnymi do replikacji maszynami.

   Od czasu powstania InnegoMedium na ZNZ przestało się pisać o sprawach związanych z obcymi lub obcą inteligencją spychając ten temat do kategorii - ,,spraw niepoważnych i ciekawostek". To bardzo źle, bo to realne zjawiska, które chyba mają duży wpływ na to co się dzieje na Ziemi. 

   

Portret użytkownika witek

No cóż wiele zostało już

No cóż wiele zostało już opowiedziane w filmach w których pomimo powierzchowności i efektów specjalnych można doszukać się drugiego dna np. Transformersy, seria Obcy, Terminator, Matrix. Inteligencja pozbawiona serca to Best-AI.

Portret użytkownika manson1205

Pewnie za jakiś czas

Pewnie za jakiś czas odkryjemy, że żyjemy w wirtualnej rzeczywistości. I wszystko co widzimy (albo wydaje się nam, że widzimy) nie istnieje. Albo jeszcze dalej - nie istniejemy jesteśmy tylko aplikacją. Gierką jak Simsy.

Portret użytkownika keri

Znakomicie to opisałaś. W

Znakomicie to opisałaś. W moim odczuciu istoty biologiczne nie muszą być naszpikowane elektroniką, aby były bezduszne. Większość osób to psychopaci bez duszy, tym samym bez empatii, bez uczuć. Działają tylko na wgranych programach. Oni nadają się na wykonawców poleceń sztucznej inteligencji. Nie wykluczam, że są jej tworami.

Ludziom na Ziemi żyłoby się wspaniale, gdyby nie ci psychopaci stanowiący większość i działający destrukcyjnie na otoczenie i całą Ziemię oraz ludzkość.

Portret użytkownika arian

sciemaaaaaaaa ,,,,, jedynie

sciemaaaaaaaa ,,,,, jedynie biblia mowi prawde, nigdy nie byli na ksiezycu i ziemia jest plaska, to jest kłamstwo wszechczasow aby ludzkosc myslala ze nie jestesmy sami we wszechswiecie (ufo) co czyni nas obojetnych na prawde i ewangelie boska ze kazdy z nas jest cudem bozym i misje ktore musimy wypelnic do zbawienia, gdyby czlowiek wiedzial prawde o sobie samym nogdy by nie pozwolil na ta cale nwo depopulacje i satanizacje ktora prowadzi do oglupiania i odseparowywania nas dzieci bozych od stworcy zastepujac ducha swietego technologia , pornografia , materializmem , egoizmem ,ego , konsumpcja a najgorszym w tym wszystkim pogonia za pieniadzem najczesciej po łebkach!. nigdy nie odrzucajcie boga tylko w jezusie nasza nadzieja dobro miłosc i swiatlo itak wygra na samym koncu gdy bedzie wam dane stanac przed sadem bozym AMEN,   

POLSKA WALCZACA

Skomentuj